Карпатські аналоги корисної екзотики

 

/data/blog/79059/1adede54467d41b51a4c3244c96b7cac.jpg

 

Останні кілька років в інтернеті бум на тему чудо-способів стати здоровим і худим — ягоди годжі та асаї, насіння чіа та ще багато іншої екзотики. Проте нутріціологи усього світу радять їсти продукти місцевого походження.

 

А як щодо українських суперфудів? Адепт здорового харчування Настя Палько переконує: їх просто безліч!

 

Фото: Корисна їжа

Льон

Вітчизняний замінник насіння чіа — це льон. Його насіння має схожі властивості, та навіть переваги над чіа. У шлунку насіння набухає і покривається слизом, нормалізуючи роботу шлунково-кишкового тракту, знижує рівень цукру в крові та виводить токсини.

 

Він багатий на легкозасвоюваний рослинний білок, клітковину, кальцій, жирні кислоти, вітамін А та ферменти. Для того, щоб льон краще засвоївся, його потрібно змолоти безпосередньо перед їжею, оскільки на відкритому повітрі він окислюється і втрачає свої корисні властивості. Я додаю кілька чайних ложок льону до готової вівсянки.

 

Грецькі горіхи

Усім відома користь горіхів, однак екзотичним кеш’ю і макадамії нічим не поступаються грецькі горіхи — багаті вітамінами А, Е, РР, К, групи В, мінеральними речовинами, амінокислотами, і мікроелементами йоду, кальцію, калію, кобальту, магнію, заліза, цинку і фосфору. Я додаю їх в салати або їм у проміжках між основними прийомами їжі.

 

Та не забувайте, що горіхи — дуже поживний (тобто калорійний) продукт, тому не варто захоплюватися.

 

Фото: Карпатські суперфуди

 

Мед

Про мед, мабуть, вже і писати нічого не потрібно — його по праву можна віднести до суперфудів як продукт, що містить цілий «букет» вітамінів: В1, В3, В6, РР, Н, С, Е, К, а також мідь, калій, залізо, марганець і кобальт. Проте не варто очікувати цих властивостей від магазинного меду, який скоріш за все зроблений із цукру.

 

Знайдіть натуральне бджільництво, якому довірятимете. Мені, до прикладу, мед у трилітрових банках привозять знайомі із Буковини, тому я завжди впевнена, що отримую всю користь від улюбленого суперфуда.

 

 Спіруліна

Спіруліна хоч і не зовсім їжа, а скоріше харчова добавка, проте її також можна назвати суперфудом. Вона допомагає швидко відновлювати клітини тканин і м’язів при фізичних навантаженнях, підвищує імунітет і захисні властивості організму, компенсує вітамінну і мінеральну недостатність, а також зменшує запальні процеси в організмі. Я замовляю спіруліну на інтернет-сайтах. Приймаю три таблетки зранку і ввечері.

 

Риб’ячий жир

Інша харчова добавка, яку я приймаю вже дуже давно, — це риб’ячий жир. Він регулює процеси ліпідного обміну та покращує чутливість до інсуліну. Як наслідок — це ефективна дієта. Містить поліненасичені жири, вітаміни А і D, є хорошим профілактичним засобом, який зміцнює стінки судин та живить серцевий м’яз. Я приймаю 2 капсули щоранку разом із їжею.

 

Про користь суперфудів, або як їх ще називають «функціональними продуктами» чи «ефективною їжею», можна написати величезну книгу. Серед них — томати, броколі, чорниця, чорні боби, лосось, вівсянка. Якщо відповідально стежити за своїм раціоном, думати заздалегідь, що приготувати, можна щодня споживати ці продукти й отримувати суперкористь від суперфудів!;).

 

Настя Палько, versal


12.06.2015 Настя Палько 3498 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

15521
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1529
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1104
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2132
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3672
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1388

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1797

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

570

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1193

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1358
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

657
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24303
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

548
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

519
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

665
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1556
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

720
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7410
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

669
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1729 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

655
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

562