Келлі Макгонігал: Як зробити стрес вашим другом? (відео)


/data/blog/41190/5a8df6cb1d6648bd029da0c36d76120d.jpg

Фото: healthylive.ru

 

Стрес. Через нього серце б'ється частіше, дихання прискорюється, а на лобі виступає піт. У той час як стрес перетворився на злого ворога здоров'я, нові дослідження стверджують, що стрес не небезпечний, якщо повірити в це.

 

Психолог Келлі МакГонігал закликає нас поміняти відношення до стресу і пропонує давно забутий спосіб боротьби зі стресом - спілкування.

 

Келлі прийшла до висновку, те що вона викладала останні 10 років приносило більше шкоди ніж користі. За освітою вона психолог і її завдання допомагати людям бути щасливішими та здоровішими. Але так сталося, що протягом багатьох років вона говорила людям, що стрес для них шкідливий та сприяє різним хворобам, від застуди до серцево-судинних захворювань. Та віднедавна її думка про стрес кардинально змінилася. В цьому їй допомогло одне цікаве дослідження, яке протягом восьми років відслідковувало близько 30.000 жителів Сполучених Штатів.

 

Людям задавали декілька питань:

“Скільки стресу вам довелося перенести за останній рік” та

“Чи вірите ви, що стрес шкідливий для вашого здоров'я?”

В результаті дослідження з’ясували, що для людей, які в минулому році пережили сильний стрес, ризик смерті зріс на 43% .

Але це стосувалося лише тих, хто справді вірив, що стрес шкідливий для здоров’я.

 

Люди, які переживали багато стресу, але не вірили, що стрес шкідливий - не помирали.

Ризик був навіть менший в порівнянні з тими, в кого було відносно менше стресу.

 

Науковці припускають, що за 8 років дослідження, протягом яких вони фіксували ту чи іншу смерть, 182 000 американців померли передчасно, не від стресу, а від віри що стрес шкідливий для здоров’я.

 

Ось чому це питання настільки схвилювало Келлі.

 

Наука доводить, коли ви зміните свою думку про стрес, ви можете змінити реакцію організму на стрес.

Келлі відкриває ще один недооцінений аспект стресу - він робить людей товариськими та комунікабельними. Причиною цьому є гормон окситоцин. Багато хто чув про нього, адже виділяється він, коли ми обіймаємо когось. Також окситоцин являється нейрогормоном. Він відповідає за ті реакції в мозку, що заохочують вас зміцнювати стосунки, допомагати друзям і родичам, бути поруч з тими, хто потребує підтримки.

 

І багато хто не звертає уваги на те, що це гормон стресу. Гіпофіз виділяє його під час реакції на стрес. Саме тому, коли під час стресу виділяється окситоцин, ми починаємо шукати підтримку.

 

Здорова реакція на стрес підштовхує нас поділитися своїми емоціями, а не тримати їх в собі.

Окситоцин впливає не лише на мозок, а й на весь організм в цілому. Одна з головних його функцій - захистити серцево-судинну систему від наслідків стресу.

 

Цей гормон стресу зміцнює серце, і дивовижно те, що всі ці фізичні переваги окситоцину підвищуються за рахунок соціальних контактів і соціальної підтримки.

 

Келлі відкрила для себе дивовижну річ, що стресові реакції мають вбудований механізм для стресостійкості, і цей механізм це людський зв'язок.

 

Турбота розвиває стійкість. Шкідливих впливів стресу на здоров’я можна уникнути.


Ваші думки і дії можуть змінити наслідки впливу стресу.


Отже, коли ви будете ставитися до стресу правильно то насправді робитимене сильну заяву, що довіряєте собі і можете справитися з будь-якими життєвими незгодами. Але пам’ятайте - вам не обов’язково робити це на одинці.

 

 

Автор: Альона Дрючило


26.09.2013 2897 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2433
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19545
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1750
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1223 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3876

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

141

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2012

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1313
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

909
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24405
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

614
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1644
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8055
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

495
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2058 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

740