
В Івано-Франківську не спостерігають росту захворювань на COVID-19.
Про це заявив очільник Івано-Франківської громади - Руслан Марцінків, пише Фіртка.
Водночас медики б'ють на сполох, адже люди масово почали хворіти на грип. Оскільки учні виходять на довготривалі канікули лікарі сподіваються, що цей період вірусу пройде спокійніше.
"Ситуація з ковідом - добра, тому що у вересні був ріст, а в жовтні та листопаді спад і в грудні, поки також це спостерігаємо", - каже очільник.
Водночас лікарка-терапевт, дієтологиня Тетяна Чевалюк надала рекомендації щодо профілактики захворювання на COVID-19 та гострих респіраторних захворювань та грипу.
Для цього можна використовувати якісні ефірні олії, вони не місять штучних ароматизаторів та білкових основ, вони не алергенні. Також корисно споживати й обліпиху, вона не менш вітамінна за популярні ягоди годжі.
Головне, готуючи чай, заливати не крутим окропом, а теплою водою, щоб не позбавити його всіх корисних елементів. Заморожені ягоди важливо, щоб були без цукру, так вони зберігають вітаміни і їх можна вживати всім, від діток до дорослих з цукровим діабетом.
Для профілактики підійде й імбир. Корисний він для тих, хто відчуває сонливість, в’ялість. Він пробуджує організм, є ідеальним помічником для боротьби із вірусами.
«Варення з ягід – це наполовину цукор, а при заморожуванні - 100% ягід. Звісно, частина вітамінів під час заморожування втратиться, однак під час варіння втрачаються всі. Намагаємось їх спожити за зиму й не тримати до весни.
Щодо застуди, то я одразу рекомендую йти на лікарняний, тому що люди на ранніх стадіях думають, що хвороба мине. А, насправді втрачають час, коли вірусу ще в організмі небагато і його можна швидко пролікувати.
Якщо зловити на початку, то для одужання вистачить три дні, якщо запустити, то потрібно боротися три тижні.
Перше правило – багато теплої води, аби допомогти організмові зняти навантаження, очиститись. Друге правило – полоскання горла, промивання носа фізрозчином (це розчин звичайної солі) і зволоження слизової носа та горла. Пити чаї з липи, бузини, малини, обліпихи, але без цукру».
Більше читайте у матеріалі: «Їжа повинна бути здоровою підтримкою», — як харчуватися збалансовано та підготувати організм до зимового періоду.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: