Кількість мітингувальників у півмільйона осіб 1 грудня стало рекордним за всю історію України. Хроніка

 

 

Згідно з даними, півмільйона демонстрантів на Євромайдані стала наймасовішою акцією протесту протягом всієї історії незалежної України.

 

Близько 13:30 колона демонстрантів у Києві висунулася по бул. Шевченка на Майдан Незалежності. У колоні йдуть опозиційні лідери Арсеній Яценюк, Віталій Кличко, Олег Тягнибок. В колоні не менше 20 тис. чоловік. Біля пам'ятника Леніну невідомі кидали каміння у міліціонерів. Учасники колони помітили, що це провокація і відтіснили їх. Міліціонери на дію не відреагували. Колона демонстрантів чисельністю понад 50 тис. заповнила Хрещатик і прорвалася на Майдан Незалежності.

 

На Майдані Незалежності не залишилося жодного працівника міліції, всі бігом покинули Майдан. Колона мітингувальників зайняла Майдан Незалежності, а потім частину її продовжила рух і вийшла на Європейську площу. Комунальна техніка покинула Євромайдан, залишилося 3 одиниці. Також, частина мітингувальників Евромайдана влилася в основну колону на Хрещатику з вул. Богдана Хмельницького.

 

Пізніше, під час мітингу біля Адміністрації Президента, близько 200-300 осіб в масках за допомогою бульдозера атакували загони внутрішніх військ, які охороняли АП. Міліція в мегафон зверталася до хлопців в масках не провокувати і не активізувати конфлікт. Бульдозер, на якому збиралися проривати оточення, був зупинений, а між активістами, які керують їм, виникла суперечка. Як повідомляється, думки активістів розділилися з приводу необхідності нового штурму розійшлися і між учасниками штурму виникла бійка. Активісти скандували "Революція!"

 

Надалі, спроби штурму безуспішно робилися ще двічі. За повідомленнями кореспондента РБК-Україна, мітингувальники кидали в правоохоронців важкі плити, вирвані з бруківки, вибухові пакети та запалені фаєри. Крім того, мітингувальники намагалися прорвати кордон "Беркута" за допомогою металевих труб і палиць.

 

В 15:18 правоохоронці застосували сльозогінний газ.

 

В 15:23 бійцями внутрішніх військ та "Беркуту" були застосовані газові і шумові гранати. Більшість знаходяться на вул. Банковій надихалися газом, у всіх сльозяться очі і пече ротова порожнина.

 

У той же час, міліція застосувала застосувала сльозогінний газ в будівлі КМДА, куди увірвалися мітингувальники. Але, згодом, охорона відступила і тисячі демонстрантів заповнили будівлю Київської міськадміністрації.

 

Як повідомляв кореспондент РБК-Україна: "У Колонній залі КМДА вивішені прапори ВО "Свобода" і націоналістичні червоно-чорні. Мітингувальники в Колонній залі нічого не роблять, хтось грає на фортепіано. Пункт пропуску на вході знищений, зламані двері, вікна вибиті".

 

Зазначимо, що більшість кабінетів забарикадовані самими активістами за допомогою столів для захисту від розгрому самими ж мітингувальниками громадянами, тому в приміщеннях могла перебувати важлива інформація. Також, забарикадовані ліфти. У приміщенні КМДА було відкрито штаб запису добровольців для охорони Майдану Незалежності вночі.

 

Станом на 19:00 на вул. Банкова знаходяться до 1 тис. мітингувальників, переважна більшість з них молоді люди. Мітингувальники не роблять активних дій по відношенню до співробітників міліції.

 

В 20:00 більше тисячі правоохоронців зі спецпідрозділів відтіснили мітингувальників з вул. Банковій.

 

Пізніше ввечері, як повідомляв телеканал ТСН, по вул. Лютеранської, де стоїть кордон міліції біля АП, проїжджають автомобілі, які постійно сигналять, вітаючи протести. Одночасно з вул. Інститутській, де знаходиться епіцентр протистояння активістів з правоохоронцями, крім кордону спецназівців, стоять ще два кордону, створені мітингувальниками: воїнами-афганцями та ветеранами десантних військ. Таким чином вони намагаються утримати людей від провокацій.

 

Зазначимо, що станом на 22:30 обстановка досить спокійна. Деякі беркутівці, стоять у перших рядах кордону, тримають в руках білі квіти, подаровані їм, ймовірно, жінкою, якій вдалося прорватися до них одразу після відбитого штурму.

 

Нагадаємо, у Києві, в ніч на 30 листопада 2013 р., "Беркут" розігнав Євромайдан. Штурм почався близько 4 годин ранку. Також, за даними прес-служби МВС, після того, як студенти оголосили про завершення акції, в міліцію звернулися працівники управління благоустрою з проханням допомогти завести техніку на Майдан Незалежності для продовження проведення робіт по підготовці до Нового року, але коли техніка почала заїжджати, мітингувальники чинили опір. Незважаючи на попередження, що сприяли проїзду техніки співробітників міліції, мітингувальники почали кидати склянками, сміттям, палаючими колодами і т. д. Тому з використанням спецзасобів люди були відтіснені з Майдану.

 

Зазначимо також, що за підсумками саміту Східного партнерства у Вільнюсі, між Україною та ЄС підписано жодного документа не було, навіть очікуваного деякими політичними експертами рамкової угоди про наміри, пише РБК.


02.12.2013 453 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

688
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2132
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33429
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2331
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3044
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5164 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

417

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1200

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

772

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

979
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

293
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

584
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

645 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1166
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

967
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1062
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

828
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30206 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

928
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3895
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

506
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

542