Кількість мітингувальників у півмільйона осіб 1 грудня стало рекордним за всю історію України. Хроніка

 

 

Згідно з даними, півмільйона демонстрантів на Євромайдані стала наймасовішою акцією протесту протягом всієї історії незалежної України.

 

Близько 13:30 колона демонстрантів у Києві висунулася по бул. Шевченка на Майдан Незалежності. У колоні йдуть опозиційні лідери Арсеній Яценюк, Віталій Кличко, Олег Тягнибок. В колоні не менше 20 тис. чоловік. Біля пам'ятника Леніну невідомі кидали каміння у міліціонерів. Учасники колони помітили, що це провокація і відтіснили їх. Міліціонери на дію не відреагували. Колона демонстрантів чисельністю понад 50 тис. заповнила Хрещатик і прорвалася на Майдан Незалежності.

 

На Майдані Незалежності не залишилося жодного працівника міліції, всі бігом покинули Майдан. Колона мітингувальників зайняла Майдан Незалежності, а потім частину її продовжила рух і вийшла на Європейську площу. Комунальна техніка покинула Євромайдан, залишилося 3 одиниці. Також, частина мітингувальників Евромайдана влилася в основну колону на Хрещатику з вул. Богдана Хмельницького.

 

Пізніше, під час мітингу біля Адміністрації Президента, близько 200-300 осіб в масках за допомогою бульдозера атакували загони внутрішніх військ, які охороняли АП. Міліція в мегафон зверталася до хлопців в масках не провокувати і не активізувати конфлікт. Бульдозер, на якому збиралися проривати оточення, був зупинений, а між активістами, які керують їм, виникла суперечка. Як повідомляється, думки активістів розділилися з приводу необхідності нового штурму розійшлися і між учасниками штурму виникла бійка. Активісти скандували "Революція!"

 

Надалі, спроби штурму безуспішно робилися ще двічі. За повідомленнями кореспондента РБК-Україна, мітингувальники кидали в правоохоронців важкі плити, вирвані з бруківки, вибухові пакети та запалені фаєри. Крім того, мітингувальники намагалися прорвати кордон "Беркута" за допомогою металевих труб і палиць.

 

В 15:18 правоохоронці застосували сльозогінний газ.

 

В 15:23 бійцями внутрішніх військ та "Беркуту" були застосовані газові і шумові гранати. Більшість знаходяться на вул. Банковій надихалися газом, у всіх сльозяться очі і пече ротова порожнина.

 

У той же час, міліція застосувала застосувала сльозогінний газ в будівлі КМДА, куди увірвалися мітингувальники. Але, згодом, охорона відступила і тисячі демонстрантів заповнили будівлю Київської міськадміністрації.

 

Як повідомляв кореспондент РБК-Україна: "У Колонній залі КМДА вивішені прапори ВО "Свобода" і націоналістичні червоно-чорні. Мітингувальники в Колонній залі нічого не роблять, хтось грає на фортепіано. Пункт пропуску на вході знищений, зламані двері, вікна вибиті".

 

Зазначимо, що більшість кабінетів забарикадовані самими активістами за допомогою столів для захисту від розгрому самими ж мітингувальниками громадянами, тому в приміщеннях могла перебувати важлива інформація. Також, забарикадовані ліфти. У приміщенні КМДА було відкрито штаб запису добровольців для охорони Майдану Незалежності вночі.

 

Станом на 19:00 на вул. Банкова знаходяться до 1 тис. мітингувальників, переважна більшість з них молоді люди. Мітингувальники не роблять активних дій по відношенню до співробітників міліції.

 

В 20:00 більше тисячі правоохоронців зі спецпідрозділів відтіснили мітингувальників з вул. Банковій.

 

Пізніше ввечері, як повідомляв телеканал ТСН, по вул. Лютеранської, де стоїть кордон міліції біля АП, проїжджають автомобілі, які постійно сигналять, вітаючи протести. Одночасно з вул. Інститутській, де знаходиться епіцентр протистояння активістів з правоохоронцями, крім кордону спецназівців, стоять ще два кордону, створені мітингувальниками: воїнами-афганцями та ветеранами десантних військ. Таким чином вони намагаються утримати людей від провокацій.

 

Зазначимо, що станом на 22:30 обстановка досить спокійна. Деякі беркутівці, стоять у перших рядах кордону, тримають в руках білі квіти, подаровані їм, ймовірно, жінкою, якій вдалося прорватися до них одразу після відбитого штурму.

 

Нагадаємо, у Києві, в ніч на 30 листопада 2013 р., "Беркут" розігнав Євромайдан. Штурм почався близько 4 годин ранку. Також, за даними прес-служби МВС, після того, як студенти оголосили про завершення акції, в міліцію звернулися працівники управління благоустрою з проханням допомогти завести техніку на Майдан Незалежності для продовження проведення робіт по підготовці до Нового року, але коли техніка почала заїжджати, мітингувальники чинили опір. Незважаючи на попередження, що сприяли проїзду техніки співробітників міліції, мітингувальники почали кидати склянками, сміттям, палаючими колодами і т. д. Тому з використанням спецзасобів люди були відтіснені з Майдану.

 

Зазначимо також, що за підсумками саміту Східного партнерства у Вільнюсі, між Україною та ЄС підписано жодного документа не було, навіть очікуваного деякими політичними експертами рамкової угоди про наміри, пише РБК.


02.12.2013 379 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

987
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

799
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1920
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3270
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2567
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2558

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

266

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

747

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

705

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1630
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

377
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

714
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

632
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

365
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

397
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27056
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

856
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19692
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

445
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

409
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

744
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1380 4