Кафедра «міжнародних відносин» Прикарпатського університету відсвяткувала перші п'ять років (фото)

 

Урочисто, під звуки оркестру та бризки новорічного шампанського кафедра “міжнародних відносин» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відзначила свій перший ювілей – п’ять років.

 

У приміщенні інституту запрацювало одразу десять посольств. Польща, Іспанія,Грузія, Угорщина, Фінляндія, Молдова, Німеччина, Франція, Росія, Великобританія, Іспанія, - у форм ділової гри відбулась презентація не лише дипустанов України, але й самих студентів-міжнародників, що мали можливість попрацювати в ролі дипломатичних представників, консулів,послів, продемонструвати свою високу професійність, мовну підготовку та відповідальність до обраної професії.

 

Кафедра міжнародних відносин була створена на базі Інституту історії і політології за ухвалою Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника у 2007 р. з ініціативи українських дипломатів - Надзвичайного та  Повноважного Посла України, кандидата історичних наук, завідувача кафедри, професора Петра Сардачука та доктора політичних наук, професора Ігоря Цепенди та займає гідне місце серед факультетів міжнародних відносин України. Потреба в її створенні зумовлювалася тим фактом, що Івано-Франківська область є однією з шести областей України, яка межує з кордоном Європейського Союзу, та входить до складу Карпатського Єврорегіону. Аналіз співпраці з країнами-сусідами, які отримали членство в Європейському Союзі, засвідчує потребу підготовки висококваліфікованих фахівців, які мали ґрунтовні знання в галузі міжнародних відносин, зокрема, з проблем актуальної зовнішньої політики країн Центральної Європи, що сприятиме налагодженню партнерських взаємин на двосторонньому рівні та запозиченню євроінтеграційного досвіду цих країн з метою поглиблення економічних та суспільних реформ в Україні.

"За цей корткий час, - розповідає ректор університету Ігор Цепенда,- вдалося реалізувати складний і дуже важливий проект: налагодити підготовку бакалаврів, спеціалістів та магістрів,  організувати навчання за двома паралельними програмами, які дають можливість студентам по закінченню вузу отримати два дипломи: Прикарпатського та Варшавського університетів, відкрити аспірантуру,  у науковому плані сформувати групу експертів, які щороку проводять українсько-польські зустрічі за участю не лише науковців, а й дипломатів обох країн".

Важливим елементом міжнародних відносин є й те, що спільно з Міністерством закордрнних справ вдалося випустити досить серйозне й фундаментальне видання про міжнародні відносини України і Польщі, яке охоплює весь період державності України після отримання незалежності. "Воно потрібне не лише студентам та аспірантам, але й дипломатам і науковцям",-запевняє Ігор Ципенда. Другий такий документальний збірник, але вже під назвою  "Міждержавні взаємини України і Чеської республіки"  планується випустити в наступному році.

П’ятиріччя кафедри – це не просто ювілей, але й перший випуск молодих фахівців. В рамках презентації кафедри та святкування Дня працівника дипломатичної служби України, першим випускникам – магістрам кафедри «міжнародні відносини» вручили відповідні сертифікати. Відрадно, що окрім спеціальності «політолог, міжнародник», випускники кафедри отримують ще й диплом референта-перекладача. Така повноцінна освіта забезпечує непогану професійну кар’єру.

 

Майбутні дипломати кажуть – навчання на кафедрі було цікавим і насиченим. «Свою кар’єру планую пов’язати з дипломатичною службою, оскільки за п’ять років навчання проходила практику в посольства і консульствах різних держав». - каже випускниця Христина Дяків.

Кафедра міжнародних відносин є однією з найбільш професійних в Україні. Навчання відбувається за американською системою, коли досвідчені дипломати навчають молодих дипломатів не лише основ дипломатичного протоколу та теорії міжнародних відносин, але й передають практичний досвід, здобутий під час перебування на дипломатичній службі в тій чи іншій державі.

Не випадково, на кафедрі працюють чотири колишні посли. Так, завідувач кафедрою П.Д.Сардачук працював на посадах заступника міністра закордонних справ України, Надзвичайного і Повноваженого Посла України в Словацькій Республіці, в Республіці Польща та Республіці Фінляндія, професор кафедри, проректор з міжнародного співробітництва І.Є.Цепенда - другим, першим секретарем, радником з політичних питань Посольства України в Республіці Польща, Тимчасовим повіреним в справах України в Республіці Польща, професор кафедри С.В.Волковецький - Надзвичайним і Повноважним Послом України в Грузії; Надзвичайним і Повноважним Послом України в Азербайджанській Республіці.

Слід відзначити, що кафедра міжнародних відносин ефективно співпрацює із Міністерством закордонних справ України, Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень НАН України імені І. Ф. Кураса, Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка, факультетом міжнародних відносин Львівського національного університету імені І. Я. Франка та Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Сучавським університетом (Румунія), Варшавським університетом (Польща), Ягелонським університетом (Польща), Університетом Миколи Коперника в Туруні (Польща), Католицьким університетом в м. Сальта (Аргентина), а також із видавництвами, громадськими організаціями, зокрема «Україна – світ» тощо.

"Попереду в колективу кафедри - непросте завдання: створення відповідних наукових лабораторій з продовження досліджень проблем європейської інтеграції. Викресталізовується німецький напрям, але головний акцент робиться на дослідження центрально-східної Європи, - каже Михайло Нагорняк.- Вже навіть готують дисертації і є заявка на докторантуру з досліджень Словаччини. Будемо досліджувати проблеми співпраці і з Росією".


24.12.2012 3124 3
Коментарі (3)

юра 2012.12.24, 13:49
та ладно- які міжнарожні відносини у івано-франківську- випускники- це майбутні клієнти біржі праці, а прикарпатський університет просто заробляє бабло і все, і всім відомо що там викладачі беруть великі взятки,. у києві є всім відоме КІМО , і то не всі із кімо йдуть працювати на дипломатичну службу, а в задрипаному прикарпатському будуть хіба менеджерами із продажів шиферу або там туалетної бумаги
Я 2012.12.24, 18:55
Як же ж це чудово - дивитись у світлі обличчя гарних молодих дівчаток-студентів, очі яких світяться від відчуття того, що вони долучились до чогось надзвичайно серйозного. "Міжнародні відносини"... Скільки пафосу, як все серйозно... І як же ж буде боляче дивитись в очі цим самим дівчаткам років за два-три, коли перед вами вони прокричать - "вільна каса"... А Цепенду й тих
Випускник..!!! 2012.12.24, 23:00
Цілком підтримаю попередні коменти..!!! От єдине чим може похвалитись інститут історії і політології...це вмінням зробити показуху на рівному місці......!! Друзі но подумаймо логічно..хіба ринок праці потребує міжнародників з Франківська??....тим більше з таким рівнем знань і практичною основою як у Прикарпатському...!! Середній рівень знань іноземної мови та історії дипломатії не робить наших студентів конкурентноспроможними на ринку праці....та й з рештою не має потреби в них..!!! не дарма мій колишній викладач з стажем сказав на 5 курсі....діти ви, що до тепер не зрозуміли..це ж фірма..!!! Єдине, що мені шкода батьків тих..які тиснуться з останньої копійки щоб дитина мала тільки вищу освіту...а там якось буде..!! П'ять років пролітає ...і дитина з пластиковим кусочком..йде на базар..або тікає за кордон ..доглядати стариків..!!! Дуже прикро, що ті хто розуміє це все...обертається до студентів і розказує про безхмарне небо і супер можливості після закінчення..!! Тому друзі треба знімати рожеві окуляри....і пронизливо на все дивитись..!!
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

574
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1985
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33345
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2237
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2972
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5041 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

355

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1114

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

723

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

931
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

216
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

517
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

599 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1081
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

915
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1005
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

779
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30154 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

822
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3790
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

442
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

478