Калушан запрошують на заняття з бадмінтону

Мало хто знає, але у залі ДЮСШ «Сокіл» віднедавна можна позайматися бадмінтоном. Чомусь цей один із найдревніших видів спорту незаслужено посідає нижні місця у рейтингу масової популярності. І не лише у Калуші, але й на Прикарпатті, і в Україні загалом.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Вікна.

Найбільшого розвитку бадмінтон в Україні досяг у Дніпропетровській, Донецькій та Харківській областях. Тут працюють спортивні дитячі секції, займаються ним і дорослі спортсмени. У 1992 році була створена Федерація бадмінтону України. Цього ж року цей вид спорту було включено до програми олімпійських ігор.

Чому бадмінтон як серйозний вид спорту не культивується у спортивних школах нашої області, мабуть, не скаже ніхто. У народі чомусь бадмінтон також вважають дитячою забавкою. І дарма, адже цей вид спорту за рейтингом енерговитрати під час гри стоїть на другому місці, поступаючись лише баскетболу. Приміром великий теніс за витратами енергії перебуває лише на шостому місці.

Раз на два тижні до Калуша приїжджає голова Федерації бадмінтону міста Івано-Франківська, майстер спорту України Дмитро Коротких, який навчає бажаючих займатися бадмінтоном методам і хитрощам професійної гри.

Дмитро Коротких переселився до Івано-Франківська з Донецька у 2014-ому році, коли на Донбасі почалася війна.

Вдома він 34 роки професійно займався бадмінтоном, а коли приїхав на Прикарпаття був щиро здивований тим, що про цей вид спорту тут практично не знають взагалі.

"Таке ставлення до бадмінтону для мене не зрозуміле, адже ця гра є однією із найдавніших, – ділиться з «Вікнами» Дмитро Коротких. – Походить вона із стародавніх Індії та Китаю. Про неї було відомо ще до нашої ери.

У Європу з Індії бадмінтон «привезли» у 19-ому столітті і на сьогоднішній день бадмінтон за масовістю занять ним поступається лише футболу. У східних областях України бадмінтон культивується в спортшколах, у нас є національна збірна України з бадмінтону.

Прикарпаття у цьому плані дуже поступається іншим областям. Тому у 2017 році я вирішив заповнити цю прогалину. Звичайно ж починати привертати увагу до бадмінтону і зараз є нелегким завданням. Я стикнувся з двома великими проблемами в Івано-Франківську.

Перша – це відсутність залів для занять, адже на усе місто можна знайти два-три підходящих майданчики для гри у бадмінтон, і то до них тяжко потрапити, і друга, ще важливіша проблема – небажання високопосадовців розвивати бадмінтон узагалі. Для калушан відкрилася можливість позайматися у вільний час улюбленою грою. І це завдяки ентузіастам і розумінню директора ДЮСШ «Сокіл» Миколи Пукіша"

Дмитро Коротких каже, що про дитячий сектор бадмінтону говорити ще рано. Адже секцій бадмінтону у спортивних школах у нашій області немає, а щоб займатися з дітьми на базі якогось спортивного клубу потрібні якісь кошти для оренди майданчиків, влаштування змагань тощо.  Для калуських дітей і дорослих, які мають бажання навчитися гри у бадмінтон, така можливість поки що є. Для цього потрібно просто прийти у ДЮСШ «Сокіл». Заняття тут проводяться щопонеділка і щочетверга з 18.00. До речі, початківців тут забезпечують ракетками та воланами.   


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Перший пункт: МФК "Прикарпаття" зіграло внічию із ФСК "Маріуполь"

Невдалий старт: МФК "Прикарпаття" розгромно програє у першому турі Першої ліги (ОГЛЯД/ФОТО)

"Спорт — це престиж держави, ознака, що тут сильні та розумні люди": Мирослав Карабін про підготовку Прикарпаття до олімпійського циклу


30.09.2022 Іван Муканик 640
Коментарі ()

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

588
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2706
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1690 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3781
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5573
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1771

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

283

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

278

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

446

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

970
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

552
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

569
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

850
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2070
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

612
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

945
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5008
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1096
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

462 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

683
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

469
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

793