„Каїнова печать“

 

 

«І казав Господь Каїнові: "Чого ти розгнівався, і чого похилилось обличчя твоє? Отож, коли ти добре робитимеш, то підіймеш обличчя своє, а коли недобре, то в дверях гріх підстерігає"»

400 днів… революція, майдан, розстріл мітингуючих, небесна сотня, анексія Криму,  «АТО», «ДНР»,  «ЛНР», «Новоросія», «Град»,  гумконвой, Мінські домовленності...

400 днів нас вбивають, ріжуть, розстрілюють з градів , роздягають на морозі,палять живцем, забирають останнє…

400 днів спасіння «Рускава Міра»

400 днів що нас змінили… 

800 років вони для нас точка відштовхування…

800 років ми для них точка постійного тяжіння, об’єкт ревнивої уваги...

Насправді поняття «братський народ» з російської точки зору, є  лукавим випадом російського шовінізму. Саме слово «брат» у цьому понятті виступає в ролі аркана.  При  першій спробі нашого віддалення від «братського  народу» в західному напрямку, «старшенький» затягує нас цим зашморгом, назад  поближче до себе. Так звана загальноросійська ідея проголошує українців частиною російського народу та висуває кінцеву мету об’єднання українського і  російського народів,  в єдиний народ. Прихильники вищевказаної концепції,  вперто не визнають право українського народу  на окреме культурне та політичне існування. Кінцевим результатом реалізації "загальноросійської ідеї"  мало б бути повне витіснення українських національних атрибутів і відмінностей-російськими відповідно. Українська мова вважається діалектом! російської мови, а самі українці - малоросами. З життєвого досвіду ми вже  чули про бидлячу мову, а також  «логічєскоє умозаключєніє» про те  що Україна є всього  лише «окраїною» великої Імперії. Цей  великодержавний  шовінізм нашого північного сусіда , не є нічим іншим, як пропагандою  російської національної переваги над українською,  що обгрунтовує їхнє право на дискримінацію та пригнічення «братів молодших».

Шовінізм не є різновидом націоналізму, як вважає дехто, а є лише прерогативою* панівної нації , що проявляється в першу чергу в презирстві до всіх інших народів та в прагненні якщо не фізичного знищення, то, як мінімум - асиміляції*. В той час як  націоналізм притаманний народу, що бореться за незалежність нації проти іноземних поневолювачів, за збереження та розвиток національних традицій , культури, мови та літератури. Іншими словами: « великоруський» шовінізм впродовж вже декількох століть , стоїть одною ногою на горлі українського націоналізму. Десятки мільйонів кращих синів України загинули в царських катівнях та  сталінських концентраційних таборах,  під час штучних голодоморів  і репресій , та продовжують сьогодні віддавати своє життя  за право на існування нашої нації.

Політика імперіалізму  за часів Московської держави та Російської Імперії, ніжно виплекала юний російський шовінізм такими ідеологічними кліше як: «обраності», «старшості», «вищості російської культури», «святості Русі», «захисту миру та знедолених», що були створені лише для обгрунтування права зверхності.  Обмеження та ліквідація української державності , почались  з Березневих статей, укладених згідно Переяславських домовленостей.

З історії відомо, що в кінці  XV століття   Московське царство виродило  колоніальну монстр-імперію , яка шляхом загрози застосування сили  або військової агресії, підминала під себе значні території, серед яких,  зокрема, і ті , що були заселені українцями. Методи російського імперського колоніалізму  нічим не відрізнялись від шаблонів загальної теорії , що мала на меті   культурний, мовний і релігійний гніт  поневоленої нації. Тому, відповідно, як реакція - поширення національно-визвольного руху. 

Із завершенням ери комунізму та розпадом СССР, Російська Федерація змушенна була  терміново розвивати нову доктрину політики неоколоніалізму. Теорія неоколоніалізму Росії по відношенню до України, це така собі стійка  система нерівноправних стосунків, що нав’язує нам свою форму контролю у вигляді фінансово-економічної та енергетичної залежності ( окупації?). Маємо гіркий досвід з обіцяним дешевим газом напередодні підписання Харківських угод щодо перебування Чорноморського Флоту на території України. Яскравий приклад майстерності  РФ в обіцянках доказує зайвий раз, що «старшому» брату не можна вірити на слово,  а після порушення нею Будапештського меморандуму - й підпису на папері. До речі, у Будапешті також йшлося про утримання РФ від економічного тиску, спрямованого на підкорення власним інтересам здійснення Україною своїх прав, притаманних її суверенітету, щоб таким чином забезпечити собі переваги будь-якого роду. Тобто РФ протягом 20 років шантажувала Україну, плюючи на  дані  нею ж  гарантії щодо невтручання в міжнародні відносини України. Тут буде лише доречним процитувати спірну* цитату «залізного канцлера» Отто фон Бісмарка: «Договір підписаний з Росією, не вартує навіть паперу, на якому він написаний».

Незалежність держави в міжнародних відносинах полягає в  непідпорядкуванні будь-якій зовнішній владі, владі інших держав. А нам  продовжують  нав’язувати свої умови щодо вступу до Північноатлантичного Альянсу та підписання Угоди про Асоціацію з ЄС.

 

Руку на серце: попри всі біди і радості, яких ми зазнали від старшого брата, росіяни були нам  братами.  Але братами залишились лише ті,  хто нам співчуває і засуджує зовнішню політику Росії щодо братньої України...

І сказав Господь: "Що ти зробив? Голос крові брата твого взиває до Мене з землі"(4: 10). Страшною була кара Господня — кара безсмертям: нехай живе і мучиться. "І вмістив Господь знака на Каїні, щоб не вбив його кожен, хто стріне його" (4: 15).


10.03.2015 Роман Псюк 2478 2
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1593
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1024
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1287 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3750 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33879
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2849

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

363

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

758

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1706

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1077
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

639
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

516
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

893
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1993
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12211
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1504
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1290
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

547
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

260
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

330
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

377
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1269