Іванофранківців закликають активніше брати участь у розвитку громади: триває прийом проєктів на дві програми

Традиційно у березні триває прийом проєктів на дві програми: Конкурс проєктів програм на умовах співфінансування та Бюджет участі.

Якщо у першому конкурсі беруть участь громадські, благодійні організації, будинкові комітети чи ОСББ, то авторами проєктів у програмі Бюджет участі може стати кожен житель громади, про це повідомляє мер Івано-Франківська Руслан Марцінків, пише Фіртка.

Попри різні способи, умови й суми фінансування, цього року ці дві програми об’єднує можливість підтримати військових.

«Традиційно цього року ми продовжуємо підтримку різних проектів як громадських організацій, так і ініціативних груп в різних програмах. У нас є дві різні програми: Програма розвитку місцевого самоврядування, де можуть подати благодійні фонди, волонтерські організації отримати фінансування для підтримки Збройних сил України. До 500 тисяч гривень має бути проект і обов’язково 20% співфінансування.

Ми розуміємо, що сьогодні дуже багато впало зборів, тобто донати стали меншими, це об’єктивний фактор. І для того, щоби підтримати активність, в тому числі волонтерських, благодійних організацій, ми цього року передбачили 5 млн гривень і мінімум 10 проєктів спрямуємо саме на підтримку ЗСУ.

Також традиційно ми фінансуємо по цій програмі заявки громадських організацій при школах, при дитячих садочках, Будинків культури, а також традиційно підтримуємо ОСББ, Будинкові комітети і житлово-будівельні кооперативи, які можуть подаватися на програми, пов’язані з багатоквартирними будинками. Сума залежить від поверховості: до 4 поверхів менша, від 5 поверхів більша», —пояснює міський голова Руслан Марцінків.

Віктор Синишин, секретар міської ради каже, що Конкурс проєктів і програм розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства – для франківців не новий. Але все ж, цього року й тут є новинки: 

«Цьогоріч ми збільшили розмір фінансування: тепер він складає 15 мільйонів гривень. А торік було 10. Додалася нова категорія для військових. І якщо у нас співфінансування відбувається за формулою: 70 на 30. То в категорії для військових громадських об’єднань, благодійних організацій — 80 на 20.

Тобто, від них 20%, а від міста 80%. Також наголошу, що розмір проєкту в категорій військових 500 тисяч від міської ради. А разом із коштами ГО — 620 тис. грн. І таких проєктів плануємо реалізувати 10».

Віктор Синишин наголошує, що зараз дуже цікавляться саме цією категорією. Телефонують, консультуються як представники благодійних організації, так і самі військові.

«Щодо Бюджету участі — це та програма, яка покликана підтримати в першу чергу ініціативу фізичних осіб, мешканців нашої Івано-Франківської громади. Якщо ви маєте ідею, ініціативу і ви бачите, що можна змінити в місті в різних напрямках, то ви можете подати заявку.

І потім проголосувати в різних номінаціях за проєкт. Насамперед хочу сказати, 20 млн гривень ми передбачили на проєкти ЗСУ — це 40 проєктів по 500 тисяч гривень на підтримку Збройних сил України. Традиційно у нас є освітні проєкти, де можуть податися школи, дитячі садочки, позашкілля.

Також традиційний напрямок благоустрій, зокрема малих вулиць. І вперше цього року ми мамо також напрямок покращення інфраструктури для людей з інвалідністю — це пандуси, пониження, інші речі. Тому подавайте ці проєкти. Хотів би наголосити, останній термін подачі проєктів на Бюджет участі до 26 березня.

Останній термін подання по Програмі розвитку місцевого самоврядування до 31 березня. Також можна це зробити онлайн, як по тій, так і по іншій програмах. Не зволікайте, бо часу дуже мало залишилось для того, щоб стати учасником. Ми надіємось, що до кінця квітня по обох програмах будемо мати переможців, щоб реалізувати ці важливі проєкти в громаді» — каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Христина Гнатів — координаторка програми «Бюджет участі» нагадує, що приймають проєкти з 12 березня. За її словами, у перший тиждень, мешканці не дуже активні, але така поведінка звична впродовж всіх років. Найбільша кількість поданих проєктів припадає саме на останній тиждень.

«Взагалі найбільші подачі спостерігаємо впродовж останніх 3-х днів. Люди дороблять, допрацьовують і подаються. Зараз вже подано 17 проєктів. Більшість з них — на підтримку ЗСУ, що зараз дуже тішить», —зауважує Христина та закликає небайдужих мешканців змінювати місто на краще.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Учасниками програми є 654 аптеки: як на Прикарпатті працює програма "Доступні ліки"

Головні зміни з квітня 2024 року: що варто знати прикарпатцям


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

436
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2983
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21136
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2006
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1521 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2395

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

70

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

748

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2175

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

854
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

184
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

483
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1020
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

182
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

801
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

766
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

700
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8242
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

907 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

900
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2201 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

843