"Хочемо, щоб прокинулась людська свідомість". У Косові втретє провели толоку (ФОТО)

29 квітня, в місті Косів вже третю суботу поспіль провели толоку.

Організаторка Дарина, яка сама з Києва, розповідає, в місті тимчасово мешкає з травня, але Гуцульський край знає вже сім років, пише Фіртка.

"Спершу, як приїхала в це місто - закохалася, й сім років поспіль мрію, щоб зробити його чистішим. Адже в неймовірно красивому місті живуть й такі люди, мені все тут подобається, окрім сміття, яке скрізь", - розповідає мешканка Києва.

Дарина продовжує, влітку з дітьми не один рік приїжджали до Косова й в той час, коли вони були меншими прибирали виключно ту ділянку, де вони знаходилися. 

"Поки дітки купалися, я прибирала. Місцеві лежать й питають: "що ви робите", я відповідала - "прибираю", в адрес чула, яка я молодець й на цьому все закінчувалось, іноді чоловіки допомагали винести сміттєві пакети нагору.

Але зараз косівчани доєднуються до толоки, яку ми проводимо вже третій раз", - додає організаторка.

Толока в м. Косів, день - 1

Все розпочалось з приходом весни, коли зійшов сніг й сміття стало добре видно. Так, каже Дарина давно мріяла про те, щоб організувати таку толоку, але розуміла, що одній їй буде важко.

"Я познайомилась з дівчиною, вона з Одеси, яка теж хотіла тут прибрати. Вонизбиралися з літа - з липня і прибирали щочетверга до грудня.  Зазвичай було не менше 20 мішків, за два прибирання в районі Валила вони тоді зібрали біля 50 мішків важкого сміття з річки.  З ними прибирав Євген - він зараз захищає Україну на фронті

Згодом, ми дійшли до висновку, що це потрібно робити глобальніше. Вона зробила чат в телеграмі, й афіші. Я своєю чергою поширюю цю інформацію в соціальних мережах. Зазвичай до нас приходять 15-20 людей", - каже мешканка Києва.

Толока в м.Косів, день - 2

Спочатку планували до літа прибрати всю річку, але згодом разом із небайдужими зрозуміли, що можуть прибрати й весь Косів.

"Ми пішли в міську раду, там нам виділили автівку, яка після нашого прибирання забирає зібране сміття. На першій толоці ми прибирали від початку Гуку й дійшли аж до мосту. За цей день зібрали 40 мішків і це лише з одного боку річки.

На наступну суботу ми прибирали з ішного боку річки й на території стадіону "Колос", де було дуже багато сміття. Хочеться, це прибрати, й аби не доводилось робити цього щороку".

Толока в м.Косів, день - 3

Згодом, активісти планують встановити таблиці з мотивуючими надписами, аби люди, котрі їх читали - не смітили.

"Також хочемо, разом із небайдкжими людьми встановити камери відеонагляду, де це буде можливо. А також нам пообіцяли смітники в міській раді кажуть, що на це є бюджет, .

Хочеться, насправді пробудити свідомість в людях, залучити діток, щоб вони розуміли, як важко потім це все збирати й не смітили", - наголошує Дарина.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Проводять вже втретє: косівчан запрошують доєднатись до толоки


Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

488
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1510
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2755 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3699
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3106
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2205

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

676

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

527

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1684

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1872
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

352
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

557
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

853
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5056
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

408
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

934
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10174
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

572
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

332
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

323
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

425
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

442