29 квітня, в місті Косів вже третю суботу поспіль провели толоку.
Організаторка Дарина, яка сама з Києва, розповідає, в місті тимчасово мешкає з травня, але Гуцульський край знає вже сім років, пише Фіртка.
"Спершу, як приїхала в це місто - закохалася, й сім років поспіль мрію, щоб зробити його чистішим. Адже в неймовірно красивому місті живуть й такі люди, мені все тут подобається, окрім сміття, яке скрізь", - розповідає мешканка Києва.
Дарина продовжує, влітку з дітьми не один рік приїжджали до Косова й в той час, коли вони були меншими прибирали виключно ту ділянку, де вони знаходилися.
"Поки дітки купалися, я прибирала. Місцеві лежать й питають: "що ви робите", я відповідала - "прибираю", в адрес чула, яка я молодець й на цьому все закінчувалось, іноді чоловіки допомагали винести сміттєві пакети нагору.
Але зараз косівчани доєднуються до толоки, яку ми проводимо вже третій раз", - додає організаторка.
Толока в м. Косів, день - 1
Все розпочалось з приходом весни, коли зійшов сніг й сміття стало добре видно. Так, каже Дарина давно мріяла про те, щоб організувати таку толоку, але розуміла, що одній їй буде важко.
"Я познайомилась з дівчиною, вона з Одеси, яка теж хотіла тут прибрати. Вонизбиралися з літа - з липня і прибирали щочетверга до грудня. Зазвичай було не менше 20 мішків, за два прибирання в районі Валила вони тоді зібрали біля 50 мішків важкого сміття з річки. З ними прибирав Євген - він зараз захищає Україну на фронті
Згодом, ми дійшли до висновку, що це потрібно робити глобальніше. Вона зробила чат в телеграмі, й афіші. Я своєю чергою поширюю цю інформацію в соціальних мережах. Зазвичай до нас приходять 15-20 людей", - каже мешканка Києва.
Толока в м.Косів, день - 2
Спочатку планували до літа прибрати всю річку, але згодом разом із небайдужими зрозуміли, що можуть прибрати й весь Косів.
"Ми пішли в міську раду, там нам виділили автівку, яка після нашого прибирання забирає зібране сміття. На першій толоці ми прибирали від початку Гуку й дійшли аж до мосту. За цей день зібрали 40 мішків і це лише з одного боку річки.
На наступну суботу ми прибирали з ішного боку річки й на території стадіону "Колос", де було дуже багато сміття. Хочеться, це прибрати, й аби не доводилось робити цього щороку".
Толока в м.Косів, день - 3
Згодом, активісти планують встановити таблиці з мотивуючими надписами, аби люди, котрі їх читали - не смітили.
"Також хочемо, разом із небайдкжими людьми встановити камери відеонагляду, де це буде можливо. А також нам пообіцяли смітники в міській раді кажуть, що на це є бюджет, .
Хочеться, насправді пробудити свідомість в людях, залучити діток, щоб вони розуміли, як важко потім це все збирати й не смітили", - наголошує Дарина.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: