Каша Сальцова: Спілкування з франківським слухачем є хорошою практикою для музиканта

У неділю, 22 травня до Івано - Франківська завітав Київський інді-рок гурт «Крихітка». Музиканти зіграли якісне півтори годинне шоу в арт-кафе «Мармуляда» і подарували франківчанам море задоволення.

 

Хоча люду зібралося не так вже й багато (більшість людей схитрувало: замість того, щоб купити квиток – народ сидів на тротуарі біля вікон кафе і слухав виступ на халяву), концерт справді був цікавим та вартим уваги.

 

Про місто, публіку, концерти та творчу діяльність групи нам вдалося поспілкуватися  з солісткою  гурту «Крихітка» Кашею Сальцовою.

 

Фіртка – Кашо, який раз ви вже в Івано-Франківську?

Каша – Ми тільки третій раз у  Івано-Франківську.

Фіртка – Вам подобається наше місто?

Каша – Я, на жаль, мало ходила по місту, але те, що  встигла побачити дуже подобається.

Фіртка – Люди якось реагували на те, що ти ходила по місту?

Каша – Якщо я зараз піду і змию косметику, ви мене навіть не впізнаєте.(сміється)

Фіртка – На виступі ви сказали, що навіть в Ужгороді буваєте частіше. У чому справа?

Каша – Ви знаєте, між музикантами є розмови, що франківчани не ходять на концерти київських виконавців, а більше відвідують виступи місцевих гуртів. Але насправді ми рідко приїжджаємо через проблему залів. У вас або маленькі зали у кафешках, або ж Драмтеатр.  Немає чогось середнього.  Ця проблема є не тільки у вас, але й по цілій Україні. До речі, Франкіська публіка відрізняється від публіки в інших містах.

Фіртка – Що справді? Чим?

Каша – Не в гіршу чи кращу сторону, просто відрізняється. У чому ж ви відрізняєтеся – це буде наш секрет.

Фіртка – Ти знаєш  місцевих виконавців?

Каша – Ну… «Фліт»… «Перкалаба» - це Франківський гурт?

Фіртка – Ну так, 100%.

Каша – «Перкалаба» і «Карпа». Ну «Карпа» на половину Київська, але тим не менш.

Фіртка – До речі, у залі був гітарист «Флітів», ще були учасники «Кораллів»…

Каша – Ой, мені Сашко Положинський розповідав про них. Це якісь дівчата?

Фіртка – Ні, це хлопці ще й з трембітою на сцені. (сміється)

Каша – Упс. (сміється)

Фіртка – Сьогоднішній концерт у підтримку нового туру?

Каша – Ні, у нас вилазки. Ми організували акцію на нашому сайті, де прихильники самі можуть запрошувати нас на концерти. З одного міста люди повинні прислати більше 150 імейлів і тоді їхнє місто автоматично включено у графік концертів. Ми вже були у Вінниці, Львові і сьогодні у Франківьку.

Фіртка – Сьогодні ви зіграли нову пісню. Що це за пісня і чи ввійде вона до нового альбому?

Каша – Це наша нова пісня, яка ще не має назви. За альбом ще рано говорити, ми зараз плануємо записувати нові сингли і зливати їх у мережу.

Фіртка – До речі, ви знаєте, що ця пісня вже є у соціальних мережах, що-правда у жахливій якості? Люди навіть назву дали – «Я так тебе люблю».

Каша –  Ну тепер  вона так точно не буде називатися. От, тільки приїдемо додому,відразу ж сядемо в студії записувати цю пісню. Просимо поки що не завантажувати її,  дочейкатеся офіційного запису.

Фіртка – ЇЇ можна буде завантажити безкоштовно?

Каша – Звичайно.

Фіртка – Кажуть, що на вашому сайті альбом «Рецепт» можна завантажувати і платно, і безплатно. Я щось не розумію, як це?

Каша – Ми апелюємо до совісті слухачів. У вас є опція завантажити безплатно , але ви можете зі своєї банківської картки перерахувати суму, яку ви вважаєте за потрібне.

Фіртка – І багато людей перераховують?

Каша – Достатньо. Це хороша практика платити своїм українським музикантам. Чому б ні? Якщо ви можете заплатити п’ять гривень – платіть п’ять, ціни є добровільними. Ми все з вдячністю приймаємо.

Фіртка – Чи сьогоднішній склад гурту є постійним?

Каша – У цьому складі ми вже два роки. Наш склад, скажемо так, змінювався не з добровільних причин. Спочатку зміни відбувалися через смерть одного з учасників гурту, потім басист Діма вирішив припинити займатися музикою. А зараз склад є постійним і  ми б хотіли взяли ще когось п’ятого.

Фіртка – На чому він би грав?

Каша – Я думаю, що  ми б довірили йому електронну частину і фортепіано. Просто мені важко зосереджуватися, коли я граю і хочеться більше спілкуватися з публікою.

Фіртка – Я знаю, що ви самі пишете тексти пісень, а вже цілим колективом пишете музику до них. Чи буває , що комусь з учасників щось не подобається у текстах?

Каша – Звичайно.  Роблять мені зауваження, я їх вислуховую і приймаю до уваги. 

Фіртка – Я перепрошую за питання, але звідки ви родом? Ви просто дуже гарно розмовляєте українською мовою.

Каша – Я з Росії.

Фіртка – Ви? З Росії?

Каша – Я просто давно вже мешкаю у Києві і моя вимова це заслуга оточення. Я думаю, мовне питання – це проблема малоосвічених людей. Тобто людям, яким ліньки вчити українську мову, їм ліньки вчити й російську. Вони погано розмовляють і російською, і українською, і будь-якою іншою мовою, бо це є просто ліниві люди. Тому, я вважаю, що мовне питання в Україні є штучним.

Фіртка -  Ви й надалі займаєтеся екологічною ініціативою «Торба - природі»*?

Каша – Так, ми зараз поширюємо цю акцію, це є довготривалий проект. На нашому сайті є опція «Shop», де ви можете будь-яку екоторбу до вашого смаку.

Фіртка – Ви повернетесь до Івано – Франківська ?

Каша – Чесно, ми б дуже хотіли. Франківськ є для нас  знаковим містом, це місто з осередком українськості. Ми б хотіли сюди частіше приїжджати, бо розуміємо, що наш слухач – це україномовний слухач, яких тут більшість. Тим паче, спілкування з франківським слухачем є хорошою практикою для музиканта. 

     * Ініціатива «Торба – Природі» є громадською ініціативою гурту Крихітка, що започаткована у січні 2008 року. Акція спрямована на зменшення побутового споживання пластикових пакетів, які є небезпечним для навколишнього середовища сміттям.

 

                                                                                                           Роман Кравець, спеціально для "Фіртки"


25.05.2011 2818 0
Коментарі (0)

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

536
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2694
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1681 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3764
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5563
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1763

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

272

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

272

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

443

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

963
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

533
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

559
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

843
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2053
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

606
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

935
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5000
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1070
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

439 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

676
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

463
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

786