Києво-Печерська лавра: маніпуляції та істерія Московського патріархату

В українських соцмережах тисячами тиражуються прихильниками МП пропагандистські  маніпулятивні відеоролики та дописи, в яких розповідається про так зване  «гоніння на УПЦ»,  та «захоплення Києво-Печерської лаври безбожною владою та її закриття».

Порівнюючи з більшовиками, з останнього такого безглуздя є безліч публікацій, в яких містяться нібито фотодокази потемнілих хрестів на храмах лаври, що трактуються очільником монастиря «гнівом Божим» за роботу міжвідомчої комісії  та богослужіння Епіфанія.

А те, що сусальне золото з роками має властивість тьмяніти і реставрація храму за їхнього керівництва  не проводилася 40 років – лукаво замовчується.

Озвучують і тиражують ось такі  нісенітниці та дикі забобони, щоб надалі тримати наївних людей в страху і сліпій покорі, водночас створюючи  пропагандистську картинку для ворожих ЗМІ, або провокуючи міжконфесійний конфлікт у такий важкий час для України. Адже ні для кого не секрет, яка структура довгий час ховалась під назвою УПЦ і господарювала в українській святині.

Війна зірвала всі маски. Будучи свідками того, що велика кількість колаборантів була серед  прихильників УПЦ (МП), яка то згадувала про свою приналежність до Москви та РПЦ, то соромливо замовчувала ховаючи приставку «МП» - московський патріархат.

Єдине правда - ієрархи цієї структури користувались набожністю, щирістю та щедрістю українців, окупувавши головну українську святиню - Києво-Печерську Лавру, сіяли там «руській мір».

Відтоді, як влада зрозуміла, що потрібно захищати і духовний фронт з’явились питання до так званої УПЦ, яка наголошувала на своїй незалежності, але фактично є частиною Російської Православної Церкви.

Ми всі були свідками, як в середовищі УПЦ розпочались різноманітні псевдособори, рішеннями яких намагалися переконати, що УПЦ - українська та незалежна церква, але в той самий час журналісти фіксували як ієрархи УПЦ (МП) наввипередки їздили до патріарха московського Кіріла на поклін.

Ми побачили священників-колаборантів. Не всі священники УПЦ (МП) є колаборантами, але всі колаборанти-священники походять саме з цього середовища, саме з цієї Церкви - стверджує  Віктор Єленський, релігієзнавець, голова ДЕСС.

Уся Україна слідкувала за проведеннями обшуків СБУ по єпархіях та монастирях УПЦ (МП), де знайшли антиукраїнську проросійську літературу.  

Якщо обшуки якось пережили, то найбільшим струсом для МП виявилось проведення різдвяного богослужіння ПЦУ у Свято-Успенському соборі Києво-Печерської Лаври (КПЛ) з рішенням подальшої передачі деяких приміщень верхньої лаври ПЦУ.

УПЦ (МП)  відмовлялися вірити в те, що в КПЛ  може служити українська церква, яку вони проклинали та називали «розкольниками».

Києво-Печерська лавра – православний український монастирський комплекс у Києві. Визначна пам’ятка історії та архітектури. Заснований 1051 року ченцями Антонієм та Феодосієм, як печерний монастир за межами Києва за часів князя Ярослава Мудрого.

З 1592 -1688 був  ставропігією (тобто пряме підпорядкування) Константинопольського патріарха, а з трагічного для українського православ’я 1688 року – московському патріарху.

З того часу українці втратили лавру, тому що там засіли московити.

З приходом більшовицької влади Києво-Печерська Лавра перетворили на музейне містечко. У 1988 р. РПЦ відновила в лаврі чернече життя.

Першим настоятелем новоствореної обителі став митрополит Київський і всієї України Філарет (Денисенко) за правління якого активно відбудовувались основні святині монастиря. В 1992 році митрополит Філарет (Денисенко) покидає стіни лаври, оскільки очолює УПЦ Київського Патріархату.

Починаючи із 1992 року настоятель (священноархімандрит) лаври — митрополит Володимир (Сабодан), а з 1994 року намісник лаври — архиєпископ вишгородський Павло (Лебідь).

У 1994 році разом із Софійським собором внесений до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО. Для перебування монастиря УПЦ (МП) на території державного заповідника укладали договір оренди з державою.

Своєрідну "міну уповільненої дії" заклала проросійська влада у 2013 році,  а саме уряд Азарова передав в постійне, безстрокове, безоплатне користування УПЦ (МП) всю Нижню лавру.

Звичайно, такий хід справ став непростою спокусою, аби не набудувати крамничок, готелів та інших господарських приміщень, які будуть приносити шалені прибутки, з яких не потрібно платити податки.

Мабуть, коли є такі дозволи від держави, то на обмеження про забудову ЮНЕСКО можна не звертати уваги.

Перебувавши на території Нижньої лаври намісник Павло (Лебідь) поступово прибирав до рук і Верхню лавру. «Небожителі» гадали, що схопили Бога за бороди, одних можна залякувати прокльонами або карою Божою, а інших - проблемами з Москвою.

Війна змінила все і всіх.

10 березня  Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» оголосив про розірвання договору оренди з Українською православною церквою (Московського патріархату). З 29 березня 2023 року монастир УПЦ (МП) повинен покинути територію КПЛ.

Отож, прийшов час відповідати за свої вчинки. Тому і вдається ієрархія УПЦ (МП)  до таких примітивних маніпуляцій та залякувань через соцмережі чи інші підвладні їхнім покровителям ЗМІ. У всьому звинувачуючи українську владу.  

Так і виходить, що на одну камеру плачуть і жаліються, а на іншу - проклинають і залякують. Ба навіть патріарх РПЦ Кіріл поскаржився світовим духовним лідерам на українську владу, яка ніби переслідує УПЦ (МП). Це стало темою номер один на всіх пропагандистських каналах Росії.

Отже, зайвий раз УПЦ (МП) показала своїх справжніх заступників і покровителів. Ми боремося з московитською навалою не тільки на сході, але й в серці столиці.

Основним наративом маніпуляцій є те, що  звичайних монахів виселять, а монастир зачинять. Стосовно звичайних монахів, то митрополит ПЦУ Епіфаній наголосив, що їхня Церква відкрита для лаврських монахів, і у них є вибір:  залишитись в лаврі та молитися за Україну українською мовою разом з ПЦУ або піти за своєю Московською духовною владою.

Близько дев’яти століть монастирем володіла Київська митрополія, правонаступницею якої зараз є ПЦУ, і лише останні 300 років УПЦ в єдності з Московським патріархатом.

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 


21.03.2023 Роман Тадра 4297
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

191
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1326
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2422 2
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3578
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2902
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2110

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

579

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

427

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1601

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1759
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

251
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

472
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

767
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4921
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

328
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

842
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10089
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

465
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

219
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

342
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

370
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

688