Кафедра «міжнародних відносин» Прикарпатського університету відсвяткувала перші п'ять років (фото)

 

Урочисто, під звуки оркестру та бризки новорічного шампанського кафедра “міжнародних відносин» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відзначила свій перший ювілей – п’ять років.

 

У приміщенні інституту запрацювало одразу десять посольств. Польща, Іспанія,Грузія, Угорщина, Фінляндія, Молдова, Німеччина, Франція, Росія, Великобританія, Іспанія, - у форм ділової гри відбулась презентація не лише дипустанов України, але й самих студентів-міжнародників, що мали можливість попрацювати в ролі дипломатичних представників, консулів,послів, продемонструвати свою високу професійність, мовну підготовку та відповідальність до обраної професії.

 

Кафедра міжнародних відносин була створена на базі Інституту історії і політології за ухвалою Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника у 2007 р. з ініціативи українських дипломатів - Надзвичайного та  Повноважного Посла України, кандидата історичних наук, завідувача кафедри, професора Петра Сардачука та доктора політичних наук, професора Ігоря Цепенди та займає гідне місце серед факультетів міжнародних відносин України. Потреба в її створенні зумовлювалася тим фактом, що Івано-Франківська область є однією з шести областей України, яка межує з кордоном Європейського Союзу, та входить до складу Карпатського Єврорегіону. Аналіз співпраці з країнами-сусідами, які отримали членство в Європейському Союзі, засвідчує потребу підготовки висококваліфікованих фахівців, які мали ґрунтовні знання в галузі міжнародних відносин, зокрема, з проблем актуальної зовнішньої політики країн Центральної Європи, що сприятиме налагодженню партнерських взаємин на двосторонньому рівні та запозиченню євроінтеграційного досвіду цих країн з метою поглиблення економічних та суспільних реформ в Україні.

"За цей корткий час, - розповідає ректор університету Ігор Цепенда,- вдалося реалізувати складний і дуже важливий проект: налагодити підготовку бакалаврів, спеціалістів та магістрів,  організувати навчання за двома паралельними програмами, які дають можливість студентам по закінченню вузу отримати два дипломи: Прикарпатського та Варшавського університетів, відкрити аспірантуру,  у науковому плані сформувати групу експертів, які щороку проводять українсько-польські зустрічі за участю не лише науковців, а й дипломатів обох країн".

Важливим елементом міжнародних відносин є й те, що спільно з Міністерством закордрнних справ вдалося випустити досить серйозне й фундаментальне видання про міжнародні відносини України і Польщі, яке охоплює весь період державності України після отримання незалежності. "Воно потрібне не лише студентам та аспірантам, але й дипломатам і науковцям",-запевняє Ігор Ципенда. Другий такий документальний збірник, але вже під назвою  "Міждержавні взаємини України і Чеської республіки"  планується випустити в наступному році.

П’ятиріччя кафедри – це не просто ювілей, але й перший випуск молодих фахівців. В рамках презентації кафедри та святкування Дня працівника дипломатичної служби України, першим випускникам – магістрам кафедри «міжнародні відносини» вручили відповідні сертифікати. Відрадно, що окрім спеціальності «політолог, міжнародник», випускники кафедри отримують ще й диплом референта-перекладача. Така повноцінна освіта забезпечує непогану професійну кар’єру.

 

Майбутні дипломати кажуть – навчання на кафедрі було цікавим і насиченим. «Свою кар’єру планую пов’язати з дипломатичною службою, оскільки за п’ять років навчання проходила практику в посольства і консульствах різних держав». - каже випускниця Христина Дяків.

Кафедра міжнародних відносин є однією з найбільш професійних в Україні. Навчання відбувається за американською системою, коли досвідчені дипломати навчають молодих дипломатів не лише основ дипломатичного протоколу та теорії міжнародних відносин, але й передають практичний досвід, здобутий під час перебування на дипломатичній службі в тій чи іншій державі.

Не випадково, на кафедрі працюють чотири колишні посли. Так, завідувач кафедрою П.Д.Сардачук працював на посадах заступника міністра закордонних справ України, Надзвичайного і Повноваженого Посла України в Словацькій Республіці, в Республіці Польща та Республіці Фінляндія, професор кафедри, проректор з міжнародного співробітництва І.Є.Цепенда - другим, першим секретарем, радником з політичних питань Посольства України в Республіці Польща, Тимчасовим повіреним в справах України в Республіці Польща, професор кафедри С.В.Волковецький - Надзвичайним і Повноважним Послом України в Грузії; Надзвичайним і Повноважним Послом України в Азербайджанській Республіці.

Слід відзначити, що кафедра міжнародних відносин ефективно співпрацює із Міністерством закордонних справ України, Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень НАН України імені І. Ф. Кураса, Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка, факультетом міжнародних відносин Львівського національного університету імені І. Я. Франка та Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Сучавським університетом (Румунія), Варшавським університетом (Польща), Ягелонським університетом (Польща), Університетом Миколи Коперника в Туруні (Польща), Католицьким університетом в м. Сальта (Аргентина), а також із видавництвами, громадськими організаціями, зокрема «Україна – світ» тощо.

"Попереду в колективу кафедри - непросте завдання: створення відповідних наукових лабораторій з продовження досліджень проблем європейської інтеграції. Викресталізовується німецький напрям, але головний акцент робиться на дослідження центрально-східної Європи, - каже Михайло Нагорняк.- Вже навіть готують дисертації і є заявка на докторантуру з досліджень Словаччини. Будемо досліджувати проблеми співпраці і з Росією".


24.12.2012 3161 3
Коментарі (3)

юра 2012.12.24, 13:49
та ладно- які міжнарожні відносини у івано-франківську- випускники- це майбутні клієнти біржі праці, а прикарпатський університет просто заробляє бабло і все, і всім відомо що там викладачі беруть великі взятки,. у києві є всім відоме КІМО , і то не всі із кімо йдуть працювати на дипломатичну службу, а в задрипаному прикарпатському будуть хіба менеджерами із продажів шиферу або там туалетної бумаги
Я 2012.12.24, 18:55
Як же ж це чудово - дивитись у світлі обличчя гарних молодих дівчаток-студентів, очі яких світяться від відчуття того, що вони долучились до чогось надзвичайно серйозного. "Міжнародні відносини"... Скільки пафосу, як все серйозно... І як же ж буде боляче дивитись в очі цим самим дівчаткам років за два-три, коли перед вами вони прокричать - "вільна каса"... А Цепенду й тих
Випускник..!!! 2012.12.24, 23:00
Цілком підтримаю попередні коменти..!!! От єдине чим може похвалитись інститут історії і політології...це вмінням зробити показуху на рівному місці......!! Друзі но подумаймо логічно..хіба ринок праці потребує міжнародників з Франківська??....тим більше з таким рівнем знань і практичною основою як у Прикарпатському...!! Середній рівень знань іноземної мови та історії дипломатії не робить наших студентів конкурентноспроможними на ринку праці....та й з рештою не має потреби в них..!!! не дарма мій колишній викладач з стажем сказав на 5 курсі....діти ви, що до тепер не зрозуміли..це ж фірма..!!! Єдине, що мені шкода батьків тих..які тиснуться з останньої копійки щоб дитина мала тільки вищу освіту...а там якось буде..!! П'ять років пролітає ...і дитина з пластиковим кусочком..йде на базар..або тікає за кордон ..доглядати стариків..!!! Дуже прикро, що ті хто розуміє це все...обертається до студентів і розказує про безхмарне небо і супер можливості після закінчення..!! Тому друзі треба знімати рожеві окуляри....і пронизливо на все дивитись..!!
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

64
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

496
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

532
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5423
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1445
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1322

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

372

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1209

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1046

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

962
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

274
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10652
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

355
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

622
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5666
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1440
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

330
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

233
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

589 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1027
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

890