Корстувачі соцмереж публікують нові світлини із краєвидами ТОВ “Карпатнафтохім”. Підприємство продовжує викидати чорну кіптяву, пишуть “Вікна”.
Калушанин Сергій Гумінілович переконаний, що нафтохімічне підприємство має сплатити штраф:
“Я був в кількасот метрах біля труби. Запах горілого пластику дуже сильний. Такий факел та дим тільки при аварії на виробництві. Це має бути у виключних випадках, а не майже щодня. І в любому випадку, за це підприємство-забруднювач повинно сплатити штраф".
Тим часом нинішні і колишні працівники ТОВ “Карпатнафтохім” кажуть, що панікувати не треба. Зокрема, Ольга Єланіна коментує:
“Підприємство не працювало 5 років. При пуску завжди є щось непередбачуване. Думаю, що більшість місцевих мешканців бажає відновлення роботи ТОВ “Карпатнафтохім”. Влада міста так само надіється на довготривалу роботу цього підприємства. І саме виконавчі органи з керівництвом підприємства мали би скоординувати надання інформації населенню, щоб не було різних чуток і здогадок. А підприємству бажаю найшвидшого безпечного пуску. Від чіткої, злагодженої роботи підприємства, та професійності робітників залежать прибутки ТОВ “Карпатнафтохім”.
Раніше йшлося, що на початку червня підприємство запрацює, а на відкриття приїде прем’єр-міністр Володимир Гройсман.
Як писала Фіртка, калуський завод “Карпатнафтохім” відновлює роботу після 5-річного простою.
Весь комплекс виробництва повинен бути введений в експлуатацію наприкінці червня, а в липні має вийти на повну потужність.
“Карпатнафтохім” створено в 2004 році на базі потужностей підприємства “Оріана”. 76,04% акцій “Карпатнафтохіму” контролював “Лукойл”, решту – Фонд держмайна. Підприємство спеціалізується на виробництві хлору, каустичної соди, вінілхлориду, етилену, поліетилену і пропілену.
Відновлення роботи заводу стало можливим після внесення Верховною Радою змін до Податкового кодексу в грудні 2016 року. Такі зміни передбачають розширення переліку сировинних позицій, які обкладаються нульовою ставкою акцизу в разі їх подальшої переробки (до прямогонних бензинів і дизельного палива були додані зріджені гази і бутан).
Кабмін, постановою № 299 від 26 квітня нинішнього року, визначив для «Карпатнафтохіму» щорічні квоти на поставку сировини: зріджений газ - 1070 млн літрів, прямогонний бензин - 1170 млн літрів, дизпаливо - 985 млн л.
Переробка кожного із зазначених обсягів може забезпечити випуск 250 тис. тонн етилену на рік. «Карпатнафтохім» підкреслює, що не планує переробляти весь заявлений в урядовій постанові обсяг сировини, оскільки у підприємства немає таких потужностей.
Завод буде використовувати лише ту кількість сировини, яка забезпечить випуск не більше 250 тис. тонн етилену на рік.
Як писала Фіртка, під час налагодження запуску «Карпатнафтохіму» сталися аварійні викиди невідомих речовин.
Читайте також: