Кандидатам не має сенсу грати у чесну гру, адже правила не змінилися

 

Голова Івано-Франківської обласної Спілки молодих політологів розповів ОПОРІ про можливі фальсифікації та виборчу специфіку різних регіонів України.



- Судячи з досить агресивної передвиборчої боротьби на округах, яку ми спостерігали до 30 липня, ця кампанія обіцяє бути жорсткою.



Так. В першу чергу, на це впливають ресурси, які виділяються кандидату. Мало хто з кандидатів має власні ресурси, яких би було достатньо для проведення виборчої кампанії. По мажоритарці це в середньому 1,5 мільйони доларів. Ці гроші вони отримують від бізнесу чи інших зацікавлених осіб. Але треба розуміти, що люди, які дають такі суми грошей, розраховують, що вони їх повернуть і ще й з торицею. До того ж, активність висока, бо є округи, де конкурують кілька потужних кандидатів, тому використовується все, щоб перемогти будь-якою ціною.



- Можливо, цьогоріч зявляться якісь нові прийоми боротьби за виборця?



На цих виборах будуть використовуватися ті самі методи, що й на минулих виборах за мажоритарною системою, вони вже є випробувані. Ніхто не шукає чогось нового, всі використовують старі схеми. В першу чергу -- благодійність з метою популяризації особи, збір паспортних даних, які потім будуть використовуватись для маніпуляції голосами виборців. З початком виборчої кампанії слід очікувати хвилі чорного піару, адже у кандидатів залишається лише три місяці для боротьби. Як і раніше, будуть з'являтися незрозумілі газети з публікаціями проти певних кандидатів, роздаватимуться листівки від імені кандидата з метою його дискредитації. Оскільки адмінресурс є досить ефективним засобом, тому він буде задіяний також. Адмінресурс будуть використовувати абсолютно всі, і опозиційні сили, і провладні. Нового нічого ми не побачимо, бо правила гри не змінилися і кандидати не бачать сенсу ставати чеснішими і грати і грати у чесну гру.

 

- Яких фальсифікацій слід очікувати у день виборів? Які з них будуть використовуватись на Прикарпатті?



Політтехнологи та консультанти, що працюють з кандидатами, не будуть використовувати якихось новітніх технологій, в тому числі для фальсифікацій, а будуть використовувати вже перевірені способи. Серед них і всім відомі «каруселі», прогнозую їхнє поширення на Сході та Півдні України, там де є великі підприємства — людьми, які там працюють легше маніпулювати. Буде вкидання бюлетенів за певного кандидата, і псування бюлетенів. Останній метод, буде активно використовуватись на Прикарпатті. Але якщо на виборчих дільницях працюватимуть освічені спостерігачі, то основна боротьба технологій залишиться на етапі передвиборчої кампанії.



- На Прикарпатті цьогоріч спостергіається небувалий сплеск благодійності від кандидатів-мажоритарників. Здається, що вони між собою змагаються у тому, хто ж найбільший благодійник в області.



Цей метод розкрутки бренду або особи прийшов з області піару і політ-технологій. Він себе показав як досить ефективний, адже благодійність зачіпає душу людину, мова йде про добрі справи. Це всім подобається, і люди, навіть розуміючи що це робиться з метою агітації, досить лояльно ставляться до таких речей. Насправді, дуже добре, що кандидати міняють вікна у школах, купують обладнання для лікарень і, незважаючи на те, чи вони виграють чи ні, це все залишиться людям. Якщо держава протягом 20 років не могла придбати обладнання, то неважливо, хто його купив і чи виграє цей кандидат, важливо, що це обладнання залишиться і буде служити людям.



- Чому на Сході та в центральній частині України популярні продуктові набори, а на Заході ці методи можна вважати виборчою екзотикою?



На Заході України інша ментальність. Тутешні люди частіше бувають у Європі і більше контактують з європейцями. Західна Україна завжди мала більший рівень політичної культури і політичної освіти. Вона була своєрідним Провансом для цілої України, звідси виходили ідеї, хоча втілювати ці ідеї доводилось донецьким, дніпропетровським. Чому на Сході є дієвою роздача продуктів? Там у людей ще радянський тип мислення, патерналістський — панує переконання, що хтось має прийти і щось дати. Це само собою зрозуміло. Навіть якщо хтось з кандидатів не дуже прихильно ставиться до ідеї продуктових наборів, то отримує зауваження від своїх політтехнологів, що це необхідно робити, бо інакше він буде виглядати білою вороною на тлі конкурентів.

Крім того, на Сході багато великих підприємств. Якщо людина втратить роботу на такому підприємстві, ій потім важко буде знайти якусь іншу роботу. Це використовують роботодавці. Кандидати ведуть розмову не з простими виборцями, а з керівниками цих підприємств. Ті включають адміністративні засоби впливу, щоб їхні працівники голосували потрібним чином і навіть контролюють їхнє волевиявлення.



- Чи можна вже сьогодні спрогнозувати явку на вибори?



Не думаю, що явка буде високою по території всієї держави, так як помітне розчарування у політиках та політиці. Але Галичина, для жителів якої вибори -- це не просто процедура, а свято, на яке приходять у вишиванках та цілими родинами покаже вищий результат голосування. Українці вкотре прийдуть на вибори ще й завдяки своїй психологічній рисі – наш народ вірить у чудо. Ця віра в чудо вселяє людям надію на зміни після виборчої кампанії та буде спонукати їх прийти на виборчу дільницю незважаючи на досвід попередніх виборів.


01.08.2012 Андрій Фармуга 844 3
Коментарі (3)

так 2012.08.01, 12:57
та не требба так обзиватиилюдей, може дійсно йшлося про Прованс
гість 2012.08.06, 09:56
Чергову передвиборчу гречконосну ходу підтримали священники ГКЦ у Надвірні яку почали агітувати за гречконоса якого вигнали з кааліції Християни, в знак протесту, де замість івангелія , було сказання про вибори, масово вийшли з церкви, На що служивй Ігор висловив ...
Знаючий 2012.08.09, 20:00
Насіяли Деревянко з Грабіком ....мабуть забагато сіяли. Вигнали іх з Партіі Фронт Змін,з Обєднаноі Опозиціі. Вчасно розібрались з цими прихвостнями Партіі Регіонів. Зрадникам і ТУШКАМ так і треба.
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1065
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2445
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2069
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2109
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6413 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2405 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

277

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1095

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1132

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1341
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

218
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

551
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2011
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26453
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

511
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10414 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7952
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

496
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

356
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

510
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

582
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1527