„Каїнова печать“

 

 

«І казав Господь Каїнові: "Чого ти розгнівався, і чого похилилось обличчя твоє? Отож, коли ти добре робитимеш, то підіймеш обличчя своє, а коли недобре, то в дверях гріх підстерігає"»

400 днів… революція, майдан, розстріл мітингуючих, небесна сотня, анексія Криму,  «АТО», «ДНР»,  «ЛНР», «Новоросія», «Град»,  гумконвой, Мінські домовленності...

400 днів нас вбивають, ріжуть, розстрілюють з градів , роздягають на морозі,палять живцем, забирають останнє…

400 днів спасіння «Рускава Міра»

400 днів що нас змінили… 

800 років вони для нас точка відштовхування…

800 років ми для них точка постійного тяжіння, об’єкт ревнивої уваги...

Насправді поняття «братський народ» з російської точки зору, є  лукавим випадом російського шовінізму. Саме слово «брат» у цьому понятті виступає в ролі аркана.  При  першій спробі нашого віддалення від «братського  народу» в західному напрямку, «старшенький» затягує нас цим зашморгом, назад  поближче до себе. Так звана загальноросійська ідея проголошує українців частиною російського народу та висуває кінцеву мету об’єднання українського і  російського народів,  в єдиний народ. Прихильники вищевказаної концепції,  вперто не визнають право українського народу  на окреме культурне та політичне існування. Кінцевим результатом реалізації "загальноросійської ідеї"  мало б бути повне витіснення українських національних атрибутів і відмінностей-російськими відповідно. Українська мова вважається діалектом! російської мови, а самі українці - малоросами. З життєвого досвіду ми вже  чули про бидлячу мову, а також  «логічєскоє умозаключєніє» про те  що Україна є всього  лише «окраїною» великої Імперії. Цей  великодержавний  шовінізм нашого північного сусіда , не є нічим іншим, як пропагандою  російської національної переваги над українською,  що обгрунтовує їхнє право на дискримінацію та пригнічення «братів молодших».

Шовінізм не є різновидом націоналізму, як вважає дехто, а є лише прерогативою* панівної нації , що проявляється в першу чергу в презирстві до всіх інших народів та в прагненні якщо не фізичного знищення, то, як мінімум - асиміляції*. В той час як  націоналізм притаманний народу, що бореться за незалежність нації проти іноземних поневолювачів, за збереження та розвиток національних традицій , культури, мови та літератури. Іншими словами: « великоруський» шовінізм впродовж вже декількох століть , стоїть одною ногою на горлі українського націоналізму. Десятки мільйонів кращих синів України загинули в царських катівнях та  сталінських концентраційних таборах,  під час штучних голодоморів  і репресій , та продовжують сьогодні віддавати своє життя  за право на існування нашої нації.

Політика імперіалізму  за часів Московської держави та Російської Імперії, ніжно виплекала юний російський шовінізм такими ідеологічними кліше як: «обраності», «старшості», «вищості російської культури», «святості Русі», «захисту миру та знедолених», що були створені лише для обгрунтування права зверхності.  Обмеження та ліквідація української державності , почались  з Березневих статей, укладених згідно Переяславських домовленостей.

З історії відомо, що в кінці  XV століття   Московське царство виродило  колоніальну монстр-імперію , яка шляхом загрози застосування сили  або військової агресії, підминала під себе значні території, серед яких,  зокрема, і ті , що були заселені українцями. Методи російського імперського колоніалізму  нічим не відрізнялись від шаблонів загальної теорії , що мала на меті   культурний, мовний і релігійний гніт  поневоленої нації. Тому, відповідно, як реакція - поширення національно-визвольного руху. 

Із завершенням ери комунізму та розпадом СССР, Російська Федерація змушенна була  терміново розвивати нову доктрину політики неоколоніалізму. Теорія неоколоніалізму Росії по відношенню до України, це така собі стійка  система нерівноправних стосунків, що нав’язує нам свою форму контролю у вигляді фінансово-економічної та енергетичної залежності ( окупації?). Маємо гіркий досвід з обіцяним дешевим газом напередодні підписання Харківських угод щодо перебування Чорноморського Флоту на території України. Яскравий приклад майстерності  РФ в обіцянках доказує зайвий раз, що «старшому» брату не можна вірити на слово,  а після порушення нею Будапештського меморандуму - й підпису на папері. До речі, у Будапешті також йшлося про утримання РФ від економічного тиску, спрямованого на підкорення власним інтересам здійснення Україною своїх прав, притаманних її суверенітету, щоб таким чином забезпечити собі переваги будь-якого роду. Тобто РФ протягом 20 років шантажувала Україну, плюючи на  дані  нею ж  гарантії щодо невтручання в міжнародні відносини України. Тут буде лише доречним процитувати спірну* цитату «залізного канцлера» Отто фон Бісмарка: «Договір підписаний з Росією, не вартує навіть паперу, на якому він написаний».

Незалежність держави в міжнародних відносинах полягає в  непідпорядкуванні будь-якій зовнішній владі, владі інших держав. А нам  продовжують  нав’язувати свої умови щодо вступу до Північноатлантичного Альянсу та підписання Угоди про Асоціацію з ЄС.

 

Руку на серце: попри всі біди і радості, яких ми зазнали від старшого брата, росіяни були нам  братами.  Але братами залишились лише ті,  хто нам співчуває і засуджує зовнішню політику Росії щодо братньої України...

І сказав Господь: "Що ти зробив? Голос крові брата твого взиває до Мене з землі"(4: 10). Страшною була кара Господня — кара безсмертям: нехай живе і мучиться. "І вмістив Господь знака на Каїні, щоб не вбив його кожен, хто стріне його" (4: 15).


10.03.2015 Роман Псюк 1059 2
03.07.2020
Марія Лутчин

Для відновлення зруйнованої інфраструктури: доріг, мостів, берегоукріплювальних дамб, за попередніми підрахунками, потрібно понад два мільярди гривень.

484
01.07.2020
Марія Лутчин

У розмові про коронавірус, імунітет, переповнені лікарні, пацієнтів, емоційне виснаження медпрацівників та те, чому не варто забувати про карантин.

3532
26.06.2020
Люся Грибик

Лазерна епіляція — популярна апаратна процедура, яка проводиться для видалення небажаного волосся на обличчі та тілі.

1142
23.06.2020
Марія Лутчин

Фахівці намагаються знайти різні методи, щоб максимально зберегти міцність, рівність та покращити зчеплення автомобіля з дорожнім покриттям.

1314
22.06.2020
Тетяна Дармограй

Що ж так манить людей у ці магазини, чи не бояться вони відшукати там коронавірус? Ми поцікавились у франківців – відповіді читайте нижче.  

6509
19.06.2020
Олена Британська

Досі міська влада не могла дійти згоди з мешканцями однієї із квартир на вул. Сонячна, 51А, який є останньою перепоною на шляху до об’єднання Північного та Південного бульварів.

2860 1

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

1203

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

4608

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

7726

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

6021 2
23.06.2020

У перший рік життя малюка все змінюється доволі динамічно. Здавалося б, тільки недавно матуся спіткала усі тонкощі грудного вигодовування, і ось вже настає новий етап – введення першого прикорм. Це їжа, що суттєво відрізняється від материнського мол

7322
16.06.2020

На ферму з виробництва фуа-гри в місті Снятин влаштувався хлопець, який таємно знімав на відео свої робочі будні, а опісля анонімно передав матеріали зоозахисній організації "Відкриті клітки Україна", яка їх опублікувала. Ці кадри сколихнули світ, призве

61353 2
10.06.2020

«У нас немає вільних місць! Столики тільки за бронюванням! Вибачте, щоб присісти Вам доведеться зачекати!» - вже понад два місяці ці, раніше щоденні, фрази ніхто не говорить. А все через карантин.

5347
25.06.2020

На останню декаду червня, що у 2001 році, припала непересічна для історії Львова та й України загалом подія. Це багатьом видавалося неможливим і до останнього існували сумніви, але папа таки прибув поспілкуватися з українцями. Тоді це все просто видавал

579
16.06.2020

Акція триває вже понад два роки і наближається до своєї кульмінації. Сьогодні, 16 червня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин долучився до історичного заходу – створення рукописної Біблії, пише Фіртка з посиланням

1051
08.06.2020

Для того щоб усвідомити справжність наших прохань до Господа Бога про власні потреби, потрібно спочатку перейнятися, серцем відчути потреби інших людей.

1422
29.05.2020

28 травня, на свято Вознесіння Господнього за юліанським календарем, в Україні з’явилася в продажу всесвітньо відома книжка «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

1402
25.06.2020

Український прозаїк та поет Юрій Іздрик знявся у тизері фільму режисерки та письменниці Ірини Цілик «Я і Фелікс». Проєкт набрав найбільшу кількість балів за результатами першого етапу 13-го пітчингу Держкіно, пише Фіртка. «Я і Фелікс&r

386
03.07.2020

Єлісейський палац заявив, що Філіпп буде займатися урядовими справами доти, доки не буде призначено новий уряд.

109
03.07.2020

У бюлетені з відкритими списками можна буде проголосувати як за партію, так і за конкретного кандидата, щоб підняти його в партійному списку Профільний комітет Верховної Ради затвердив нову форму бюлетеня для голосування на місцевих виборах за відкритими

164
26.06.2020

Партія "Голос" проголосувала за припинення депутатських повноважень Святослава Вакарчука. Перед цим він вийшов із фракції «Голос» у Верховній Раді. Про це повідомляє пресслужба партії «Голос», інформує Фіртка. Водн

402
26.06.2020

Він був ветераном Аль-Каїди, чия кар'єра джихадиста почалася з 1990-х років. Те, як він помер, було вражаючим.

672