Кіборги. Кіно буде

 

 

Якщо за останні три роки і відбулися десь рушійні реформи, з благотворним результатом, то це по за всяким сумнівом сфера культури, головним чином - прориви нових україномовних музвиконавців (завдяки дії закону про квоти на радіо) і вітчизняний кінематограф.

Прориви останнього мають місце не в останню чергу, як не дивно,  завдячуючи підписанню Петром Порошенком закону, над яким добряче попрацювали такі депутати як Микола Княжицький від «Народного Фронту» та голова держкіно (партійний свободівець) Пилип Іллєнко. Що має наводити на думки про конечність, рано чи пізно, сумнівних  партійних проектів, та не окремих політиків/чиновників, їхніх добрих справ.

І хоча Україна ще не стала «фабрикою мрій» , ані на Голлівудських, ані на Боллівудських пагорбах, та вже зробила певні жести та заяви, що на нашому хуторі не все вариться в хуторянській каші, маємо чим, якщо й не повноцінно гордитися, то, принаймні, вже можемо не закутуватися під стандарт «дурникуватого хохла», написаного в сценарнях і студіях мосфільмів.

Зерно посіяно. Жнива попереду .

Фільм Ахтема Сеїтаблаєва  «Кіборги», звичайно,  «Оскар» за найкращі спецефекти, за найкращий сценарій і акторську гру не отримає, однак фільм, зроблений менш як за два мільйони доларів (що за американськими стандартами блокбастера – смішні гроші), найперше, зовні виглядає набагато дорожче, що свідчить про професіоналізм режисера і продюсерів, і найголовніше – цей фільм, як і фільм за романом Андрія Кокотюхи «Червоний», що вийшов кількома місяцями раніше,  не належить до когорти так званого «трагічно-песимістичного жанру» укркіно, що за десятиліття віднадив масову аудиторію.  

Для країни, держави, нації правильно зроблене патріотичне кіно відіграє все ще неоціненну роль, Україна не виняток.  Свого часу фільм «Хоробре серце» , з Мелом Гібсоном в  головній ролі, викликав величезну хвилю патріотичного піднесення в Шотландії, «Віднесені вітром», знятий ще в тридцятих минулого століття, позитивно вплинув на антирасистські настрої всередині США,  всім відомий «Брат» і особливо «Брат-2» стали  культовими, на жаль, не лише для російського пролетаріату з неоімперським дискурсом.

Кіно та музика це те мистецтво, яке в новітні часи посідає чільне місце серед «культур»,  і за його  якістю та кількістю можна не лише судити про розвиток «культур», а й про більш загальні пасіонарні фактори, бо як-не-як митці ідуть в авангарді суспільного поштовху, а вже потім  «машиностроєніє».

Немає нічого дивного, що станом на сьогодні за прокатним збором в українських кінотеатрах серед укрмувіків лідирує «Дзідзьо Контрабас», люди люблять впізнавані фейси, особливо небриті.  Можливо, десь під кінець 18-го появиться документалка «Славко Альфа-Джаз»… ?

І вдвічі приємніше, що глядач обирає патріотичні фільми і окремі серед цих фільмів відплачують йому за потрачені кревні, аби він не виходив з кінотеатру, кінокомплексу з фізіономією людини, яка «зробила те, що мала зробити», адже завжди виграє, як не банально, щирість і інтерес.

Щирих та інтересних нам героїв, екранних і реальних. Кращі кінокартини тільки попереду.


12.12.2017 Яв Назар 3428 0
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

882
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1916 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

871
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2810
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1921
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3151

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

693

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

873

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1290

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1886
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

590
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

791
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1260
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1031
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

774
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1030
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7665
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

992
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3766
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

882
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1465
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1229 1