Із благодійника в депутати. Чому не вдалось?


Вибори-2012 мали в Україні декілька особливостей. Одна із них – перемога брендів над меценатством. Як стверджують фахівці, це ознака того, що суспільство таки дозріло до того моменту, що починає голосувати за ідеї, а не за гречку, баяни і слони.

 

«Хоча підкуп виборців і фальсифікації були дуже великими, я б навіть сказав – безпрецедентними, знаю людей, які не роздавши жодного пайка і не роздавши жодної гривні членам виборчих комісій таки перемогли. Ми бачимо по результатах пропорційного голосування, що багато публіки не купилося. Тобто можна трошки починати вірити в український народ», - говорить у  коментарі кореспонденту «Фіртки» Дмитро Корчинський.

 

Схоже «щастя» спіткало і прикарпатських «жертводавців», які у своїй виборчій кампанії використовували технології благодійництва. Із величезної кількості претендентів тільки одному вдалось досягти бажаного – місця у найвищому законодавчому органі країни.

 

Як засвідчила практика сама технологія благодійництва не виправдала себе. Виборці стали розумніші - «подачки» беруть, але голосують «правильно і вірно».

 

Однак, спробуємо поміркувати, чому ж все-таки не спрацювала одвічна технологія підкупу виборців і цього разу?

 

Практично у кожному окрузі був кандидат, а то й декілька, що активно використовували благодійництво із метою схиляння виборців віддати свої голоси саме за них. Кожен із них заздалегідь забронював собі поле дій і начебто впевнено просував на ньому свою «ідеологічну» лінію. Це все широко висвітлювалось у ЗМІ, як у районних, міських, так і в обласних. Доходило до парадоксальних ситуацій, коли медійний супровід благодійної кампанії за вартістю перевищував сам подарунок.

 

На початку виборчих перегонів ці «гречкосії» були у лідерах, проте результати показали протилежне.

 

За кого ж голосували прикарпатці?

 

Середній відсоток, отриманий переможцем складає близько 40%. А ця цифра дорівнює кількості, яку отримували національно-демократичні сили (ВО «Свобода» та ВО «Батьківщина») по округах. Тобто цільова електоральна група націонал-демократів була визначена правильно, на неї булла спрямована основна увага і акцент. Тому кандидат-мажоритарник від відомого політичного бренду автоматично перетягував на себе потенційний електорат. Чим не могли похвалитися  мажориторники-благодійники, які чомусь вирішили, що їхній електорат – той же, що і в націонал-демократів.

 

Безперечно, благодійники навчилися роздавати подарунки, гарно і красиво це робити. Але, схоже, не зрозуміли, для кого вони це роблять, яка у них цільова аудиторія. Акцент своїх дій спрямовували на сільських жителів, йшли у школи, лікарні, церкви.

 

Втім, сільські жителі, які потішилися подарунками і похвалили благодійника, побажали йому здоров’я і довголіття, а потім все рівно проголосували за патріотів тому, що «Україна в небезпеці», згідно головного меседжу об’єднаних опозиціонерів і ВО «Свободи».
Ось це і було основною помилкою благодійництва. Їхнім головним електоратом  мав би бути середній клас (якщо його так в Україні можна назвати), економічно активна частина населення, бізнес. Але вони за період виборчої кампанії не почули на свою адресу жодного посилу, що спонукало б піти на дільниці та проголосувати за такого ж успішного кандидата-благодійника, який свої гроші заробив, можливо, такою ж тяжкою працею, як і вони. А відповідно саме він і здатен відстоювати їхні інтереси.

 

Цього вони так і не почули. Середній клас, до необхідності формування якого так вміло апелюють усі охочі і неохочі, знову залишився незадіяним з боку кандидатів, а тому, головним чином, вибори проігнорував.

 

А благодійники залишилися тільки благодійниками. Принаймні, до наступник виборів.


Коментарі (8)

Е.Гросовська 2012.11.02, 15:39
Як мовиться у Святому Письмі, і нехай права рука не знає, що робиль ліва. Ось це благодійність у всьоиу сенсі цього слова. А тут не благодійність, а "виборчодійність" чи б пак "агітадійність". А це, панове, від лукавого. Тому і не спрацювало, бо не щиро!
Гриць 2012.11.02, 15:41
Біда в тому, що на цих виборах політтехнологи просто дурили кандидатів і видушували з них останні гроші, не маючи спроможності запропонувати дійсно сучасні переможні технології на виборах.
тато 2012.11.02, 23:13
цікавий наш народ,якшо його можна так назвати.повірили пліткам про партію регіонів... а насправді вся партія регіонів за вказівкою губернатора голосували за сича.в підсумку програли люди...нас чекають важкі часи з цією "свободою"
ігор 2012.11.02, 22:37
Вірю в те що прийде час в відійдуть у забуття такі речі.як бренди.меценатства(підкуп).І наші добрі і побожні люди будуть голосувати серцем і аналітичним розумом.
просто Вася 2012.11.03, 08:00
Ну так, Свобода - не подарок. Хто зна, що вона заспіває є Верховній зраді, бо певно їх прихід був "узгоджений" із сильними світу цього, інакше сиділи вони би тихенько і не рипалися б
ник 2012.11.03, 17:38
ВАШ п.СТ., АНАЛІЗ ВВАЖАЮ КОРОТКИМ, АЛЕ ВЛУЧНИМ, НАЙКРАЩИМ З ТИХ, ЩО ЧИТАВ. ДУМАЮ, ВИ НЕ НАЦ., А ЛІБЕРАЛ БО ЖАЛІЄТЕ ЗА ВІДСУТНІСТЮ СЕРЕДНОГО КЛ.. ВИ ВИДНО ХОТЬ РОЗУМНА, А ЩЕ МОЛОДА, БО НАЦ. ВВАЖАЮТ, ЩО СЕРЕДНИЙ КЛАС -СЕ РОЗУМНІ, ТО Є ВИ І Я, ПРАВІ -СЕ БІДНІ, А БАГАТІ -СЕ ЛІВІ І ВОРОГИ СИЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ. А СЕ У ВАС ТЕРМІНИ З ВУЗУ.
Гриць 2012.11.05, 09:14
Проблема середнього класу є надзвичайно актуальною в Україні. Точніше - його повна відсутність. У сучасний країнах середній клас - опора держави і "хребет" суспільства. Вільний і незалежний прошарок населення, економічно активний і вільнодумаючий. Тому. якби він був присутній у нашій державі, такого стану справ у нас не було б. І вибори не не були б такими.
Ісьо 2012.11.05, 10:04
А навіщо було брати київських політтехнлогів до нас тим "крутим благодійникам". Що наші кадри менше область знають чи що?
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

6808
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1092
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

610
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5613
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1514
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1379

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

455

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1274

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1098

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1002
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

338
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

390
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1335
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

417
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

686
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5724
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

432
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

298
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

639 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1081
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

940