Кандидатам не має сенсу грати у чесну гру, адже правила не змінилися

 

Голова Івано-Франківської обласної Спілки молодих політологів розповів ОПОРІ про можливі фальсифікації та виборчу специфіку різних регіонів України.



- Судячи з досить агресивної передвиборчої боротьби на округах, яку ми спостерігали до 30 липня, ця кампанія обіцяє бути жорсткою.



Так. В першу чергу, на це впливають ресурси, які виділяються кандидату. Мало хто з кандидатів має власні ресурси, яких би було достатньо для проведення виборчої кампанії. По мажоритарці це в середньому 1,5 мільйони доларів. Ці гроші вони отримують від бізнесу чи інших зацікавлених осіб. Але треба розуміти, що люди, які дають такі суми грошей, розраховують, що вони їх повернуть і ще й з торицею. До того ж, активність висока, бо є округи, де конкурують кілька потужних кандидатів, тому використовується все, щоб перемогти будь-якою ціною.



- Можливо, цьогоріч зявляться якісь нові прийоми боротьби за виборця?



На цих виборах будуть використовуватися ті самі методи, що й на минулих виборах за мажоритарною системою, вони вже є випробувані. Ніхто не шукає чогось нового, всі використовують старі схеми. В першу чергу -- благодійність з метою популяризації особи, збір паспортних даних, які потім будуть використовуватись для маніпуляції голосами виборців. З початком виборчої кампанії слід очікувати хвилі чорного піару, адже у кандидатів залишається лише три місяці для боротьби. Як і раніше, будуть з'являтися незрозумілі газети з публікаціями проти певних кандидатів, роздаватимуться листівки від імені кандидата з метою його дискредитації. Оскільки адмінресурс є досить ефективним засобом, тому він буде задіяний також. Адмінресурс будуть використовувати абсолютно всі, і опозиційні сили, і провладні. Нового нічого ми не побачимо, бо правила гри не змінилися і кандидати не бачать сенсу ставати чеснішими і грати і грати у чесну гру.

 

- Яких фальсифікацій слід очікувати у день виборів? Які з них будуть використовуватись на Прикарпатті?



Політтехнологи та консультанти, що працюють з кандидатами, не будуть використовувати якихось новітніх технологій, в тому числі для фальсифікацій, а будуть використовувати вже перевірені способи. Серед них і всім відомі «каруселі», прогнозую їхнє поширення на Сході та Півдні України, там де є великі підприємства — людьми, які там працюють легше маніпулювати. Буде вкидання бюлетенів за певного кандидата, і псування бюлетенів. Останній метод, буде активно використовуватись на Прикарпатті. Але якщо на виборчих дільницях працюватимуть освічені спостерігачі, то основна боротьба технологій залишиться на етапі передвиборчої кампанії.



- На Прикарпатті цьогоріч спостергіається небувалий сплеск благодійності від кандидатів-мажоритарників. Здається, що вони між собою змагаються у тому, хто ж найбільший благодійник в області.



Цей метод розкрутки бренду або особи прийшов з області піару і політ-технологій. Він себе показав як досить ефективний, адже благодійність зачіпає душу людину, мова йде про добрі справи. Це всім подобається, і люди, навіть розуміючи що це робиться з метою агітації, досить лояльно ставляться до таких речей. Насправді, дуже добре, що кандидати міняють вікна у школах, купують обладнання для лікарень і, незважаючи на те, чи вони виграють чи ні, це все залишиться людям. Якщо держава протягом 20 років не могла придбати обладнання, то неважливо, хто його купив і чи виграє цей кандидат, важливо, що це обладнання залишиться і буде служити людям.



- Чому на Сході та в центральній частині України популярні продуктові набори, а на Заході ці методи можна вважати виборчою екзотикою?



На Заході України інша ментальність. Тутешні люди частіше бувають у Європі і більше контактують з європейцями. Західна Україна завжди мала більший рівень політичної культури і політичної освіти. Вона була своєрідним Провансом для цілої України, звідси виходили ідеї, хоча втілювати ці ідеї доводилось донецьким, дніпропетровським. Чому на Сході є дієвою роздача продуктів? Там у людей ще радянський тип мислення, патерналістський — панує переконання, що хтось має прийти і щось дати. Це само собою зрозуміло. Навіть якщо хтось з кандидатів не дуже прихильно ставиться до ідеї продуктових наборів, то отримує зауваження від своїх політтехнологів, що це необхідно робити, бо інакше він буде виглядати білою вороною на тлі конкурентів.

Крім того, на Сході багато великих підприємств. Якщо людина втратить роботу на такому підприємстві, ій потім важко буде знайти якусь іншу роботу. Це використовують роботодавці. Кандидати ведуть розмову не з простими виборцями, а з керівниками цих підприємств. Ті включають адміністративні засоби впливу, щоб їхні працівники голосували потрібним чином і навіть контролюють їхнє волевиявлення.



- Чи можна вже сьогодні спрогнозувати явку на вибори?



Не думаю, що явка буде високою по території всієї держави, так як помітне розчарування у політиках та політиці. Але Галичина, для жителів якої вибори -- це не просто процедура, а свято, на яке приходять у вишиванках та цілими родинами покаже вищий результат голосування. Українці вкотре прийдуть на вибори ще й завдяки своїй психологічній рисі – наш народ вірить у чудо. Ця віра в чудо вселяє людям надію на зміни після виборчої кампанії та буде спонукати їх прийти на виборчу дільницю незважаючи на досвід попередніх виборів.


01.08.2012 Андрій Фармуга 979 3
Коментарі (3)

так 2012.08.01, 12:57
та не требба так обзиватиилюдей, може дійсно йшлося про Прованс
гість 2012.08.06, 09:56
Чергову передвиборчу гречконосну ходу підтримали священники ГКЦ у Надвірні яку почали агітувати за гречконоса якого вигнали з кааліції Християни, в знак протесту, де замість івангелія , було сказання про вибори, масово вийшли з церкви, На що служивй Ігор висловив ...
Знаючий 2012.08.09, 20:00
Насіяли Деревянко з Грабіком ....мабуть забагато сіяли. Вигнали іх з Партіі Фронт Змін,з Обєднаноі Опозиціі. Вчасно розібрались з цими прихвостнями Партіі Регіонів. Зрадникам і ТУШКАМ так і треба.
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1798
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1113
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1382 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3907 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33956
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2961

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

410

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

832

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1802

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1147
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1187
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

703
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

580
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2055
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12270
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1574
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1358
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

648
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

331
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

405
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

445
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1339