У залі засідань районної ради відбулося чергове засідання калуської міськрайонної надзвичайної протиепідемічної комісії, на якій йшлося про епідемічну ситуацію в місті та районі щодо кишкових інфекцій, стан здоров’я дітей у дитячих оздоровчих закладах, а також про проведення профілактичних заходів.
Як інформують Вікна, тут констатували, що епідемічна ситуація із захворювання гострими кишковими інфекціями на Калущині стабільна, однак напружена, як це завжди буває протягом літнього періоду.
За словами в. о. головного державного санітарного лікаря району Зінаїди Ковбаснюк, одним з факторів передачі захворюваності є незадовільна якість питної води. Виявлено 9,2 нестандартних проб (39 відсотків з яких становить кринична вода), що вище не лише за загальнообласний показник, але й за загальноукраїнський.
Як повідомив завідувач відділу комунальної гігієни райсанепідстанції Анатолій Коцар, у цьому році проведено 468 досліджень проб питної води індивідуальних колодязів, яку споживають діти до трьох років, на вміст нітратів, з них 29 перевищували санітарні норми. Проблема якраз у тому, що з цієї води готують їжу. Велика небезпека отруєння нітратами загрожує саме дітям до трьох років, для яких готують суміші з цієї криничної води.
Приписи з результами досліджень проб води з підвищеним вмістом нітратів і заборону вживати воду з цих криниць дітям, які проживають у цих родинах, направлені всім сільським головам.