Іванофранківці, які прихистили переселенців, отримають компенсацію: коли почнуть надходити виплати

Тим, хто надає прихисток переселенцям, відшкодують комунальні витрати.

Зокрема, повнолітні власники житла, які безоплатно прийняли внутрішньо переміщених осіб, зможуть отримати від держави близько 450 гривень на місяць за кожну прийняту людину.

Йдеться про відшкодування всіх витрат, що пов’язані з теплопостачанням, водопостачанням, водовідведенням, газопостачанням, купівлею дров, палетів та вугілля.

Громадам відшкодовуватимуть витрати на комунальні послуги, які надають з 1 березня 2022 року.

Заступник міського голови Михайло Смушак розповів журналістці Фіртки, як іванофранківцям отримати компенсацію на оплату комунальних послуг за прихисток переселенців та коли надійдуть перші виплати. 

«Є визначена процедура Кабінетом Міністрів України. Зокрема, така компенсація надається за тимчасове розміщення осіб, які перемістилися у період воєнного стану, на покриття витрат по оплаті житлово-комунальних послуг.

Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких переселенці проживали у приміщенні, але не раніше дати інформації про включення таких осіб до бази внутрішньо переміщених осіб, тобто дати оформлення довідки», — пояснює посадовець.

За його словами, за березень близько сотні мешканців Івано-Франківської громади, які прихистили переселенців, отримають компенсацію. Водночас за квітень сума компенсації складає близько семисот тисяч гривень, які отримають 876 мешканців Івано-Франківської громади.

Розміри компенсацій складають від 30 до 7 340 гривень. 7340 гривень компенсації витрат на комунальні послуги отримала мешканка, яка безоплатно прийняла 20 переселенців.

«За березень кошти надійдуть найближчим часом. За квітень виплати розпочнуть надходити наприкінці травня — на початку червня.

Усі, хто прихистив людей, які вимушено покинули своє житло та звернулись з відповідною заявою до органу місцевого самоврядування отримають компенсацію.

Потрібно лише трохи зачекати. Маємо враховувати складну фінансову ситуацію, яка склалась в країні», — додав Смушак.


Як мешканцям Івано-Франківської громади отримати компенсацію?


Мешканці громади, які прихистили переселенців, можуть оформити отримання компенсації за житлово-комунальні послуги безпосередньо у приміщеннях ЦНАПу, і онлайн на сайті.

Так, власник приміщення не пізніше наступного дня з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб має подати заяву, в якій зазначити відомості про кожну з розміщених осіб та копії документів.

Для цього потрібно зайти в розділ «Електронні послуги» на сайті ЦНАПу та авторизуватись за допомогою BankID, IDCARD, MOBILEID або логіну та паролю.

Щоб подати заяву необхідні наступні документи:

— копії паспорта громадянина України та реєстраційного номера облікової картки платника податків власника жилого приміщення;

— копії паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини внутрішньо переміщеної особи та реєстраційні номери облікових карток платників податків внутрішньо переміщених осіб (за наявності).

— документи про право власності на житло.

До п’ятого числа кожного місяця власник житла подає заяву на отримання компенсації витрат, що пов'язані з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб за місяць.

Компенсація надаватиметься виключно у безготівковій формі. Подавати потрібно заяву з вказаними банківськими реквізитами власника житла для отримання компенсації.

Зауважимо, що в день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості власник приміщення також зобов’язаний подати заяву з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у жилому приміщенні. Заяву можна подати в паперовій формі або засобами електронного зв’язку в електронній формі.

За достовірність поданої інформації відповідальність несуть власник приміщення та внутрішньо переміщені особи. У разі потреби, проводять перевірку наведених у заяві відомостей з відвідуванням місця розміщення переселенців.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Має працювати без перебоїв. Іванофранківців просять вчасно оплачувати за «комуналку»

«Комуналка» у червні: тарифи за світло, воду та газ


Коментарі ()

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

874
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

808
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1286
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2668
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1459
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2218 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

782

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

830

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1726

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1723
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

442
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

518
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18429
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7550
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3723
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1120
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10837
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

498
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

392
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

567
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

507
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

747