Хто з посадовців, депутатів та бізнесменів заборгував найбільше до Івано-Франківського міського бюджету, — новий сервіс

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.

Отже, Фіртка дослідила про що саме можна довідатися з нового сервісу?

Про це подивимося на прикладі рекордсменів по заборгованостях з платежів до міського бюджету Івано-Франківська, якими є подружжя Івана та Оксани Мельників. Сумарно вони боргують місту податків на житлову та нежитлову нерухомість в сумі один мільйон 335 тисяч 357 гривень.

Іван Мельник — відомий місцевий підприємець-забудовник, який 25 вересня 2023 року оголошений в розшук.

Тоді, за інформацією Управління міністерства внутрішніх справ в Івано-Франківській області, засновник будівельної компанії “M Group Development” Іван Мельник, який розшукувався за обвинуваченнями у кримінальних злочинах за статтями:

  • ст.190 ч.3 (Шахрайство, вчинене в умовах воєнного чи надзвичайного стану, що завдало значної шкоди потерпілому);
  • ст.190 ч.4 (Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки);
  • ст.209 ч.3 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, визнається вчиненою в особливо великому розмірі).

Як повідомляли медіа, у справі Мельника є понад 60 заявників. Вони повідомили про фінансові махінації на суму, як мінімум, у 50 мільйонів гривень. Багато інвесторів тоді залишилися без житла.

Раніше Іван Мельник вважався чи не найпотужнішим забудівельником Івано-Франківська, який інвестував не лише в будівництво, а й інші види бізнесу, включно з інвестуванням в засоби масової інформації та не цурався публічності та навіть заперечував свої амбіції на чергових виборах мера Івано-Франківська.

А на сьогодні, окрім проблем із законом, засновник будівельної компанії “M Group Development”, згідно з «Порталом місцевих податків Івано-Франківської громади» має податкових боргів місту за житлову та нежитлову нерухомість на суму 682 тисячі 916 гривень.

Оксана Мельник боргує місту сумарно 652 тисячі 440 гривень.

До слова, інші відомі забудівельники, яких ми перевірили, не мають боргів з місцевих податків, або мають їх на незначні поточні суми.

До прикладу, Андрій Луцький («Благо») та Степан Балагура (бенефіціар «Ярковиці») боргів перед міським бюджетом не мають. Тоді як іншим забудовникам ми, не оприлюднюючи прізвища, тут робимо послугу (напевно вони «загубили» чи забули про свої «дрібні» борги – в межах мінімальної місячної зарплати рядового будівельника) — то ж запрошуємо їх до «Порталу місцевих податків Івано-Франківської громади» за посиланням.

Перевіривши бізнесменів, переходимо до політиків та посадовців

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків та голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук за інформацією Порталу податкових зобов’язань не мають. Як і керівники Івано-Франківської обласної ради — Голова облради Олександр Сич та його заступники Василь Гладій та Микола Палійчук.

Натомість в Президії обласної ради є боржники місту (на відносно незначні суми), керівники депутатських комісій та фракцій: Сергій Басараб, Богдан Томенчук та Володимир Семенюк.

Також перевірили ми й народних депутатів від Івано-Франківщини: Ігоря Фріса, Олену Вінтоняк, Василя Вірастюка, Олександра Матусевича, Едуарда Прощука, Романа Мулика, Володимира Тимофійчука та Оксану Савчук.

Серед нардепів заборгованість по місцевому податку за нежитлову нерухомість (в сумі 21 547,50 гривень) має Роман Мулик. А от інформацію про Оксану Василівну Савчук отримати не вдалося, оскільки Портал запитує її ідентифікаційний код, бо в місті зареєстровані її повні тезки. То ж Портал на запит про Оксану Василівну видає наступний текст:

«За вашим запитом у нашій базі є декілька платників. Для з'ясування актуальної інформації, будь ласка, введіть три останні цифри ідентифікаційного номеру».

Загалом в міста є тисячі інших боржників. Серед яких є й боржники на значні суми, до прикладу, «уповноважена юридичної особи ПП «Монтажник» Світлана Сидорчук» боргує місту за нежитлову нерухомість 515 тисяч 727 гривень.

Отож, перевірити себе, своїх близьких, друзів та просто інфлюенсерів, політиків та посадовців можете і ви за посиланням. 

Чи можна оприлюднювати таку інформацію? Що каже «Закон»?

Згідно зі ст.5 Закону України «Про захист персональних даних» інформація про фізичних осіб-податкових боржників не належить до інформації з обмеженим доступом, а «Податковий кодекс України» навіть зобов’язує «органи виконавчої влади, що реалізують державну податкову політику» щомісячно оприлюднювати «інформацію про фізичних осіб, які мають податковий борг, із зазначенням прізвища, імені, по батькові, дати народження фізичної особи, сум податкового боргу, в розрізі платежів»…

Четвертою главою Постанови Кабінету Міністрів про «Порядок формування і оприлюднення деякої податкової інформації» також затверджується «порядок формування і оприлюднення інформації щодо фізичних осіб, які мають податковий борг».

Згідно з цим документом, «інформація щодо фізичних осіб, які мають податковий борг складається з прізвища, імені, по батькові фізичної особи, дати її народження» та іншої податкової інформації.

Також Постанова зобов’язує формувати та оприлюднювати ДПС щомісяця не пізніше 20 числа за звітним періодом інформацію щодо фізичних осіб-боржників.

Тому, на завершення, і процитуємо мем-фразу зі старої соціальної реклами – «Заплати податки і спи спокійно!».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Закон про підвищення податків: прикарпатцям роз'яснили зміни та вимоги

"Чим більше заберуть, тим менше зможемо допомагати", — мер Івано-Франківська про збереження коштів у бюджетах громад

Збереже у громадах майже 25 мільярдів гривень: комітет ВРУ підтримав пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету


Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

197
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1326
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2422 2
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3579
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2903
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2111

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

579

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

427

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1602

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1760
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

251
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

472
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

767
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4923
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

328
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

842
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10089
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

465
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

219
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

342
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

370
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

688