Ситуація у Калуші є справді критичною. Так, цього року місто щомісяця (крім — січня) брало короткотермінові казначейські позики на виплату заробітної плати.
Якщо торік Калуш отримав 14 таких позик на загальну суму 73,3 млн. гривень, то цьогоріч — 22 позики на 137,1 млн. гривень.
На повернення позики, нагадаємо, йде 90% усіх щоденних надходжень до міського бюджету. Тобто, повноваження, які б мала фінансувати держава, місто «закриває» за рахунок власних надходжень, — пишуть Вікна.
Ситуація ускладнюється ще і тим, що торік незабезпеченість коштами делегованих державою видатків становила 42,8 млн. гривень. Цього року держава вже «не доплатила» 53,5 млн. гривень.
Міський голова Ігор Насалик упродовж року твердив про те, що місто не фінансуватиме функції держави, адже тоді можна поставити хрест на будь-якому розвитку. Попри це, щоб забезпечити виплату заробітної плати, місто все одно постійно брало короткотермінові казначейські позики.
Уже з листопада, попередив Ігор Насалик, якщо держава не дофінансує свої зобов’язання, заробітну плату буде нічим платити.
Станом на 8 листопада заборгованість із заробітної плати за другу половину жовтня склала майже 5 млн. гривень — бюджет майже порівну боргує медикам та освітянам.
А до кінця року на виплату заробітної плати не вистачатиме 27,5 млн. гривень. Дефіцит коштів на енергоносії становить 6,1 млн. гривень.
Виїзна сесія Калуської міської ради і пікетування Кабміну планується на четвер, 15 листопада.