
Минулого року за кілька днів до урочистого відзначення свого професійного свята (друга неділя вересня), група калуських «нафтохіміків» на чолі з генеральним директором товариства "Карпатнафтохім" Володимиром Шулиндіним успішно підкорила одну із двотисячних вершин Українських Карпат — гору Петрос (2020 м).
Тоді всіх учасників сходження вразив понівечений природою металічний хрест, що був встановлений на вершині поблизу дерев'яної каплички. Тоді «нафтохімікам» не вистачило зусиль, а ще більше — відповідних інструментів та матеріалів, аби той хрест підняти, пишуть Вікна.
Але учасники сходження виявили бажання долучитися до доброї справи і хрест все-таки встановити, підкоривши Петрос ще раз, але вже — з відповідним обладнанням.
Володимир Шулиндін тоді запевнив, що всіляко цьому сприятиме. І ось 12 червня група калуських «нафтохіміків» у складі 12-ти чоловік побувала на Петросі і встановила на вершині гори реставрований металічний хрест.
Про те, як проходила підготовка, хто допомагав у реалізації задуманого та про інші важливі деталі цієї події розповідає начальник адміністративно-господарського відділу ТОВ “Карпатнафтохім”, один із організаторів і виконавців впровадження цього проекту Андрій Курташ: "Після минулорічного підкорення Петроса ми не забули про відновлення і встановлення на горі металічного хреста, — розповідає Андрій Мечиславович. — Нагадував про нашу обіцянку відновити християнську святиню і генеральний директор підприємства Володимир Шулиндін. Маючи у своєму розпорядженні фотознімки зруйнованого природою хреста, разом із головним механіком підприємства Олександром Бобівим вирішили звернутися за допомогою у розробці проекту у наш проектно-конструкторський відділ. Але перед цим у нас була розмова на цю тему із заступником генерального директора з питань капбудівництва Володимиром Микитиним, який запропонував встановити хрест на своєрідному металічному постаменті. Проектанти підприємства на чолі із заступником начальника відділу Миколою Вороблем цю ідею підтримали, внісши і свої конкретні пропозиції щодо зміцнення конструкції хреста. Було, зокрема, запропоновано вмонтувати у хрест товстостінну трубу відповідного діаметру. Також нашими проектантами були розроблені і згідно з ними заздалегідь виготовлені спеціальні пристрої для зведення хреста та його надійного кріплення. Бо, як засвідчили монтажні роботи, без них було б дуже важко хрест підняти і заново встановити".