Іванофранківців закликають активніше брати участь у розвитку громади: триває прийом проєктів на дві програми

Традиційно у березні триває прийом проєктів на дві програми: Конкурс проєктів програм на умовах співфінансування та Бюджет участі.

Якщо у першому конкурсі беруть участь громадські, благодійні організації, будинкові комітети чи ОСББ, то авторами проєктів у програмі Бюджет участі може стати кожен житель громади, про це повідомляє мер Івано-Франківська Руслан Марцінків, пише Фіртка.

Попри різні способи, умови й суми фінансування, цього року ці дві програми об’єднує можливість підтримати військових.

«Традиційно цього року ми продовжуємо підтримку різних проектів як громадських організацій, так і ініціативних груп в різних програмах. У нас є дві різні програми: Програма розвитку місцевого самоврядування, де можуть подати благодійні фонди, волонтерські організації отримати фінансування для підтримки Збройних сил України. До 500 тисяч гривень має бути проект і обов’язково 20% співфінансування.

Ми розуміємо, що сьогодні дуже багато впало зборів, тобто донати стали меншими, це об’єктивний фактор. І для того, щоби підтримати активність, в тому числі волонтерських, благодійних організацій, ми цього року передбачили 5 млн гривень і мінімум 10 проєктів спрямуємо саме на підтримку ЗСУ.

Також традиційно ми фінансуємо по цій програмі заявки громадських організацій при школах, при дитячих садочках, Будинків культури, а також традиційно підтримуємо ОСББ, Будинкові комітети і житлово-будівельні кооперативи, які можуть подаватися на програми, пов’язані з багатоквартирними будинками. Сума залежить від поверховості: до 4 поверхів менша, від 5 поверхів більша», —пояснює міський голова Руслан Марцінків.

Віктор Синишин, секретар міської ради каже, що Конкурс проєктів і програм розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства – для франківців не новий. Але все ж, цього року й тут є новинки: 

«Цьогоріч ми збільшили розмір фінансування: тепер він складає 15 мільйонів гривень. А торік було 10. Додалася нова категорія для військових. І якщо у нас співфінансування відбувається за формулою: 70 на 30. То в категорії для військових громадських об’єднань, благодійних організацій — 80 на 20.

Тобто, від них 20%, а від міста 80%. Також наголошу, що розмір проєкту в категорій військових 500 тисяч від міської ради. А разом із коштами ГО — 620 тис. грн. І таких проєктів плануємо реалізувати 10».

Віктор Синишин наголошує, що зараз дуже цікавляться саме цією категорією. Телефонують, консультуються як представники благодійних організації, так і самі військові.

«Щодо Бюджету участі — це та програма, яка покликана підтримати в першу чергу ініціативу фізичних осіб, мешканців нашої Івано-Франківської громади. Якщо ви маєте ідею, ініціативу і ви бачите, що можна змінити в місті в різних напрямках, то ви можете подати заявку.

І потім проголосувати в різних номінаціях за проєкт. Насамперед хочу сказати, 20 млн гривень ми передбачили на проєкти ЗСУ — це 40 проєктів по 500 тисяч гривень на підтримку Збройних сил України. Традиційно у нас є освітні проєкти, де можуть податися школи, дитячі садочки, позашкілля.

Також традиційний напрямок благоустрій, зокрема малих вулиць. І вперше цього року ми мамо також напрямок покращення інфраструктури для людей з інвалідністю — це пандуси, пониження, інші речі. Тому подавайте ці проєкти. Хотів би наголосити, останній термін подачі проєктів на Бюджет участі до 26 березня.

Останній термін подання по Програмі розвитку місцевого самоврядування до 31 березня. Також можна це зробити онлайн, як по тій, так і по іншій програмах. Не зволікайте, бо часу дуже мало залишилось для того, щоб стати учасником. Ми надіємось, що до кінця квітня по обох програмах будемо мати переможців, щоб реалізувати ці важливі проєкти в громаді» — каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Христина Гнатів — координаторка програми «Бюджет участі» нагадує, що приймають проєкти з 12 березня. За її словами, у перший тиждень, мешканці не дуже активні, але така поведінка звична впродовж всіх років. Найбільша кількість поданих проєктів припадає саме на останній тиждень.

«Взагалі найбільші подачі спостерігаємо впродовж останніх 3-х днів. Люди дороблять, допрацьовують і подаються. Зараз вже подано 17 проєктів. Більшість з них — на підтримку ЗСУ, що зараз дуже тішить», —зауважує Христина та закликає небайдужих мешканців змінювати місто на краще.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Учасниками програми є 654 аптеки: як на Прикарпатті працює програма "Доступні ліки"

Головні зміни з квітня 2024 року: що варто знати прикарпатцям


Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2325
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1492 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3592
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5357
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1628
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2008

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

56

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

132

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

391

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

838
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

412
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

732
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2425 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

413
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

825
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4877
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

696
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

568
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

512
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

364
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

682
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

847 2