Кількість мітингувальників у півмільйона осіб 1 грудня стало рекордним за всю історію України. Хроніка

 

 

Згідно з даними, півмільйона демонстрантів на Євромайдані стала наймасовішою акцією протесту протягом всієї історії незалежної України.

 

Близько 13:30 колона демонстрантів у Києві висунулася по бул. Шевченка на Майдан Незалежності. У колоні йдуть опозиційні лідери Арсеній Яценюк, Віталій Кличко, Олег Тягнибок. В колоні не менше 20 тис. чоловік. Біля пам'ятника Леніну невідомі кидали каміння у міліціонерів. Учасники колони помітили, що це провокація і відтіснили їх. Міліціонери на дію не відреагували. Колона демонстрантів чисельністю понад 50 тис. заповнила Хрещатик і прорвалася на Майдан Незалежності.

 

На Майдані Незалежності не залишилося жодного працівника міліції, всі бігом покинули Майдан. Колона мітингувальників зайняла Майдан Незалежності, а потім частину її продовжила рух і вийшла на Європейську площу. Комунальна техніка покинула Євромайдан, залишилося 3 одиниці. Також, частина мітингувальників Евромайдана влилася в основну колону на Хрещатику з вул. Богдана Хмельницького.

 

Пізніше, під час мітингу біля Адміністрації Президента, близько 200-300 осіб в масках за допомогою бульдозера атакували загони внутрішніх військ, які охороняли АП. Міліція в мегафон зверталася до хлопців в масках не провокувати і не активізувати конфлікт. Бульдозер, на якому збиралися проривати оточення, був зупинений, а між активістами, які керують їм, виникла суперечка. Як повідомляється, думки активістів розділилися з приводу необхідності нового штурму розійшлися і між учасниками штурму виникла бійка. Активісти скандували "Революція!"

 

Надалі, спроби штурму безуспішно робилися ще двічі. За повідомленнями кореспондента РБК-Україна, мітингувальники кидали в правоохоронців важкі плити, вирвані з бруківки, вибухові пакети та запалені фаєри. Крім того, мітингувальники намагалися прорвати кордон "Беркута" за допомогою металевих труб і палиць.

 

В 15:18 правоохоронці застосували сльозогінний газ.

 

В 15:23 бійцями внутрішніх військ та "Беркуту" були застосовані газові і шумові гранати. Більшість знаходяться на вул. Банковій надихалися газом, у всіх сльозяться очі і пече ротова порожнина.

 

У той же час, міліція застосувала застосувала сльозогінний газ в будівлі КМДА, куди увірвалися мітингувальники. Але, згодом, охорона відступила і тисячі демонстрантів заповнили будівлю Київської міськадміністрації.

 

Як повідомляв кореспондент РБК-Україна: "У Колонній залі КМДА вивішені прапори ВО "Свобода" і націоналістичні червоно-чорні. Мітингувальники в Колонній залі нічого не роблять, хтось грає на фортепіано. Пункт пропуску на вході знищений, зламані двері, вікна вибиті".

 

Зазначимо, що більшість кабінетів забарикадовані самими активістами за допомогою столів для захисту від розгрому самими ж мітингувальниками громадянами, тому в приміщеннях могла перебувати важлива інформація. Також, забарикадовані ліфти. У приміщенні КМДА було відкрито штаб запису добровольців для охорони Майдану Незалежності вночі.

 

Станом на 19:00 на вул. Банкова знаходяться до 1 тис. мітингувальників, переважна більшість з них молоді люди. Мітингувальники не роблять активних дій по відношенню до співробітників міліції.

 

В 20:00 більше тисячі правоохоронців зі спецпідрозділів відтіснили мітингувальників з вул. Банковій.

 

Пізніше ввечері, як повідомляв телеканал ТСН, по вул. Лютеранської, де стоїть кордон міліції біля АП, проїжджають автомобілі, які постійно сигналять, вітаючи протести. Одночасно з вул. Інститутській, де знаходиться епіцентр протистояння активістів з правоохоронцями, крім кордону спецназівців, стоять ще два кордону, створені мітингувальниками: воїнами-афганцями та ветеранами десантних військ. Таким чином вони намагаються утримати людей від провокацій.

 

Зазначимо, що станом на 22:30 обстановка досить спокійна. Деякі беркутівці, стоять у перших рядах кордону, тримають в руках білі квіти, подаровані їм, ймовірно, жінкою, якій вдалося прорватися до них одразу після відбитого штурму.

 

Нагадаємо, у Києві, в ніч на 30 листопада 2013 р., "Беркут" розігнав Євромайдан. Штурм почався близько 4 годин ранку. Також, за даними прес-служби МВС, після того, як студенти оголосили про завершення акції, в міліцію звернулися працівники управління благоустрою з проханням допомогти завести техніку на Майдан Незалежності для продовження проведення робіт по підготовці до Нового року, але коли техніка почала заїжджати, мітингувальники чинили опір. Незважаючи на попередження, що сприяли проїзду техніки співробітників міліції, мітингувальники почали кидати склянками, сміттям, палаючими колодами і т. д. Тому з використанням спецзасобів люди були відтіснені з Майдану.

 

Зазначимо також, що за підсумками саміту Східного партнерства у Вільнюсі, між Україною та ЄС підписано жодного документа не було, навіть очікуваного деякими політичними експертами рамкової угоди про наміри, пише РБК.


02.12.2013 514 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

453
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3002
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21145
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2013
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1529 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2400

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

89

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

767

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2186

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

859
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

191
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

490
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1030
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

189
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

807
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

777
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

709
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8254
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

931 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

906
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2208 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

853