Карітас на Прикарпатті надав допомогу переселенцям в сумі понад 3 мільйони гривень (фото)

 

http://www.blitz.if.ua/include/img/unnamed%20(488).jpg

 

Коли кількість вимушено переселених осіб на Прикарпатті почала зростати, Івано-Франківський Карітас вирішив допомогти потерпілим адаптуватися та розпочати нове життя.

 

Для цього на базі Карітасу відкрили Центр Надзвичайних ситуацій, в якому вже понад рік переселенцям надають комплексну допомогу та консультації.

 

Спочатку Карітас допомагав усім вимушено переселеним особам, які звертаються за допомогою.

 

Перші люди зверталися у благодійний фонд завдяки Координаційному штабу, створеному при облдержадміністрації, до якого Карітас увійшов разом із багатьма іншими громадськими організаціями і налагодив співпрацю. У штабі займалися пошуками житла, а Карітас допомагав переселенцям продуктами, засобами гігієни та постільною білизною.

 

Із понад 3500 тисяч переселенців, які, за офіційними даними, прибули на Прикарпаття, Карітас надав комплексну допомогу 1703 особам (з них 599 – діти). Окрім продуктів, тим переселенцям, які мали змогу купити чи орендувати собі житло, Карітас допомагав сплачувати комунальні послуги або надавав грошову допомогу на оплату оренди, а тим, які протягом місяця безкоштовно мешкали у готелі «Бандерштат», психологи благодійного фонду організовували індивідуальні та групові консультації. Сьогодні благодійний фонд Карітас Івано-Франківськ УГКЦ допомагає тільки найбільш уразливим категоріям: вагітним, жінкам, багатодітним родинам, інвалідам.

 

Спочатку працівники Карітасу зустрічаються з родинами і визначають потреби кожної із них. Вивчають проблеми родини, радять, де і яку інформацію люди можуть отримати, направляють у центр зайнятості, де їм розповідають про робочі вакансії. Також Карітас надає переселенцям юридичну допомогу і консультує, як знайти житло.

 

Допомога переселенцям була би неможливою без благодійників та меценатів, -- кажуть у Карітасі. Перша благодійна допомога для вирішення проблем та задоволення первинних потреб переселенців у червні минулого року надійшли завдяки сприяння пані Юти Кірхен із Карітасу єпархії Трір, Німеччина.

 

У липні фінансову допомогу почав надавати Карітас України. Пізніше список меценатів продовжив Карітас Фульди, єпархія м.Фульди, Карітас Макленбург, Карітас Польщі, Карітас Німеччини, благодійна організація єпархії з австрійського містечка Грац - Welthaus. Пристосуватися до погодних умов багатьом переселенцям допомогла Міжнародна організація з Міграції, яка надала півмільйона гривень для придбання теплого одягу, предметів домашнього вжитку та медикаментів.

 

З квітня 2014 року по 31 травня Карітас надав допомогу переселенцям на загальну суму 3045577,79 гривні. Майже мільйон з цієї суми пішов на оплату оренди житла та комунальних послуг для 296 родин. На решту суми придбали усе необхідне для облаштування життя в на новому місці: від ковдр та каструль, до калориферів та дитячих ліжечок. Левова частина коштів пішла на задоволення базових потреб переселенців – придбання продуктових наборів, засобів гігієни, дитячого харчування, підгузників. Чоловікам, які хотіли працювати, придбали будівельні інструменти.

 

Восени 2014 року 89 дітей переселенців спорядили до школи, придбавши шкільні форми, портфелики з усім необхідним шкільним приладдям.

 

Окремий напрямком роботи Франківського Карітасу - психологічна допомога. Фахові психологи працювали із дорослими та з дітьми, починаючи від молодшого шкільного віку. За час роботи Центру Надзвичайних ситуацій психологічну допомогу отримали 1220 переселенців, також віддулося 422 групових консультації.

 

Матеріальна допомога – першочергово, але не можна забувати про духовність, переконані у Карітасі. Тут для дітей переселенців та їхніх батьків постійно влаштовують майстер-класи, походи в драмтеатр та філармонію. Минулого літа дітям влаштували відпочинок у горах, вони відвідали Манявський водоспад, курортне Яремче. Цього року частина дітей вимушених переселенців відпочили у літньому таборі в Яблуниці. Ці заходи допомагають не лише відпочити і абстрагуватися від проблем, але й інтегруватися у нове середовище. Так в часі Різдвяних свят родини переселенців разом з працівниками Карітасу ліпили вареники та розучували українські колядки, а до Дня матері діти власноруч виготовляли вітальні листівки.

 

http://www.blitz.if.ua/include/img/unnamed%20(485).jpg

 

http://www.blitz.if.ua/include/img/unnamed%20(486).jpg


23.07.2015 373 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

612
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3192
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21316
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2103
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1593 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2470

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

398

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

273

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

861

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2264
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

285
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

559
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1106
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

267
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

884
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

851
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

766
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8343
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

426
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1232 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2284 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

975