Карантин із користю: розповіді франківських батьків

Понад два тижні минуло з того часу, як почався національний карантин і діти зі своїми батьками опинилися заточені у будинках. Хтось із нетерпінням чекає завершення вимушених канікул, але не вони…

Ігри з м'ячем, орігамі, прибирання в лісі та навіть випікання хліба разом — ось чим займаються батьки з дітьми на карантині. І це ще навіть не весь список.

Про те, як не збожеволіти вдома з дітьми та провести час із максимальною користю ми і запитали прикарпатських батьків.


Світлана Івасишин — мама двох синів, працює керівницею політичної організації. Після введення карантину разом із командою прийняли рішення перейти на дистанційну форму роботи:

“Задля збереження здоров'я - свого і рідних”.

Зараз проводять час із дітьми на карантині, але не забувають і про навчання:

"Ми живемо у приватному будинку, навіть не уявляю як мами у багатоповерхівках із дітьми сидять. У нас - власне подвір'я і в цьому перевага, бо є багато простору для хлопців: можна гуляти, гратися із м'ячем, бігати. Вдома у нас настільні ігри, та ще й вчитися не забуваємо, адже школа перейшла на дистанційне навчання. Старшого важко змусити сідати за книжки, тому пояснюю чому це важливо, десь обіцяю, десь сварю, часом годую смаколиками".

Та разом із карантином у сім'ї Світлани з'явилися нові традиції.

"Тепер у нас щодня спільні сніданки, обіди і вечері. Разом читаємо книжки. Для профілактики зараз часто прибираємо та провітрюємо приміщення".

Жінка ділиться, що дуже сумує за шаленим графіком та хоче швидше повернутися на роботу, на відміну від дітей.

"Дуже не вистачає колег та наших ранішніх кавувань. Вирішувати справи телефоном чи повідомленням - це добре, але мені бракує того способу життя, який був раніше. Моя стихія - політика, тому специфіка роботи не дозволяє довго засиджуватися на одному місці. А старший син, про школу навіть не згадує, здається, його все влаштовує".


Любов Белан до карантину організовувала квести для дитячих свят та вечірки для дорослих, але з настанням карантину всі святкування скасували, тому перед нею виникла задача чимось зайняти себе та двох дітей.

"Святкування ж дистанційно ніяк не проведеш, тому з'явилося більше часу для дітей. У мене дочка студентка-першокурсниця, а син ходить у п'ятий клас".

Любов ділиться, що і до карантину були активною родиною.

"Сидіти вдома для нас дуже незвично, ми багато подорожуємо Україною і за кордоном весь час. Цього року теж мали грандіозні плани - і на море хотіли поїхати, і у гори, і величний Ватикан, але, на жаль, карантин вніс свої корективи. Прийняли рішення - залишаємося вдома".

На карантині, попри звичні читання книжок та переглядання серіалів, жінка із дітьми знайшли корисне заняття для природи й для себе.

"Оскільки гуляти на свіжому повітрі все ж таки треба, ми вирішили їздити в ліс. Там можна відпочити від міста і залишатися на великій відстані від людей. В лісі ми планували знайти затишну, весняну галявинку, але дісталися до кінцевої точки, побачили зовсім не те: навкруги валялося сміття. Пластмасові тарілки, стаканчики, папір, скляні пляшки розкидані по всій території... Це явно не справляло те враження, яке ми очікували. Тому вирішили виправити цю неприємність і поприбирати. Тільки після того, як зібрали все сміття у мішки, зрозуміли, як мало потрібно для щастя і здоров'я нашої планети".


Лєна Грейс — багатодітна мама. У неї троє доньок, з якими вони прийняли рішення не виходити з дому під час карантину — задля профілактики. Разом із дітьми вдома займаються дівчачими справами:

"Готуємо, запікаємо, варимо желе. Ми тепер довго вечеряємо всі разом і нікуди не поспішаємо. Дивимось час від часу у вікно, радіємо сонечку, відчиняємо вікна, щоб впустити трохи весняного повітря в гості. Окрім того, вишиваємо подушечки для ляльок, та нарешті зробили ревізію з іграшками та одягом. Часто читаємо, пишемо, малюємо і розмальовуємо, дивимось французькі комедії та різні шоу".

Жінка каже, що загалом карантин проходиться атмосфері легкості.

"Я не напрягаю дітей ввечері фразами "йди спати, завтра рано вставати", тому що нікуди вранці ніхто не поспішатиме… Ми складаємо пазли і робимо сміливий макіяж. Буває просто спимо в обід по різних кімнатах, або обіймаємось на дивані. Іноді нудьгуємо, важко зітхаючи. Часом розумію, що дітям потрібно кудись дівати емоції, що переливаються через край, тоді просто кричимо",

Загалом, Олена по-філософськи сприймає період карантину, та вважає, що це просто треба прийняти.

"Ми живемо в дуже цікавий період - планеті треба відпочити від нас. Ми закриваємось по своїх хатинках, наче іграшкові фігурки, щоб бодай на мить збагнути свою мізерність і водночас свою міць і силу".


Ігор Захарчук — засновник театральної школи і тато чотирирічного Марка. Каже, що карантину дотримуються, але по-своєму.

"Насправді, психологічно важко всидіти весь час вдома, особливо такими активним хлопцям, як ми, тому ми вирішили гуляти, але там, де немає великого скупчення людей. Ходимо на міське озеро, прогулюємось та займаємося на спортивному майданчику разом".

Вдома ж, хлопці теж не сумують — займаються творчістю.

"Ми закупилися фломастерами та замальовками і намагаємося по максимуму використовувати вільний час. Також, вчимо разом скоромовки, Марку дуже подобається. А ще у нас поповнення домашніх улюбленців - тепер в нас вдома живе хом’як. Нам весело".


Юлія Білик — майстриня, займається в'язанням та створює дитячі іграшки. До карантину займалася також організацією ярмарків та подій, але із забороною зібрань, має менше роботи, тому постала перед новим завданням — провести час карантину вдома разом із дітьми корисно.

"Ми займаємося орігамі - протягом дня діти думають що б такого цікавенького зробити, а ввечері сідаємо та складаємо фігурки - жабки, мишки.Купити папір зараз не маємо можливості, але це навіть добре, бо для різних фігурок потрібні різні розміри паперу, тому для дітей це додаткове математичне заняття - вирахувати яку фігуру вирізати. Обрали орігамі, бо вдома і так досить багато творчості, а тут вирішили спробувати щось нове".

Та окрім цього, діти займаються прибиранням, готуванням та не забувають навчатися.

"Старша дочка зараз готується до ЗНО, а з меншою виписали всі шкільні завдання, склали програму і вчимося. Часом старша допомагає молодшій з англійською, та в більшості цим займаюся я. Можу сказати, що ми використовуємо свій час по-максимуму - якщо швидше закінчуємо якесь заняття, тоді беремо додаткове".

Та попри це, в сім'ї Юлії під час карантину з'явилися нові традиції.

"Ми почали випікати хліб вдома, кожного дня проводимо вологе прибирання і обробляємо дезінфекторами руки після того, як прийшли з вулиці",

Жінка ділиться, що карантин - це не виклик для її сім'ї.

"Я не вважаю, що часте миття рук, дезінфекція та вологе прибирання — це щось надзвичайне, навпаки — такі дії нікому не зашкодять. Звичайно, що хочеться в кінотеатр піти, і гостей приймати, і часом бракує спілкування, але я з розумінням ставлюся до такого періоду у нашому житті. Головне, щоб всі були здорові, і щоб ми вийшли з карантину із мінімумом втрат та максимумом висновків для себе".


31.03.2020 6772 1
Коментарі (1)

Світлана 2020.03.31, 16:39

Чудова стаття! Дякую журналістам та редакції за роботу))

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1613
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1031
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1292 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3763 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33887
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2854

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

367

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

771

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1711

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1081
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

643
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

521
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

898
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1999
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12214
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1507
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1296
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

553
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

263
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

336
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

381
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1273