Карасьов: Участь Насалика у виборах мера Івано-Франківська – одне з кращих рішень «Солідарності»

 

/data/blog/87962/13553642f3caf1c4338cc244e56f5519.jpg

 

Відомий політолог, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов є одним з найбільш цитованих українських аналітиків.

 

Про це політолог заявив в інтерв’ю Правді, присвяченому місцевим виборам.

 

Його оцінки часто є різкими, але прогнози при цьому залишаються точними. Редакція поцікавилася думкою пана Карасьова про те, як політичні партії підготувалися до місцевих виборів, та ймовірних переможців цієї кампанії.

 

- Пане Вадиме, що скажете про перебіг нинішніх місцевих виборів? Чим цього разу хочуть привернути до себе увагу політичні сили, що беруть участь в перегонах?

 

Виборча кампанія – саме офіційна кампанія – є короткою. І учасники виборів з числа великих політичних партій здебільшого поставилися до неї не досить відповідально. Бо над змістом, над суттю домінує форма. Комунальне господарство, місцева інфраструктура та інші питання, що турбують громадян і за які саме і мають відповідати місцеві ради та міські голови, займають дуже небагато міста у передвиборчій риториці.

Натомість є загальнополітичні гасла. Причому такі, що часто явно не сприяють зниженню емоційного напруження громадян – причини якого ми всі розуміємо. Тут, на мій погляд, криється помилка, бо довго тримати громадян в стані агресії, стані напруження не можна. Люди від цього вже втомилися і, як наслідок, від цих джерел агресії будуть закриватися.

 

- Але ж нікуди не дітися, поки ситуація в державі є настільки непередбачливою…

 

В тому-то і справа, що ситуацію потрібно виводити на конструктив. Виробляти рішення, які можуть змінювати життя міст і селищ на краще – навіть у сьогоднішніх важких умовах. А ми бачимо з боку політиків агресію. Ми бачимо все тих самих «телезірок», які переїжджають з каналу на канал впродовж вечірнього телеефіру, замість управлінців, які можуть брати виконання потреб місцевих громад в свої руки.  

 

- Себто, знову чуємо пустий популізм?

 

Так, хоча на нього вже немає часу і ресурсів! Люди йому просто не повірять – і на місцевих виборах йому не місце. На місцевих виборах партіям треба висувати не людей «з телевізора», а реальних господарників. Таких, що мають довіру громад. Ще кращі, які вже працювали у місцевих радах чи були міськими головами. Тоді це й буде справжня боротьба позицій і планів, а не симуляція. Треба не партійні бренди розкручувати, а пропонувати кандидатів, які можуть забезпечити освітлені вулиці, опалювальні житла та доступну медицину. От що хвилює людей.

 

- Все ж таки, якщо перейти до конкретних назв та імен, кого, на Вашу думку, можна буде назвати переможцями?

 

Результати, звичайно, будуть дуже різнитися між регіонами країни, бо вподобання людей є різними. Колишні регіонали теж з’являться в місцевих радах – це є реальність бо за них голосуватимуть. Але це і є демократія.  Єдине, не думаю, що ті, хто виступає із радикальними гаслами, будуть в фаворі виборців – причини я вже пояснив.

 

До речі, щодо Івано-Франківська, то тут, на мій погляд, блок Порошенка «Солідарність» зробив одне із кращих своїх кадрових рішень на цих виборах, запропонувавши на посаду мера Ігоря Насалика. Ось саме про необхідність таких кандидатур я й кажу – людей, які вже мають репутацію ефективних градоначальників. Калуш за часів Насалика став відомим усій Україні, і на Франківщині про рівень міських послуг Калуша знає, мабуть, кожен. Тому в місті для «Солідарності» ситуація безпрограшна. Думаю, що Насалику для перемоги не знадобиться й другий тур.

 

А от що буде після виборів в масштабі країні – цікаве питання. Бо реформа децентралізації передбачає великі повноваження місцевих органів влади, а значить, і місцевих політичних гравців. Це означає, що політичним гравцям національного штибу треба буде виходити на абсолютно новий рівень діалогу, аби залишитись на небосхилі влади та ефективно управляти країною.


30.09.2015 698 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1488 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1783 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2569
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2355 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7593
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15306 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

363

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1074

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1148

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1936
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

318
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

696
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

935
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3148
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

961
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1988
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1039
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35188 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

314
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

522
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

663
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

986