Співробітники Державної служби боротьби з економічною злочинністю Калуського МВ УМВС України в Івано-Франківській області затримали 62-річного пенсіонера, який незаконно відкрив у райцентрі на вул. Каракая пункт прийому та схову металобрухту чорного та кольорових металів.
Працівники міліції виявили і вилучили загалом 1600 кг брухту чорного металу. На горе-підприємця чекає кримінальна відповідальність.
За словами в. о. начальника Калуського МВ УМВС Віктора Керкуша, на сьогодні крадіжки виробів з металу і надалі залишаються одним із найпоширеніших видів злочинів. Згідно з офіційною статистикою, порівняно з минулим роком злочинів, пов’язаних із крадіжками металу, збільшилося вдвоє. Від початку року працівники міліції зареєстрували 34 факти таких злочинів (на сьогодні вдалося розкрити 20 із них. — Авт.). Своєю чергою, співробітники міліції вживають низку заходів, спрямованих на викриття так званих металевих крадіїв.
— Відповідно до статті 4 Закону України “Про металобрухт” операції з металобрухтом можуть здійснювати лише спеціалізовані переробні підприємства або їх приймальні пункти, — зазначає Віктор Керкуш. — Приймання побутового металобрухту від фізичних осіб дозволяється лише при пред’явленні ними документа, що засвідчує особу та обов’язково оформляється актом приймання. В акті приймання побутового металобрухту від фізичних осіб зазначаються дані документу, який засвідчив особу та опис металобрухту. Звісно ж, затриманий таких документів не мав, чим порушив законодавство про обіг металобрухту.
Правоохоронці звертають увагу, що згідно зі ст. 213 Кримінального кодексу України, здійснення операцій з брухтом кольорових і чорних металів без державної реєстрації або без спеціального дозволу (ліцензії), одержання якого передбачено законодавством, або надання приміщень та споруд для розташування незаконних пунктів прийому, схову та збуту металобрухту, — карається штрафом від 1700 до 8500 гривень або громадськими роботами — від 100 до 200 годин. Ті ж самі дії, вчинені особою, яка вже була осуджена за злочин, передбачений цією статтею, — карається штрафом від 8500 до 17 000 гривень або обмеженням волі на строк до трьох років.
Також згідно зі ст. 198 Кримінального кодексу України, придбання або збут чи зберігання майна, завідомо здобутого злочинним шляхом, — карається арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.