Калуських водіїв “поставлять” “на лічильник”?

 

Калуш може стати пілотним проектом у запровадженні обмежень на швидкість руху. Депутати міської ради з цим поки що не погодилися, проте, чекають від авторів ідеї на презентацію.

 

Для впровадження проекту калуським водіям пропонуватимуть встановити прилад, котрий контролює швидкість, проте, зберігає конфіденційність приватного життя.

 

Від новації очікують суттєвого зменшення ДТП.

 

“Пілотами” новації стануть міський голова та його заступники: Ігор Насалик пообіцяв встановити такі прилади на службові авто.

 

Проект передбачає кілька етапів — аж до заборони руху вулицями міста без приладу обмеження швидкості. Уже незабаром життя калуським водіям можуть суттєво ускладнити. Але лише тим, хто не дотримується гранично допустимої швидкості на калуських дорогах.

 

Депутатам міської ради запропонували внести зміни до “Програми розвитку дорожнього руху та його безпеки”.

 

Зміни полягають у запровадженні системи контролю швидкості у межах соціального проекту “Новий рух”.

 

— На дорогах гине дуже багато людей, — акцентував на початку міський голова Ігор Насалик. — Варто згадати останні ДТП у Калуші на Височанці, поблизу ЗОШ №10. Калуш може стати першим і взяти участь у пілотному проекті зі встановлення приладів обмеження руху. Такі ми встановимо на комунальних автомобілях. Також звернемося з пропозицією до таксистів та перевізників.

 

Однак, у Державтоінспекції “Вікна” запевнили: швидкість не є переважаючою причиною вчинення ДТП у місті.

 

— Цього року зросла кількість дорожньо-транспортних пригод із матеріальними збитками. Але зменшилася кількість аварій, у яких потерпіли чи загинули люди. У місті основною причиною ДТП є погана маневреність, неправильний обгін та недотримання дорожніх вказівників. Про швидкість як основну причину ДТП можна говорити, коли йдеться про траси державного значення, — повідомив у коментарі “Вікнам” начальник Калуського відділення ДАІ Іван Наконечний.

 

Засумнівалися і депутати міської ради. І не тільки у тому, що насправді є причиною більшості аварій у Калуші, але й у доцільності впровадження проекту.

 

— Так, у Калуші стаються ДТП, але чи їх причиною є перевищення швидкості? Ефект від запровадження датчиків, насправді, сумнівний, адже ті, що не платили, не платитимуть і надалі. А встановлення пристроїв відбуватиметься за рахунок збільшення страхових сум, і це навантаження просто перекладуть на водіїв, — наполягав Роман Бігун (НРУ).

 

Як одразу заявив міський голова — на комунальних та службових автівках. Орієнтовно планується придбати від 100 до 300 пристроїв, оплативши “новинку” коштом міського бюджету.

 

Вартість одного — 210 гривень. Проте, розробники ідеї одразу ж зауважили: якщо місто фінансувати новацію не готове, то здатні взяти ці витрати на себе. До квітня триватиме апробація фіксаторів, а при встановленні фактів перевищення швидкості водіїв очікуватиме “дисциплінарна та моральна відповідальність”. Другий етап проекту заплановано завершити влітку. З

 

За цей період мають бути визначені зони підвищеної безпеки, рух по яких будуть здійснювати тільки авта, обладнані пристроями.

 

“Обладнання транспортних засобів фіксаторами швидкості є підставою для підписання договору з Калуською міською радою про додаткове зобов’язання водія перед територіальною громадою міста не перевищувати максимально дозволену швидкість та отримати перепустку на проїзд зонами підвищеної безпеки дорожнього руху”, — йдеться у проекті рішення.


24.12.2012 1995 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

573
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1984
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33344
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2236
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2971
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5039 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

354

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1113

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

722

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

930
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

215
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

516
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

598 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1080
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

914
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1004
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

778
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30153 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

821
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3789
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

441
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

477