Калуш може стати пілотним проектом у запровадженні обмежень на швидкість руху. Депутати міської ради з цим поки що не погодилися, проте, чекають від авторів ідеї на презентацію.
Для впровадження проекту калуським водіям пропонуватимуть встановити прилад, котрий контролює швидкість, проте, зберігає конфіденційність приватного життя.
Від новації очікують суттєвого зменшення ДТП.
“Пілотами” новації стануть міський голова та його заступники: Ігор Насалик пообіцяв встановити такі прилади на службові авто.
Проект передбачає кілька етапів — аж до заборони руху вулицями міста без приладу обмеження швидкості. Уже незабаром життя калуським водіям можуть суттєво ускладнити. Але лише тим, хто не дотримується гранично допустимої швидкості на калуських дорогах.
Депутатам міської ради запропонували внести зміни до “Програми розвитку дорожнього руху та його безпеки”.
Зміни полягають у запровадженні системи контролю швидкості у межах соціального проекту “Новий рух”.
— На дорогах гине дуже багато людей, — акцентував на початку міський голова Ігор Насалик. — Варто згадати останні ДТП у Калуші на Височанці, поблизу ЗОШ №10. Калуш може стати першим і взяти участь у пілотному проекті зі встановлення приладів обмеження руху. Такі ми встановимо на комунальних автомобілях. Також звернемося з пропозицією до таксистів та перевізників.
Однак, у Державтоінспекції “Вікна” запевнили: швидкість не є переважаючою причиною вчинення ДТП у місті.
— Цього року зросла кількість дорожньо-транспортних пригод із матеріальними збитками. Але зменшилася кількість аварій, у яких потерпіли чи загинули люди. У місті основною причиною ДТП є погана маневреність, неправильний обгін та недотримання дорожніх вказівників. Про швидкість як основну причину ДТП можна говорити, коли йдеться про траси державного значення, — повідомив у коментарі “Вікнам” начальник Калуського відділення ДАІ Іван Наконечний.
Засумнівалися і депутати міської ради. І не тільки у тому, що насправді є причиною більшості аварій у Калуші, але й у доцільності впровадження проекту.
— Так, у Калуші стаються ДТП, але чи їх причиною є перевищення швидкості? Ефект від запровадження датчиків, насправді, сумнівний, адже ті, що не платили, не платитимуть і надалі. А встановлення пристроїв відбуватиметься за рахунок збільшення страхових сум, і це навантаження просто перекладуть на водіїв, — наполягав Роман Бігун (НРУ).
Як одразу заявив міський голова — на комунальних та службових автівках. Орієнтовно планується придбати від 100 до 300 пристроїв, оплативши “новинку” коштом міського бюджету.
Вартість одного — 210 гривень. Проте, розробники ідеї одразу ж зауважили: якщо місто фінансувати новацію не готове, то здатні взяти ці витрати на себе. До квітня триватиме апробація фіксаторів, а при встановленні фактів перевищення швидкості водіїв очікуватиме “дисциплінарна та моральна відповідальність”. Другий етап проекту заплановано завершити влітку. З
За цей період мають бути визначені зони підвищеної безпеки, рух по яких будуть здійснювати тільки авта, обладнані пристроями.
“Обладнання транспортних засобів фіксаторами швидкості є підставою для підписання договору з Калуською міською радою про додаткове зобов’язання водія перед територіальною громадою міста не перевищувати максимально дозволену швидкість та отримати перепустку на проїзд зонами підвищеної безпеки дорожнього руху”, — йдеться у проекті рішення.