«Карпатський простір» безліміт

В Україні вже існує кілька солідних музичних та арт-фестів, якими можна пишатися. Натомість маємо один, що є вкрай особливий. Мова про “Карпатський простір”, що вже втретє відбудеться з 4 по 6 травня в Івано-Франківську. Цей фест не схожий на жоден інший. Чому? Давайте розберемось.

Організатори, у хорошому сенсі цього слова, забили на вислів Козьми Пруткова про неможливість осягнути неосяжність. Він для слабаків. І правда, ну чому не можна на три дні зібрати в одному місті усіх – від послів до вуличних художників, від міністрів освіти до театральних режисерів? І поки хтось вважає, що це неможливо, “Карпатський простір” своїм існуванням та програмою доводить протилежне. Не дарма слоган фестивалю: «Мистецтво єднає».

Вісімнадцять країн-учасників – рекорд цього року. За ним стоїть велика праця співорганізаторів: Міністерства культури України, Міністерства інформаційної політики України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківської обласної ради, Івано-Франківської міської ради та Національного академічного театру оперети та його художнього керівника Богдана Струтинського

У ці травневі дні фестиваль буде усюди. Перше, що побачить гість – великий ярмарок країн-учасниць та галерею скульптур у центральному парку.

В кінотеатрі «Люм’єр» – безкоштовно – буде показано найкращі вітчизняні стрічки та мультфільми останнього року. Серед яких «Міф» про Василя Сліпака, всесвітньо відомого оперного співака, який добровольцем пішов на війну на Сході країни та віддав життя за Батьківщину. А також фільм-переможець Берлінського кінофестивалю «Про тіло та душу» угорської режисерки Ільдіко Еньєді.

В філармонії відбуватимуться концерти, серед яких не варто пропустити виступ Симфонічного оркестру Підкарпатської філармонії імені Артура Малаєвського (Жешув, Польша) під орудою диригента Славоміра Чрзановського.

Але головні точки, між якими вируватиме життя фесту, то є програми головної сцени просто неба на площі Франка та театральної програми, що розгортатиметься паралельно на трьох сценах: великій та камерній Обласного академічного музично-драматичного театру та на сцені Обласного театру ляльок.

Після 10-річної перерви до України завітає Національний угорський театр, який очолює унікальний україно-угорський режисер Аттіла Віднянський – 4 травня він презентує свою виставу «Сім’я Тотів».

Вперше в Україну приїде незалежний музично-театральний проект із Білорусі «З життя комах». Цю мультимедійну виставу створили режисери Світлана Бень та драматург Дмитро Богославський. А 6 травня – можна буде побачити запальну комедію «Вінздорські витівниці» від польського Драматичного театру імені Єжи Шанявського у Плоцьку.

На камерній сцені зіграють вистави із Грузії та Чехії, а наостанок – 7 травня – спеціальний гість фестивалю, вистава «Річард ІІІ» Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, у заголовній ролі – славетний Богдан Бенюк

Програма, що пройде на сцені Театру ляльок насичена, але варто встигнути на декілька унікальних вистав. Закарпатський театр «Бавка» покаже «Коняги» режисера Михайла Яремчука, одного з найвідоміших лялькарів України.

Із Литви до Франека завітає єдиний у Європі мандрівний театр ляльок на колесах із виставою для дітей «Рибалочка». А румунський театр «Василячі» привезе своє бачення відомої на увесь світ історії Джонатана Свіфта «Мандри Гуллівера». 

Що ж до головної сцени, то саме на ній 4 травня, о 16.00, відбудеться урочисте відкриття фестивалю за участю Національного академічного симфонічного оркестру України під орудою Володимира Сіренка, муніципального камерного хору «Галицькі передзвони» та молодіжного хору "Осанна".

А о 21:00, щовечора на усіх чекає шоу. 4 травня – концерт гурту «Друга ріка», 5 травня – виступ легендарних «ТНМК», а 6 травня – всесвітно відомого швейцарського гурту Kadebostany.

Тож, як осягнути неосяжне простому глядачу? Кілька порад. По-перше, зверніть увагу, що у програмі є події безкоштовні та із входом за квитками – тож якщо у парк скульптур чи на діджей-вечірку у Палаці Потоцьких чекають всіх охочих, то за вхід до театру чи філармонії доведеться заплатити. Квитки, до речі, вже чекають у касах. 

По-друге, вирушаючи у місто, сплануйте маршрут! Програма фестивалю така насичена, що напевно вам вдасться потрапити не на одну, а на кілька подій, які розташовані поблизу – у Парку імені Адама Міцкевича чи у міській Ратуші, у Театрі імені Марійки Підгірянки чи на Площі імені Івана Франка. Мандрувати фестивалем можна увесь день, аби вистачило сил. 

По-третє, не лишайте дітей вдома. На фестивалі потужна дитяча програма – це і спеціальний Дитячий простір у Палаці Потоцьких, який працюватиме щоденно з 11.00, і програма Театру ляльок.

Тож цікаво буде усім. А головне – вже зовсім скоро, 4 травня зовсім поруч.

 


11.04.2018 Анна Захожа 3926
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

661
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2262
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1996
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2022
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6056 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2303 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

178

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

993

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

993

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1247
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

474
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1935
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3831
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26350
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

424
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10338 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7880
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

431
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

271
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

430
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

512
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1445