«Карпатський простір» безліміт

В Україні вже існує кілька солідних музичних та арт-фестів, якими можна пишатися. Натомість маємо один, що є вкрай особливий. Мова про “Карпатський простір”, що вже втретє відбудеться з 4 по 6 травня в Івано-Франківську. Цей фест не схожий на жоден інший. Чому? Давайте розберемось.

Організатори, у хорошому сенсі цього слова, забили на вислів Козьми Пруткова про неможливість осягнути неосяжність. Він для слабаків. І правда, ну чому не можна на три дні зібрати в одному місті усіх – від послів до вуличних художників, від міністрів освіти до театральних режисерів? І поки хтось вважає, що це неможливо, “Карпатський простір” своїм існуванням та програмою доводить протилежне. Не дарма слоган фестивалю: «Мистецтво єднає».

Вісімнадцять країн-учасників – рекорд цього року. За ним стоїть велика праця співорганізаторів: Міністерства культури України, Міністерства інформаційної політики України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківської обласної ради, Івано-Франківської міської ради та Національного академічного театру оперети та його художнього керівника Богдана Струтинського

У ці травневі дні фестиваль буде усюди. Перше, що побачить гість – великий ярмарок країн-учасниць та галерею скульптур у центральному парку.

В кінотеатрі «Люм’єр» – безкоштовно – буде показано найкращі вітчизняні стрічки та мультфільми останнього року. Серед яких «Міф» про Василя Сліпака, всесвітньо відомого оперного співака, який добровольцем пішов на війну на Сході країни та віддав життя за Батьківщину. А також фільм-переможець Берлінського кінофестивалю «Про тіло та душу» угорської режисерки Ільдіко Еньєді.

В філармонії відбуватимуться концерти, серед яких не варто пропустити виступ Симфонічного оркестру Підкарпатської філармонії імені Артура Малаєвського (Жешув, Польша) під орудою диригента Славоміра Чрзановського.

Але головні точки, між якими вируватиме життя фесту, то є програми головної сцени просто неба на площі Франка та театральної програми, що розгортатиметься паралельно на трьох сценах: великій та камерній Обласного академічного музично-драматичного театру та на сцені Обласного театру ляльок.

Після 10-річної перерви до України завітає Національний угорський театр, який очолює унікальний україно-угорський режисер Аттіла Віднянський – 4 травня він презентує свою виставу «Сім’я Тотів».

Вперше в Україну приїде незалежний музично-театральний проект із Білорусі «З життя комах». Цю мультимедійну виставу створили режисери Світлана Бень та драматург Дмитро Богославський. А 6 травня – можна буде побачити запальну комедію «Вінздорські витівниці» від польського Драматичного театру імені Єжи Шанявського у Плоцьку.

На камерній сцені зіграють вистави із Грузії та Чехії, а наостанок – 7 травня – спеціальний гість фестивалю, вистава «Річард ІІІ» Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, у заголовній ролі – славетний Богдан Бенюк

Програма, що пройде на сцені Театру ляльок насичена, але варто встигнути на декілька унікальних вистав. Закарпатський театр «Бавка» покаже «Коняги» режисера Михайла Яремчука, одного з найвідоміших лялькарів України.

Із Литви до Франека завітає єдиний у Європі мандрівний театр ляльок на колесах із виставою для дітей «Рибалочка». А румунський театр «Василячі» привезе своє бачення відомої на увесь світ історії Джонатана Свіфта «Мандри Гуллівера». 

Що ж до головної сцени, то саме на ній 4 травня, о 16.00, відбудеться урочисте відкриття фестивалю за участю Національного академічного симфонічного оркестру України під орудою Володимира Сіренка, муніципального камерного хору «Галицькі передзвони» та молодіжного хору "Осанна".

А о 21:00, щовечора на усіх чекає шоу. 4 травня – концерт гурту «Друга ріка», 5 травня – виступ легендарних «ТНМК», а 6 травня – всесвітно відомого швейцарського гурту Kadebostany.

Тож, як осягнути неосяжне простому глядачу? Кілька порад. По-перше, зверніть увагу, що у програмі є події безкоштовні та із входом за квитками – тож якщо у парк скульптур чи на діджей-вечірку у Палаці Потоцьких чекають всіх охочих, то за вхід до театру чи філармонії доведеться заплатити. Квитки, до речі, вже чекають у касах. 

По-друге, вирушаючи у місто, сплануйте маршрут! Програма фестивалю така насичена, що напевно вам вдасться потрапити не на одну, а на кілька подій, які розташовані поблизу – у Парку імені Адама Міцкевича чи у міській Ратуші, у Театрі імені Марійки Підгірянки чи на Площі імені Івана Франка. Мандрувати фестивалем можна увесь день, аби вистачило сил. 

По-третє, не лишайте дітей вдома. На фестивалі потужна дитяча програма – це і спеціальний Дитячий простір у Палаці Потоцьких, який працюватиме щоденно з 11.00, і програма Театру ляльок.

Тож цікаво буде усім. А головне – вже зовсім скоро, 4 травня зовсім поруч.

 


11.04.2018 Анна Захожа 4065
Коментарі ()

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

627
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1161
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2487
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1345
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1982 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2913

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

666

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

750

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1654

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1638
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

338
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

450
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18360
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7473
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3651
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1038
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10774
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

284
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

284
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

471
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

446
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

678