У вівторок, 10 грудня, в Торгово-промисловій палаті Івано-Франківська провели тренінг "КіберПростір: Безпека кожного".
Тренінг об'єднав медіаспільноту та охочих дізнатись, як захистити себе у цифровому світі, із місця події розповідає журналістка Фіртки.
Як зазначив начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області Микола Худолій, захід, спрямований на зміцнення взаємодії із медіа, посилення інформаційної підтримки та оперативного обміну методичними рекомендаціями для запобігання кіберзлочинам.
"Подія об'єднала представників радіо, телебачення, Інтернет-видань та незалежних медіа, включаючи популярні Telegram-канали. Спільна робота покликана підвищити обізнаність громадян та надати їм практичні поради щодо захисту від кіберінцидентів та шахрайства в онлайн-просторі.
Ми прагнемо максимально охопити населення освітніми заходами та донести до громадян методичні рекомендації з кібербезпеки. А медіа, своєю чергою, відіграють ключову роль у цьому процесі, оскільки вони мають безпосередній зв’язок із суспільством", — наголосив Микола Худолій.
Як сказав представник Національної ради з питань телебачення і радіомовлення в Івано-Франківській області Ігор Маслов, з початку 2020 року більшість традиційних медіа, таких як радіо, телебачення та друковані газети, поступово перемістилися в Інтернет-простір.
"Особливу популярність серед громадян здобули Telegram-канали, де швидкість публікації інформації значно перевищує можливості традиційних медіа".
Водночас, підкреслює Ігор Маслов, саме ці платформи часто стають майданчиком, де поширюють дезінформацію та фейкові новини.
"Зараз соцмережі — це не лише платформа для спілкування, а й потужний медіаресурс, де розповсюджується велика кількість інформації. Дуже важливо, щоб ця інформація була правдивою та не впливала негативно на громадян", — уточнив Ігор Маслов.
Окремо порушили питання про можливість обмеження доступу дітей до соціальних мереж. Так, що в деяких країнах світу оператори Інтернет-зв’язку використовують спеціальні технології для контролю доступу неповнолітніх до певних Інтернет-ресурсів.
Утім, в цьому випадку існує проблема підробки даних під час реєстрації, коли користувачі можуть зазначати неправдивий вік.
"Заборонити доступ до соцмереж дітям до 16 років технологічно можливо, але це питання потребує розробки єдиного підходу, який уже застосовується в деяких країнах ЄС", — зазначили під час зустрічі.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: