Івано-Франківську бракує грошей на пам'ятник митрополиту

 

/data/blog/72515/d004c1ffc9a7a40e893cb2ecfc44dbad.jpg

 

У питанні відзначення ювілейної дати владики Андрея Шептицького Церква заручилася підтримкою місцевої влади. З нагоди 150-ліття від дня народження митрополита в Івано-Франківську постане пам’ятник видатному діячеві Церкви.
 
 
Попередньо планується, що відкриття скульптури відбудеться 29 липня, в день народження владики Андрея. Саме тоді в нашому місті буде проходити Патріарший собор УГКЦ, пише Фіртка з  посиланням на Західний кур'єр.

 

Цьому передує підготовка як Церкви, так і влади. Зокрема, з міського бюджету на спорудження пам’ятника виділили 1 мільйон гривень. Щоправда, як стверджують у міськвиконкомі, цих коштів не вистачає. Під час однієї із нарад щодо відзначення ювілею наголосили на тому, що фінансів бракує, а тому звернулися до мешканців міста із проханням долучитися до фінансування.

 

Протягом майже трьох років навколо питання спорудження пам’ятника Шептицькому точилося чимало дискусій, обговорень. Втім, логічної кульмінації досягло саме цьогоріч – оказія сприяє. Зрештою, із місцем для пам’ятника довго не затягували, оскільки його вирішили поставити на однойменній площі Шептицького. Щоправда, для цього потрібно перенести «Великоднє сонечко» і, як згодом виявилося, трохи реконструювати клумбу, на котрій він і буде встановлений.

 

Кована скульптура, котра дотепер прикрашає центральну площу міста, вже невдовзі переїде на Вали. Принаймні так говорять чиновники, опираючись на відповідне розпорядження міського голови. Виконати перенесення кованого пам’ятника доручили департаменту комунального господарства, а благоустроєм площі Шептицького та встановленням постаменту під саму скульптуру займатиметься управління капітального будівництва міськвиконкому.

 

На будівництво постаменту під пам’ятник з благоустроєм прилеглої території на площі А. Шептицького у міському бюджеті нацей рік передбачено 300 тисяч гривень.

 

«Виділених 300 тисяч гривень не вистачить однозначно, – переконує начальник міського управління капітального будівництва Володимир Ковальчук. – Причина банальна: здорожчання матеріалів. Тільки 260 тисяч коштує сам граніт для постаменту. Крім того, нам ще треба виконати невелику реконструкцію із заміною бруківки. Розуміємо, що пам’ятник має бути вчасно, і ми зробимо все, що від нас залежить. Очевидно, будемо звертатися із проханням до бюджетної комісії міськради по додаткові кошти. Чи це буде перерозподіл коштів, чи дотація із резервного фонду, не знаю, але мусимо це зробити. Станом на сьогодні реальна вартість самого постаменту вартує понад 400 тисяч гривень».

 

Приступити до виконання робіт зможуть тільки після надходження необхідних коштів. Наразі, за даними начальника УКБ, на спеціальному рахунку є лише майже половина необхідної суми.

 

На спорудження бронзової скульптури митрополита міська рада виділила 700 тисяч гривень. Зауважимо, що у конкурсі проектів пам’ятника переміг Степан Федорин. До речі, цей молодий скульптор вже не вперше представить свої роботи на вулицях нашого міста. Пам’ятник дерев’яній церкві у Станиславові біля міської ратуші – також витвір рук цього скульптора. Ще у місті є меморіальна дошка Пилипу Орлику та пам’ятник «Дівчина українка». Крім того, його роботи прикрашають територію відпочинкового комплексу «Лейбова гора».

 

Згідно із проектом пам’ятника, скульптура митрополита Шептицького буде обернена лицем до Катедрального собору, де свого часу служив владика. Сама композиція постане у бронзі, а основа має базуватися на поєднанні чорного та сірого гранітів із підсвічуванням.


21.03.2015 559 0
Коментарі (0)

28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

556
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2537
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2439 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2227 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2959
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2749 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

574

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1251

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1326

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2133
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

752
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

470
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

833
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43650
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3225
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1161
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2147
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35378 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

330
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

455
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

674
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

811