Кафедра ендокринології ІФНМУ відзначила 20-річчя науково-практичною конференцією (фото)

 

 

Днями в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулась науково-практична конференція «Досягнення та перспективи клінічної ендокринології» до 50-річчя з року заснування курсу ендокринології та 20-річчя кафедри ендокринології.

 

Взяти участь у конференції та привітати кафедру ендокринології з ювілеєм приїхали медики і науковці з Києва, Вінниці, Тернополя, Чернівців, Львова. Вітали колег і представники ректорату, завідувачі інших кафедр ІФНМУ.

 

«Ми тісно співпрацюємо з кафедрою ендокринології, — зазначила під час своєї доповіді, присвяченій диференціальній діагностиці болю та лікуванню, завідувач кафедри неврології та нейрохірургії, професор Вікторія Гриб. — Ми допомагаємо один одному, постійно вчимося один в одного. Сподіваюся, такою співпрацею ми слугуємо на розвиток України та покращення здоров’я населення. Від нашої кафедри вітаю сьогоднішніх іменинників — усіх працівників кафедри ендокринології, усі практичні лікарі області підтримують цю кафедру, вони не можуть жити одні без одних, і живуть в абсолютному комплаєнсі».

 

Виступи учасників стосувалися різноманітних досліджень в галузі ендокринології. Це і дослідження про дефіцит вітаміну D і його роль у розвитку порушень обміну речовин та цукрового діабету, доповідь про щитоподібну залозу та вагітність, «Інсулінорезистентність та цукровий діабет 2 типу, шляхи корекції» та багато інших.

 

Серед доповідей були й розповіді про славні сторінки розвитку ендокринології на Прикарпатті. Буквально кілька днів тому минуло 45 років, як в медичному університеті працює професор кафедри ендокринології Володимир Боцюрко. Він розповів про непересічну особистість — професора Ару Гарагаш’яна, видатного вченого, який зробив величезний вклад в боротьбу з ендемією зоба на Прикарпатті. «Така палка любов до науки і зокрема до ендокринології, яку я бачив у ньому, коли сам був ще студентом, сприяла його величезному авторитету серед викладачів і особливо студентів, — згадує Володимир Боцюрко. — Він особливо по-батьківськи ставився до студентів, які навіть склали про нього своєрідний афоризм: «Найкращий серед армян — наш декан Ара Арменакович Гарагаш’ян». І це була правда».

 

«Життя на кафедрі не було б таким цікавим і активним, якби не наші суміжні кафедри, — говорить завідувач кафедри ендокринології, професор Надія Скрипник. — Ми запросили наших шановних завідувачів кафедр, з якими ми постійно спілкуємося, і які постійно допомагають в нашій роботі. Дякую нашим проректору з наукової роботи Ігорю Вакалюку та проректору з лікувальної роботи Володимиру Федорченку, які у всьому нас підтримують. Дякую Марії Андріївні Оринчак, яка фактично привела мене за руку в науку. Сьогодні цією конференцією ми відзначаємо цей ювілей, але ми впевнені, що попереду в нас усіх багато спільної роботи, планів і перспектив!»

 

Насамкінець учасники конференції прийняли резолюцію, в якій серед іншого відзначили, що проблеми ендокринології, яка є порівняно молодою галуззю медицини, є надзвичайно актуальні, адже зростання кількості захворювань ендокринної системи пов’язані із змінами в харчуванні, способом життя, екологічною ситуацією, зокрема впливом наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС, отже мають не лише медичний, але й соціальний характер.

 


13.11.2017 2437 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

432
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2977
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21131
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2003
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1517 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2393

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

63

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

742

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2172

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

850
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

179
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

480
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1016
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

178
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

797
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

762
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

698
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8239
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

902 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

897
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2191 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

840