Із благодійника в депутати. Чому не вдалось?


Вибори-2012 мали в Україні декілька особливостей. Одна із них – перемога брендів над меценатством. Як стверджують фахівці, це ознака того, що суспільство таки дозріло до того моменту, що починає голосувати за ідеї, а не за гречку, баяни і слони.

 

«Хоча підкуп виборців і фальсифікації були дуже великими, я б навіть сказав – безпрецедентними, знаю людей, які не роздавши жодного пайка і не роздавши жодної гривні членам виборчих комісій таки перемогли. Ми бачимо по результатах пропорційного голосування, що багато публіки не купилося. Тобто можна трошки починати вірити в український народ», - говорить у  коментарі кореспонденту «Фіртки» Дмитро Корчинський.

 

Схоже «щастя» спіткало і прикарпатських «жертводавців», які у своїй виборчій кампанії використовували технології благодійництва. Із величезної кількості претендентів тільки одному вдалось досягти бажаного – місця у найвищому законодавчому органі країни.

 

Як засвідчила практика сама технологія благодійництва не виправдала себе. Виборці стали розумніші - «подачки» беруть, але голосують «правильно і вірно».

 

Однак, спробуємо поміркувати, чому ж все-таки не спрацювала одвічна технологія підкупу виборців і цього разу?

 

Практично у кожному окрузі був кандидат, а то й декілька, що активно використовували благодійництво із метою схиляння виборців віддати свої голоси саме за них. Кожен із них заздалегідь забронював собі поле дій і начебто впевнено просував на ньому свою «ідеологічну» лінію. Це все широко висвітлювалось у ЗМІ, як у районних, міських, так і в обласних. Доходило до парадоксальних ситуацій, коли медійний супровід благодійної кампанії за вартістю перевищував сам подарунок.

 

На початку виборчих перегонів ці «гречкосії» були у лідерах, проте результати показали протилежне.

 

За кого ж голосували прикарпатці?

 

Середній відсоток, отриманий переможцем складає близько 40%. А ця цифра дорівнює кількості, яку отримували національно-демократичні сили (ВО «Свобода» та ВО «Батьківщина») по округах. Тобто цільова електоральна група націонал-демократів була визначена правильно, на неї булла спрямована основна увага і акцент. Тому кандидат-мажоритарник від відомого політичного бренду автоматично перетягував на себе потенційний електорат. Чим не могли похвалитися  мажориторники-благодійники, які чомусь вирішили, що їхній електорат – той же, що і в націонал-демократів.

 

Безперечно, благодійники навчилися роздавати подарунки, гарно і красиво це робити. Але, схоже, не зрозуміли, для кого вони це роблять, яка у них цільова аудиторія. Акцент своїх дій спрямовували на сільських жителів, йшли у школи, лікарні, церкви.

 

Втім, сільські жителі, які потішилися подарунками і похвалили благодійника, побажали йому здоров’я і довголіття, а потім все рівно проголосували за патріотів тому, що «Україна в небезпеці», згідно головного меседжу об’єднаних опозиціонерів і ВО «Свободи».
Ось це і було основною помилкою благодійництва. Їхнім головним електоратом  мав би бути середній клас (якщо його так в Україні можна назвати), економічно активна частина населення, бізнес. Але вони за період виборчої кампанії не почули на свою адресу жодного посилу, що спонукало б піти на дільниці та проголосувати за такого ж успішного кандидата-благодійника, який свої гроші заробив, можливо, такою ж тяжкою працею, як і вони. А відповідно саме він і здатен відстоювати їхні інтереси.

 

Цього вони так і не почули. Середній клас, до необхідності формування якого так вміло апелюють усі охочі і неохочі, знову залишився незадіяним з боку кандидатів, а тому, головним чином, вибори проігнорував.

 

А благодійники залишилися тільки благодійниками. Принаймні, до наступник виборів.


Коментарі (8)

Е.Гросовська 2012.11.02, 15:39
Як мовиться у Святому Письмі, і нехай права рука не знає, що робиль ліва. Ось це благодійність у всьоиу сенсі цього слова. А тут не благодійність, а "виборчодійність" чи б пак "агітадійність". А це, панове, від лукавого. Тому і не спрацювало, бо не щиро!
Гриць 2012.11.02, 15:41
Біда в тому, що на цих виборах політтехнологи просто дурили кандидатів і видушували з них останні гроші, не маючи спроможності запропонувати дійсно сучасні переможні технології на виборах.
тато 2012.11.02, 23:13
цікавий наш народ,якшо його можна так назвати.повірили пліткам про партію регіонів... а насправді вся партія регіонів за вказівкою губернатора голосували за сича.в підсумку програли люди...нас чекають важкі часи з цією "свободою"
ігор 2012.11.02, 22:37
Вірю в те що прийде час в відійдуть у забуття такі речі.як бренди.меценатства(підкуп).І наші добрі і побожні люди будуть голосувати серцем і аналітичним розумом.
просто Вася 2012.11.03, 08:00
Ну так, Свобода - не подарок. Хто зна, що вона заспіває є Верховній зраді, бо певно їх прихід був "узгоджений" із сильними світу цього, інакше сиділи вони би тихенько і не рипалися б
ник 2012.11.03, 17:38
ВАШ п.СТ., АНАЛІЗ ВВАЖАЮ КОРОТКИМ, АЛЕ ВЛУЧНИМ, НАЙКРАЩИМ З ТИХ, ЩО ЧИТАВ. ДУМАЮ, ВИ НЕ НАЦ., А ЛІБЕРАЛ БО ЖАЛІЄТЕ ЗА ВІДСУТНІСТЮ СЕРЕДНОГО КЛ.. ВИ ВИДНО ХОТЬ РОЗУМНА, А ЩЕ МОЛОДА, БО НАЦ. ВВАЖАЮТ, ЩО СЕРЕДНИЙ КЛАС -СЕ РОЗУМНІ, ТО Є ВИ І Я, ПРАВІ -СЕ БІДНІ, А БАГАТІ -СЕ ЛІВІ І ВОРОГИ СИЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ. А СЕ У ВАС ТЕРМІНИ З ВУЗУ.
Гриць 2012.11.05, 09:14
Проблема середнього класу є надзвичайно актуальною в Україні. Точніше - його повна відсутність. У сучасний країнах середній клас - опора держави і "хребет" суспільства. Вільний і незалежний прошарок населення, економічно активний і вільнодумаючий. Тому. якби він був присутній у нашій державі, такого стану справ у нас не було б. І вибори не не були б такими.
Ісьо 2012.11.05, 10:04
А навіщо було брати київських політтехнлогів до нас тим "крутим благодійникам". Що наші кадри менше область знають чи що?
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

957 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

833
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1650
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2279
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4262 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3259

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

243

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

480

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

425

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

886
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8004
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

664
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

703
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1116
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

703
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6288
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1778
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

190
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

255
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1593
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

792 1