
Кабінет міністрів на засіданні в середу, 18 липня, ухвалив рішення про заборону виплат бонусів і винагород у державних компаніях.
Про це пише «Слово і Діло».
«Я пропоную ... заборонити виплати бонусів і винагород у державних компаніях України. Я вважаю, що зарплати, премії мають бути гідними ... Але щодо жадібності, надмірності, я такого підтримати не можу», – сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.
Він доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі підготувати це рішення протягом трьох днів, визначивши «стелю» додаткових виплат.
Згодом Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман розповів, чому виступив з ініціативою заборонити високі премії та винагороди в державних компаніях.
Про це він сказав у інтерв'ю телеканалу «112 Україна».
«Є світова практика, що ми маємо платити нормальну, гідну заробітну плату, ринкову, для тих компаній, державних, у різних секторах. Але вона не може бути захмарною, «надприродною», я б так сказав. Вчора ми ухвалили рішення без фінансових планів заборонити виплати будь-яких таких додаткових винагород. Тому що іноді суми цих винагород просто шалені, тому ми це заборонили», – заявив прем'єр.
За словами Гройсмана, рішення про заборону не ухвалювалося раніше, оскільки не було прецедентів із високими преміями.
«Вважаю, що це для багатьох буде дуже серйозним сигналом про те, що потрібно працювати в державних компаніях не лише для того, щоб максимально вилучати зарплати. Вибачте, на одному підприємстві керівник отримує 30 тисяч гривень, а його робітник – 3,5 тисячі гривень. Це неприйнятно. Потрібен природний розумний баланс, але потрібно захищати інтереси в тому числі працівників цих підприємств. Тому це рішення ухвалили зараз, щоб на майбутнє його врегулювати, зробити його абсолютно сучасним», – зазначив Гройсман.
Раніше стало відомо, що минулого року члени правління «Нафтогазу» отримали винагороду 127,7 млн грн. Таким чином, за рік сума винагороди зросла у два з половиною рази. Зокрема, голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв отримав винагороду 47,1 млн грн.