Калушанка презентувала на “Книжковому Арсеналі” роман-трилер “Світи і лабіринти”

 

 

 

«Видавництво 21» представило читачам на "Книжковому Арсеналі" роман письменниці з Калуша Ірини Червінської «Світи і лабіринти». Після повернення з Києва калушанка поділилася враженнями.

 

У презентації власних гостросюжетних творів разом із Іриною Червінською взяли участь Сашко Завара, Поліна Кулакова та Симор Гласенко. Модераторкою виступила Вікторія Гранецька, інформують "Вікна".

 

Калушанка поділилася у соцмережі враженнями від презентації. Так, Симор Гласенко представив загалу кримінальну драму "Нуар по-українськи" ("Видавництво 21") і зазначив, що з попитом на такий жанр літератури проблем нема.

 

Поліна Кулакова презентувала роман про серійного вбивцю із назвою "Корсо" ("Дискурсус"). Причому цей роман не позбавлений містичного забарвлення. Як висловилась сама авторка, цим текстом вона хотіла показати читачам, що жанрова література може порушувати складні онтологічні питання, а не писатися лише для розваги. Як каже сама авторка, у романі Корсо порушується тема релігії, думаю, навіть релігійного фанатизму.

 

Вікторія Гранецька, до речі, зазначила, що Поліні добре вдався психологічний портрет маніяка. особисто я знайома з попереднім романом Поліни Я пам'ятатиму твоє обличчя, і можу сказати, що тексти у неї доволі динамічні і досить легко читаються.

 

Свого "Песиголовця" Сашко Завара ("Видавництво Жупанського") презентував так:

 

"Я хотів написати чистий хоррор, без домішок, без еклектики... Вважаю, що кожен письменник має написати текст про письменника. Оскільки я пишу огляди книжок, то в "Песиголовці", окрім хоррору, вміщую певні роздуми про літературу та літературну кухню".

 

А Ірина Червінська так каже про свій роман-трилер "Світи і лабіринти" ("Видавництво 21"):

 

"Особисто я кваліфікую цей текст, як трилер з елементами сюрреалізму та фантастики, хоча це, мабуть, все-таки еклектична річ, оскільки там змальовується антиутопічне суспільство, ще й матріархатне. є й елементи детективу, бо ведеться розслідування злочину. Є й елементи постмодернізму, оскільки я даю читачеві шанс зіграти гру і самому вирішити, де реальність, а де — вигадка. Є і психоделічність. але... цей роман точно не все те, про що йшлося вище. І антиутопія — це лише декорація, а от декорація до чого — це вже читач зрозуміє тоді, коли перегорне останню сторінку".

 

Звісно, наразі жанри фантастики, фентезі, хоррору, готики, детективу, кримінальних романів не є настільки популярними в нас, як, скажімо, у західному світі, каже Ірина Червінська. Закордонних авторів, які творять такі жанри, можна називати довго і нудно, на відміну від українських.

 

Можливо, це частково пов'язано з літературною традицією, яка більше тяжіє до реалізму, аніж до віртуальних/вигаданих сюжетів/сутностей. Проте в процесі дискусії всі автори погодилися, що ця ніша поступово заповнюється новими авторами/текстами. Просто на вироблення певного корпусу справді якісних текстів потрібен час, в принципі, як і на все у цьому світі.

 


20.05.2017 638 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1479 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1778 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2563
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2354 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7592
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15305 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

362

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1073

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1147

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1935
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

317
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

696
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

935
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3148
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

961
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1988
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1039
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35188 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

313
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

522
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

663
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

986