Калуський театр готує скандальну виставу, написану для Королівського Шекспірівського театру

Молодіжний театр «Silentium» готує чергову прем’єру — виставу за п’єсою української драматургині Наталії Ворожбит «Зерносховище».

Твір написаний на замовлення Королівського Шекспірівського театру у 2005 році, де і був поставлений вперше. В Україні ж «Зерносховище» вперше показали глядачам Першого українського театру для дітей та юнацтва у Львові. Її прем’єра відбулася 25 квітня 2015 року, інформує Фіртка з посиланням на "Вікна".

Дія відбувається на Полтавщині в 1932-33-х роках в часи активної колективізації, створення колгоспів, що призводить до найбільшої трагедії ХХ століття — Голодомору. Попри хронологічну віддаленість сюжету, п’єса ставить дуже актуальні питання: що ми про себе пам’ятаємо, чи вміємо ми пам’ятати і хто нас має цьому навчити, коли майже всі «наші» залишились в далекому 33-му.

За словами режисера молодіжного театру «Silentium» Дмитра Карачуна, ідея поставити виставу виникла минулого року, коли він прочитав в Інтернеті, який шум здійняла постановка у Львові. Прочитавши сценарій і порадившись з колегами, Дмитро Карачун вирішив, що «Зерносховище» повинна постати перед калуським глядачем. Оскільки п’єса має авторські права міжнародного зразка, режисер звернувся за дозволом на постановку до автора п'єси Наталії Ворожбит:

"Ми спеціально зв’язувалися з пані Наталею, вона «дала добро» на втілення п’єси і побажала нам успіху".

Керівник «Silentium» каже, що п’єса досить скандальна, має багато ненормативної лексики і незвична за формою. Тому він планує внести певні корективи:

"Ми трішки «згладжуємо» п’єсу і перекладаємо на українську літературну лайку, щоб наш глядач не був шокований. Окрім того, я скорочую п’єсу з двох годин — до 40 хвилин".

Зараз вистава — на початковій стадії. Актори займаються пластикою, виконанням етюдів і пошуками форм виразності. П’єсу планують поставити наприкінці листопада у День пам’яті жертв Голодомору.

Сама авторка про тему Голодомору в інтерв'ю DW зазначила:

"Ми втратили багато часу. Євреї одразу почали опрацьовувати Голокост, німці свою історію - теж… А ми цю травму загнали глибоко, і хтозна, де вона вибухне. Найсумніше— коли брала інтерв'ю в бабусь, які це пережили, а вони кажуть: та давайте не будемо погане згадувати. А ще гірше, коли молоді люди говорять: було та й було, у всіх було, треба йти далі…

Щоб урятуватися, треба про це говорити. Осмислення Голодоморів допомагає аналізувати і нинішні відносини з Росією, впливає на твою позицію. Багато ж людей без позиції. А якби вони трішки вивчали історію, починаючи з історії власної родини, то, може, у багатьох сферах нашого життя не сталося б таких страшних подій".


Довідка:

Наталія Ворожбит — драматург та сценарист, представниця "нової драми" в Україні. Її п`єси втілюють на сценах Латвії, Росії, Великобританії, Польщі та США. Закінчила Літературний інститут імені Максима Горького в Москві. Живе та працює в Києві.

Співзасновниця та акторка "Театру переселенця" (Київ). Кураторка фестивалів "Донкульт" і "ГОГОЛЬFEST", співзасновниця фестивалю "Тиждень актуальної п'єси". Лауреатка і номінантка премій "Золота маска" та "Нова п'єса". Авторка сценарію кінофільму "Кіборги". П'єси Наталії Ворожбит ставилися в театрах України, Росії, Великобританії, Польщі, США, Латвії  та інших.


02.10.2019 836
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3312
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1272
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1188
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2400
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3819
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2854 9

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

174

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1042

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

895

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

839
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

137
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10526
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

142
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

452
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5531
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1244
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

641
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

467 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

899
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

782
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

840