Калуш стане центром виробництва ПВХ у Європі?

Дефіциту сировинної бази для полімерних підприємств Україні більше не буде. Про це на прес-конференції в «Прем'єр-палаці» заявив генеральний директор ТОВ «Карпатнафтохім» Сергій Чмихалов.

 

Керівник одного з провідних українських нафтохімічних підприємств, розташованого м.Калуш презентував початок нового виробництва полівінілхлориду суспензійного (ПВХ-С) за німецькою технологією Vinollit. 

 

«До сьогоднішнього дня, Україна щорічно імпортувала 150 тисяч тонн ПВХ. Частина його доставлялася на українські підприємства навіть із США, які є світовими лідерами з виробництва цієї продукції. На даний момент, установка, побудована на підприємстві «Карпатнафтохім» дозволить щорічно одержувати 300 тисяч тонн полівінілхлориду світового рівня якості, що автоматично закриє дефіцит цього недешевого сировини для вітчизняних переробників ПВХ. Крім того, це відкриває нам можливості експортувати ПВХ-С в першу чергу в Росію, Білорусію, Молдову, Польщу, а також морем до Туреччини. Хоча ми розглядаємо на перспективу можливість додаткового розширення ринків збуту, - зазначив С. Чмихалов. 

 

Він також підкреслив, що рівню сучасності устаткування і самої технології виробництва, український ПВХ поки не має аналогів у СНД, а також в країнах Східної Європи. За його словами, початок виробництва полівінілхлориду дозволило оптимізувати роботу самого підприємства «Карпатнафтохім». Зокрема, виробництво стало рентабельним, чого раніше було непросто досягти, виробляючи хлорвініл - вибухонебезпечний, складний у транспортуванні і дешевий напівфабрикат.

 

«Продовживши хімічний ланцюжок, ми значно поліпшили економіку підприємства, а також отримали набагато більше затребуваний на ринку, в порівнянні з хлорвінілом, продукт. Саме тому на ТОВ «Карпатнафтохім» ПВХ суспензійний став основною продукцією в загальній виробничій лінійці », - підкреслив С. Чмихалов. 

 

Керівник «Карпатнафтохіму» відзначив важливу роль компанії «Лукойл», завдяки якій Україна змогла реалізувати цей економічно вигідний проект з виробництва ПВХ-С. Будівництво ультрасучасної установки за німецькою технологією обійшлося інвестору в більш ніж. 240 мільйонів доларів. С. Чмихалов звернув увагу на те, що даний інвестпроект отримав заслужену нагороду Державної архітектурно-будівельної інспекції України за результатами проведеного конкурсу на кращі будинки і будівлі, зведені і запущені в експлуатацію на території України в 2010 році. Установка з виробництва ПВХ-С зайняла перше місце в номінації «Промислові підприємства та об'єкти виробничого призначення». 

 

Тим часом, як зазначив Едуард Маслов, головний технолог ТОВ «Карпатнафтохім», завдяки інвестору, вдалося назавжди забути старі технології у виробництві хлору, необхідного для отримання полівінілхлориду. За його словами, у приміщеннях, де раніше в безпосередній близькості з генераторами небезпечного газу працювало близько тисячі чоловік, сьогодні задіяно близько 130 працівників. Велика частина техпроцесу автоматизована.

 

«У листопаді 2010-го завдяки інвестору, компанії« Лукойл », ми змогли завершити будівництво і введення в експлуатацію сучасний комплекс з виробництва хлору і каустичної соди. Реалізація даного проекту за технологією німецької компанії UHDЕ обійшлася в цілому в 200 мільйонів доларів », - пояснив Е. Маслов.

 

Головний технолог також зазначив, що початок роботи сучасної хлоргенеруючої установки значно поліпшить екологію виробництва. Оскільки раніше незамінний і небезпечний газ в зрідженому вигляді доводилося доставляти на підприємство з інших регіонів України і навіть з-за кордону. 

 

Довідка:

 ПВХ-С (полівінілхлорид суспензійний) - тверда біла речовина. Зовні - сипучий, пористий, мілкодісперсний порошок, який отримують в результаті полімеризації вінілхлориду в суспензії. ПВХ є найбільш масовою сировиною для виготовлення підлогових покриттів, віконних профілів, труб різного призначення, медичної продукції та багатьох інших полімерних виробів. Споживання ПВХ на душу населення в розвинених країнах становить 15-18 кг. У рік. В Україні цей показник знаходиться на рівні 2,5 кг. 

 

Стик, за матеріалами Версии.com ** Фабрика аналитики.


04.08.2011 2871 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12383 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1436
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

770
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5931
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1632
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1483

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

552

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1377

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1190

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1091
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

442
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

562
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1484
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

518
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

788
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5828
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12792
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

429
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

406
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

721 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1172