Керівниця райлікарні на Прикарпатті офіційно очолила "ОХМАТДИТ"

 

 

Переможниця відкритого конкурсу на посаду головного лікаря "ОХМАТДИТу" Ірина Садов'як пройшла перевірку МОЗу.

 

9 серпня її представили колективу лікарні, повідомляє журналіст "Української правди. Життя". 

 

Під час свого виступу Садов'як розповіла, що колись "мріяла про ОХМАТДИТ", але згадала про це лише коли син, з яким разом вона випадково переглядала ролик про конкурс на посаду головного лікаря, запропонував їй спробувати.

 

"Жодного дня я не працювала лікарем, вся діяльність моя лише в організації. Я розумію ваші проблеми і розумію, що важливо для здоров'я дитини. Сподіваюсь це моє покликання", – зазначила вона.

 

Нова очільниця лікарні вважає,що ключова проблема – не відсутність професіоналізму, бо в "ОХМАТДИТі" працюють професійні лікарі, а стосунки між пацієнтами, лікарями і пацієнтами.

 

"Ми звикли працювати так, як звикли. Ми забули, що основним в лікарні є пацієнт… Від вас я вимагаю одного: ми маємо зробити все так, щоб нас ні в чому не підозрювали. Жодного хабарництва", – звернулася вона до підлеглих.

 

"Не бійтесь змін. Ми нормальні й адекватні люди, я сподіваюсь на реформу охорони здоров'я.

 

Діти, які будуть на лікуванні в Охматдиті з важкими унікальними захворюваннями, мають отримати безкоштовну допомогу. Є різні моменти, як це зробити. Це буде державне, але підприємство", – пообіцяла Садов'як.

 

Заступниця голови комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Оксана Корчинська, яка теж була на представленні, повідомила, що Садов'як лише напередодні, 8 серпня, подала заяву на звільнення, бо "до останнього не вірила у своє призначення".

 

У свою чергу заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський запевнив персонал клініки, що "ні про яку приватизацію ОХМАТДИТу не йдеться".

 

"Хотілося б, щоб і лікарня тут фінансувалася, і щоб наші діти отримували ту ж допомогу, що і за кордоном. Ми чудово розуміємо, що пацієнтів лікує не міністерство, чи головний лікар, а лікарі та медсестри", – додав він.

 

Під час презентації також озвучили бюджет "ОХМАТДИТу" на 2017 рік – 355 млн грн.

 

Нагадаємо, Ірину Садов’як обрали під час другого конкурсу на цю посаду.

 

Раніше вона працювала головним лікарем Коломийської районної центральної лікарні протягом 14 років.

 

Декларація "чиста": має лише одну квартиру на 82,8 кв м і одну земельну ділянку на 1200 кв м.

 

Під час співбесіди Ірина Садов’як розповіла, що на новій посаді планує змінити організаційну структуру "Охматдиту".

 

Вважає, що основними цінностями лікарні повинні бути повага, довіра, любов, а головними якостями її персоналу: старанність, ініціативність, новаторство, фаховість.

 

Лікар вважає, що батьки повинні бути партнерами лікарів, бо коли медики не бачать батьків партнерами, "то велика біда".

 

"Ми в Коломиї одні з перших зробили вільний допуск батьків до реанімації, - розповідає І.Садов'як. Першим був спротив від лікарів. Я завжди намагалась пояснити своїм лікарям: коли дитина знає, що з нею відбувається, вона менше переживає, більше довіряє лікарю, в неї менша тривога. Коли мама приймає участь у вимірюванні температури, це так має бути".

 

Ірина планує перетворити лікарню на комунальне некомерційне підприємство і пропонує зворотній зв’язок з регіонами.

 

"Я чистий управлінець, жодного дня не працювала лікарем, і займаюсь саме організацією і всім, що стосується управлінської діяльності. Підбираю лише фахівців", - сказала вона.

 

На запитання щодо можливої корупції у медзакладівідповіла, що за 14 років роботи головним лікарем троє лікарів, що брали хабарі, пішли зі своїх посад.

 

Раніше Уляна Супрун розповіла "УП.Життя", що міністерство домовилось з Ізраїлем про те, що один з їхніх колишніх заступників міністра охорони здоров’я, який був головним лікарем в одній з найбільших лікарень Ізраїлю, приїде на три місяці, щоб бути ментором для нового головного лікаря "ОХМАТДИТУ". Він допомагатиме адміністративно змінити систему.

 

"Ми зараз йдемо в бік розподілу повноважень між головним лікарем, який займатиметься медичними справами, і головним директором, який займатиметься адміністративною і фінансовою частинами, - сказала Уляна Супрун. - "ОХМАТДИТОМ" ми хочемо показати приклад, як можна змінити систему".


09.08.2017 548 0
Коментарі (0)

21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

870
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1790
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2015 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7396
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15144 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1991

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

177

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

936

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1007

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1796
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

194
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

576
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

814
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3063
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

820
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1877
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

912
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35055 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

400
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

547
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

875
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

779