Карітас на Прикарпатті надав допомогу переселенцям в сумі понад 3 мільйони гривень (фото)

 

http://www.blitz.if.ua/include/img/unnamed%20(488).jpg

 

Коли кількість вимушено переселених осіб на Прикарпатті почала зростати, Івано-Франківський Карітас вирішив допомогти потерпілим адаптуватися та розпочати нове життя.

 

Для цього на базі Карітасу відкрили Центр Надзвичайних ситуацій, в якому вже понад рік переселенцям надають комплексну допомогу та консультації.

 

Спочатку Карітас допомагав усім вимушено переселеним особам, які звертаються за допомогою.

 

Перші люди зверталися у благодійний фонд завдяки Координаційному штабу, створеному при облдержадміністрації, до якого Карітас увійшов разом із багатьма іншими громадськими організаціями і налагодив співпрацю. У штабі займалися пошуками житла, а Карітас допомагав переселенцям продуктами, засобами гігієни та постільною білизною.

 

Із понад 3500 тисяч переселенців, які, за офіційними даними, прибули на Прикарпаття, Карітас надав комплексну допомогу 1703 особам (з них 599 – діти). Окрім продуктів, тим переселенцям, які мали змогу купити чи орендувати собі житло, Карітас допомагав сплачувати комунальні послуги або надавав грошову допомогу на оплату оренди, а тим, які протягом місяця безкоштовно мешкали у готелі «Бандерштат», психологи благодійного фонду організовували індивідуальні та групові консультації. Сьогодні благодійний фонд Карітас Івано-Франківськ УГКЦ допомагає тільки найбільш уразливим категоріям: вагітним, жінкам, багатодітним родинам, інвалідам.

 

Спочатку працівники Карітасу зустрічаються з родинами і визначають потреби кожної із них. Вивчають проблеми родини, радять, де і яку інформацію люди можуть отримати, направляють у центр зайнятості, де їм розповідають про робочі вакансії. Також Карітас надає переселенцям юридичну допомогу і консультує, як знайти житло.

 

Допомога переселенцям була би неможливою без благодійників та меценатів, -- кажуть у Карітасі. Перша благодійна допомога для вирішення проблем та задоволення первинних потреб переселенців у червні минулого року надійшли завдяки сприяння пані Юти Кірхен із Карітасу єпархії Трір, Німеччина.

 

У липні фінансову допомогу почав надавати Карітас України. Пізніше список меценатів продовжив Карітас Фульди, єпархія м.Фульди, Карітас Макленбург, Карітас Польщі, Карітас Німеччини, благодійна організація єпархії з австрійського містечка Грац - Welthaus. Пристосуватися до погодних умов багатьом переселенцям допомогла Міжнародна організація з Міграції, яка надала півмільйона гривень для придбання теплого одягу, предметів домашнього вжитку та медикаментів.

 

З квітня 2014 року по 31 травня Карітас надав допомогу переселенцям на загальну суму 3045577,79 гривні. Майже мільйон з цієї суми пішов на оплату оренди житла та комунальних послуг для 296 родин. На решту суми придбали усе необхідне для облаштування життя в на новому місці: від ковдр та каструль, до калориферів та дитячих ліжечок. Левова частина коштів пішла на задоволення базових потреб переселенців – придбання продуктових наборів, засобів гігієни, дитячого харчування, підгузників. Чоловікам, які хотіли працювати, придбали будівельні інструменти.

 

Восени 2014 року 89 дітей переселенців спорядили до школи, придбавши шкільні форми, портфелики з усім необхідним шкільним приладдям.

 

Окремий напрямком роботи Франківського Карітасу - психологічна допомога. Фахові психологи працювали із дорослими та з дітьми, починаючи від молодшого шкільного віку. За час роботи Центру Надзвичайних ситуацій психологічну допомогу отримали 1220 переселенців, також віддулося 422 групових консультації.

 

Матеріальна допомога – першочергово, але не можна забувати про духовність, переконані у Карітасі. Тут для дітей переселенців та їхніх батьків постійно влаштовують майстер-класи, походи в драмтеатр та філармонію. Минулого літа дітям влаштували відпочинок у горах, вони відвідали Манявський водоспад, курортне Яремче. Цього року частина дітей вимушених переселенців відпочили у літньому таборі в Яблуниці. Ці заходи допомагають не лише відпочити і абстрагуватися від проблем, але й інтегруватися у нове середовище. Так в часі Різдвяних свят родини переселенців разом з працівниками Карітасу ліпили вареники та розучували українські колядки, а до Дня матері діти власноруч виготовляли вітальні листівки.

 

http://www.blitz.if.ua/include/img/unnamed%20(485).jpg

 

http://www.blitz.if.ua/include/img/unnamed%20(486).jpg


23.07.2015 301 0
Коментарі (0)

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

4573 2
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1466
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1538
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2659
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2371
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2296

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

275

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1507

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2253

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2995
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

576
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

733
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

698
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

542
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16004
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2893
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1162
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26645 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1021
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

882 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

686