“Кіборг” з Коломиї розповів про життя в окопах

 

 

Олегу Ткачуку, молодшому сержанту 90 окремого аеромобільного батальйону всього 21 рік.

 

На війні він з перших місяців, відчув і побачив багато, зокрема пройшов легендарний Донецький аеропорт. Нині приїхав у відпустку до рідної Коломиї, пише Репортер.

 

– Олеже, зараз багато говорять про поствоєнний синдром. Чи змінив тебе цей рік?

– Я не задумувався. Рідні кажуть, що змінився. Справді, повертатися важко. Бо там, на передовій, у всіх одна задача, всі одним повітрям дихають, а тут в які двері не постукаєш – зачинено. Замість відпочинку в час відпустки військовим доводиться бігати від установи до установи. Ніхто толком не пояснить, які документи треба здати на статус учасника бойових дій, отримання пільг, поступлення до вишу. Деякі махають рукою, мовляв справа марна…

Звісно, проти того, що ми пережили на передовій, це не проблеми. Та, якщо вдуматись: стоїмо ж не просто за свою державу, а за її розвиток. Тому й так дошкуляє та сама бюрократія, а ще коли всередині країні політики влаштовують свої власні підлі «войнушки».

 

– На фронті вас добре забезпечували?

– Скажу одне: якби нам допомагала лише держава, ми б їли кору. По суті забезпечують лише пальним і боєкомплектом, а от із харчуванням гірше. Наприклад, останнього разу нам на 12 бійців привезли 30 яєць, 10 блоків води, хліба й палку ковбаси. Це – на тиждень.

Місяць наш взвод був без генератора. Доводилось бігати заряджати рації й телефони на інші позиції. Я не знаю, чому машина матеріального забезпечення армії така неповоротка, але складається враження, що ми чиновникам і не дуже потрібні.

А волонтери вже більше року тягають нам овочі, м’ясне, засоби гігієни, екіпіровку, спецзасоби розвідки й таке інше. Виникає запитання: навіщо нам така структура, як Тил Збройних сил України, якщо майже вся тилова робота тримається на волонтерах і простих українцях?

 

– Зараз волонтерської допомоги не поменшало?

– За цей час і в людей фінанси вичерпались, і самі волонтери, напевно, втомились. А тут ще й закони приймають, які обмежують їх у діях. Якщо закон про волонтерство мав на меті унеможливити шахрайство, то для цього у нас є СБУ – нехай би займались.

 

– В окопах і нині сварять командування?

– Так. Я, наприклад, не бачу цілеспрямованості в їхніх діях. Це не діло, що військовим доводиться витримувати артобстріли й не давати відсіч. Мирні угоди не діють на сепаратистів – про це не говорить тільки лінивий. Але є речі, які мені досі не вкладаються в голові.

Так, у грудні 2014-го ми заїжджали на Донецький аеропорт через сепаратистський блокпост. Розпорядження командування було взяти два магазини патронів. Сепаратисти нас перевіряли. Ми їхали туди під конвоєм ворога і повертались на ротацію так само. Сепаратисти сипали нам в обличчя образи і закиди типу «І чим вам ваша Україна допомогла? Що ви захищаєте? Ви своїй країні не потрібні!». Вони не застосовували зброю, але такий стан речей дуже підриває бойовий дух. Керівництво АТО мало б це зрозуміти і не ставити військових в умови прямого морального й психологічного тиску ворога. Бо до збройного конфлікту ми були готовими, а до подібних речей чоловіку важко звикнути.

Недобре й те, що ми не отримуємо новин. Нема жодних повідомлень про ситуацію в секторі А, епіцентрах передової та й загалом в Україні. До прикладу, про події в Мукачевому я дізнався через чотири дні, коли їхав додому у відпустку. Коментувати ті події не берусь, але бачу, що ДУК «Правий сектор» воює ефективно, вони відчайдухи і все здобувають собі в бою. А на політичному рівні важко розібратись, чия правда.

 

– Якась сумненька в нас вийшла розмова, може відлякати і без того переляканих. Що б ти хотів сказати тим, хто тікає від повістки?

– Боягузи! Я поїхав на передову в 20 років. Не чекав повістки – пішов добровільно. Перевівся з військової частини в Коломиї на Житомир. Після підготовки нам видали зброю, захист – і на Костянтинівку. Нікому там не легко, війна є війна. Але якщо ти чоловік, і природа дала тобі силу більшу, ніж у жінки, то в потрібний момент ти мусиш її захистити. Фестивалити й пиячити – здоров’я є, красуватися перед дівчатами – гонор є, тікати за кордон гнути спину на чужинця принципи дозволяють? А не пустити ворога, який хоче роздерти Вітчизну на шматки, сил нема?

 

Відривайтесь, хлопці, від спідниць. Як чуєте, що не зможете воювати, беріться до справи в тилу. Бо ж які ви тоді чоловіки?!


25.07.2015 470 0
Коментарі (0)

08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2354 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1687
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5484
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15713 13
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3784 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3619

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

388

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

441

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1573

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2920
19.06.2024

Часті дощі та висока вологість повітря сприяють розвитку фітофтори на томатах. Це — грибкове захворювання, яке вражає листки, стебла й плоди.

2651
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

536
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1704
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

923
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

679
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

828
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

1187
20.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

22120
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

257
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

665
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

651 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

1123 1