Іздрик та Цілик презентували у Франківськ свої нові творіння

 

/data/blog/107828/fd4516a6afac796a2ac2e75db1d6bf73.png

 

У вільному кафе STANTSIYA відбулася неформальна презентація нових книжок - Юрія Іздрика «Summa» та Ірини Цілик «Глибина різкості».

 

"Упродовж туру ділитимусь, як завше, найсокровеннішим", - обіцяв Юрій Іздрик, анонсуючи свою книгу, яку він створив у співавторстві з Євгенією Нестерович. І дотримав слова. Найсокровенніше для Іздрика в цей час - створення віршів, - прийшло до нього три роки тому, пише Курс.

 

"У мене все, як не в людей, бо літератори зазвичай починають з поезії, потім видають прозу, потім переходять до колумністики. А в мене спочатку було кілька прозових творів, потім колонки, і аж тепер я дійшов до поезії. Три роки тому почав активно писати вірші", - розповів Юрій Іздрик.

 

Іздрик пояснив, що наговорив книжку, тому має співатора.

 

"Я вже дійшов до того віку і до тієї стадії, що можу робити все. Можу проповідувати", - провокував письменник.

 

Провокував Іздрик аудиторію весь час презентації - читаючи свої ранні вірші, розповідаючи про те, як пишеться і означуючи, хто може бути його аудиторією.

 

Відкрив поетичний сет Іздрик трьома своїми ранніми віршами, які сталися наприкінці 1890-х, коли власне переживав свій "прозовий" період.

 

"Тоді вершиною поезії мені здавалися тексти Братів Гадюкіних", - зізнався він. Франківцям добре відомий вірш Юрія Іздрика того часу "Панно Інно".

 

"Пишу з легкої руки Павличка, якого вважаю своїм хресним батьком, - він сказав кидати інженерну рооту і серйозно займатися літературою, коли прочитав ці кілька віршів", - напівсерйозно, напівжартома, а може саркастично каже Іздрик.

 

З-поміж нових віршів, які увійшли до книжки "Summa", письменник обрав до читання твір "Молитва". "Це попса", - означив захоплення цим текстом і сам текст Іздрик.

 

Що стосується книги "Summa", то її автор означає як "лонгрід".

 

"Невідомо про що книжа – про всьо. Є базові речі і є антураж у тілі цієї книжки. Для кого ці вірші? Якщо маєте проблему з соціальною адаптацією, якщо у вас міні-напади соціопатії, втрата орієнтації в просторі, якщо до себе чуєте назвисько "лузер", якщо маєте сумніви в тому, що все, що відбувається довкола, має хоч якись сенс, то ця книга - для вас. Якщо у вас все в шоколаді, то вам ця книжка не потрібна", - припечатав Іздрик.

 

Очевидно, в такий спосіб франківець хотів також і створити контраст для своєї товаришки по презентації. Бо "Глибина різкості" Ірини Цілик, за його слвами, - класична сучасна лірика.

 

«Цей тур – це абсолютно новий досвід. Проїхали схід і захід, і все, що посередині. Ми вже пройшли екватор, Івано-Франківськ - 19-те місто. Тур дав дуже багато – як дрібниць, так і важливих речей. От ми з Іздриком писали вірші один одному, гралися у поезію, як у фрістайл. Були дуже теплі аудиторії, питання, подарунки у вигляді полуниць. Мій чоловік уже рік як в АТО, він там, а я тут, і от вирвався і приїхав в Сєвєродонецк на мій виступ. Уже тільки задля цього одного варто було їхати в тур», - розповіла про своє найсокровенніше, особисте Ірина.

 

Вірші це те, що ти не можеш спрогнозувати і написати по завданню, вважає поетка. Перш, ніж читати вірші з "глибиною різкості", Ірина Цілик запропонувала слухачам поезію, якої немає в збірці - вона створена просто цими днями.

 

«Це те, що мені дав власне тур», - сказала поетка у передмові до вірша "Україна".

 

Упродовж презентаційного поетичного туру від квітня до червня Юрій Іздрик та Ірина Цілик мають відвідати 25 міст. Попереду - ще шість.

 

Супроводжує авторів президент Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ Святослав Померанцев.


31.05.2016 1068 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

180
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1526 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1799 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2617
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2365 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7600

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

371

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1083

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1155

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1941
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

324
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

704
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

942
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3150
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

971
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1996
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1048
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35193 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

322
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

530
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

671
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

998