Івано-Франківську медицину реформуватимуть на 3 рівні

 

11 серпня в Івано-Франківську відбулася медична рада, на якій обговорювали два основні  питання: підсумки роботи галузі охорони здоров’я за перше півріччя 2011 року та підготовка лікувальних закладів міста до реформування.

 

За  словами заступника головного лікаря Івано-Франківська Володимира Вовчука, є позитивні зрушення в роботі медичних закладів міста. За показниками, кількість більшості захворювань знизилася, стан здоров’я населення міста не погіршився. За рейтинговими показниками інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, рівень надання медичної допомоги та доступності населення міста до медицини піднявся з 8 на 4 місце у порівнянні з 2010 роком.

 

Завдяки новому діагностичному  обладнанню, яке працює в більшості  медичних закладів, значну кількість  захворювань діагностують на  ранніх етапах, а отже, можна говорити  про значне покращення діагностування  та профілактики захворювань.

 

Проте на сьогодні основним питанням, що зачіпає інтереси як усіх медпрацівників, так і пацієнтів, є реформування охорони здоров’я як галузі. Зараз Україна перебуває на першому етапі реформування.

 

Про основні моменти реформування галузі охорони здоров’я медикам міста розповів Микола Олінійчук. За його словами, вже незабаром медичну галузь поділять на декілька етапів, які допоможуть розділити різні рівні надання медичної допомоги. Так, на первинному рівні знаходитиметься медико-санітарна допомога, куди увійдуть поліклініки, лікарські амбулаторії та фельдшерсько-акушерські пункти.

 

У Івано-Франківську вже незабаром буде створено три центри первинної медико-санітарної допомоги. Вони діятимуть на базі міських поліклінік і основна мета центрів – наблизити медичне обслуговування до населення. Фінансування центрів буде здійснюватися з місцевих бюджетів. Основний акцент в таких медичних центрів робитимуть на високий рівень діагностики. Приміщення центрів обладнають найсучаснішим медичним обладнанням, висококваліфікованими лабораторіями і працюватимуть тут насамперед сімейні лікарі.

 

Створення діагностичних центрів допоможе розукрупнити терапевтичні дільниці. Адже на сьогодні у місті навантаження на одного дільничного лікаря складає  в середньому 1700-2000 пацієнтів. На першому етапі реформування навантаження зменшать до 1500 пацієнтів. Все це допоможе лікарям краще знати стан здоров’я своїх пацієнтів, мати змогу декілька разів на рік проводити планові обстеження, проводити профілактичну роботу. „Нам необхідно робити акцент на підготовку молодих спеціалістів”, – стверджує Микола Олінійчук.

 

Власне  саме сімейний лікар буде мати право скеровувати планових хворих на вторинний рівень медицини, на якому хворі отримуватимуть спеціалізовану профільну допомогу.

 

„На сьогоднішній день реформувати охорону здоров’я треба, – сказав на медичній раді головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк. – Проте не варто робити поспішних кроків. Зараз відбувається підготовка медичних закладів до реформи. Тому я прошу усіх працівників медичної сфери висловлювати свої пропозиції та зауваження. Двері мого кабінету завжди відкриті для усіх і я чекаю від вас спільної праці і відкритого діалогу”.


16.08.2011 2667 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2838
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20982
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1932
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1314 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2336
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4004

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

639

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2109

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

789

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1382
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

76
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

441
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

975
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

84
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

715
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

716
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

660
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8153
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

727 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

851
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2132 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

797