Івано-Франківський виконком сварився через долю ФК «Прикарпаття»

Вчора, 22 лютого, на черговому засіданні виконкому говорили про футбольно-спортивний клуб «Прикарпаття», ТзОВ «Скорзонера» та спільне підприємство, яке утворюється спільно міською владою та «Скорзонерою».

 

Заступник мера Любомир Слободян запропонував внести на розгляд питання, яке стосувалося внесення змін до рішення сесії міської ради «Про участь у створенні господарського товариства». У четвер на сесії міський голова Віктор Анушкевичус планував внести ці зміни.

 

Проте, деякі члени виконкому навідріз відмовилися обговорювати це питання. Мовляв, воно не розглядалося на прогонці виконкому і є позачерговим. «Я вже маю три рішення по «Скорзонері», а це вже четверте, яке йде на сесію міської ради, — сказав секретар міськради Руслан Марцінків. — І виглядає, що на кожній сесії ще раз і ще раз вносяться зміни у питання». Він назвав цей підхід неправильним і сказав, що не впевнений у тому, що на наступну сесію «Скорзонера» не попросить ще раз внести зміни.

 

«Депутати мають розібратися, чому в одне рішення третій раз вносяться зміни, — продовжив Марцінків, — це є певні недопрацювання і нюанси підготовки такого важливого питання».

 

Любомир Слободян пояснив, що рішення міськради у попередній версії не передбачало передачі повноважень від ФСК «Прикарпаття» новоутвореному «Професійному футбольному клубу Прикарпаття» (ці повноваження стосуються права участі у змаганнях, подання заявки та обслуговування футбольного сезону тощо). А запропонованими змінами вже передбачається, що «Професійний футбольний клуб Прикарпаття» стане правонаступником ФСК «Прикарпаття». Далі він погодився з тим, що процедура внесення на виконком дійсно порушена, але усі зауваження інвестора («Скорзонера») все ж таки треба врахувати, повідомляє Репортер.

 

Руслан Марцінків стояв на своєму: в останній момент питання вносити не можна. Слід усе детально вивчити і обговорити. Міський голова Віктор Анушкевичус сказав категорично: «Якщо зараз не прийняти це рішення, то до наступної сесії міської ради команди уже не буде». Бо є питання сплати внесків. Мовляв, якщо «Скорзонера» до 1 березня не сплатить внесків, то команда не гратиме. Його підтримав член виконкому Владислав Ливинець: «Якщо ми не проголосуємо, то команда спочине у Бозі».

 

«Внесок на право участі у чемпіонаті треба внести до 1 березня, — сказав заступник мера Михайло Верес, — крім того, у нас ще є борг за 2010 рік. Команда зависла, нею ніхто не займається і в нас немає іншого варіанту. Тим більше, що інвестори диктують нам умови, а не ми їм».

 

Руслан Марцінків тут не погодився. Мовляв, у змінах до рішення є й питання, у яких зацікавлений інвестор. Зокрема, це «незавершене будівництво західної трибуни міського центрального стадіону «Рух», яке і далі знаходиться на балансі міського управління капітального будівництва. Тобто усе добудоване і закінчене передадуть «Скорзонері», а незакінчене і непотрібне — місту. Крім того, вносилися зміни, які стосувалися передачі земельної ділянки розміром 11,2 га. «Ми не маємо гарантії, що завтра «Скорзонера» не відправить п’ятого листа, — сказав Марцінків, — де повідомить, що вони хочуть і іншу частину майнового комплексу стадіону віддати на баланс міста, а вони хочуть тільки землю за стадіоном, на якій будувати будинки». Він запевнив: якщо потрібні кошти, то їх заплатить міський бюджет. І у резервній сумі на спортивні заходи вони є.

 

Віктор Анушкевичус навіть вдався у крайнощі: згадав, що не так давно міськвиконком теж порушував процедуру і приймав рішення, які стосувалися «Пласту» (Марцінків має відношення до цієї організації — Авт.). Але навіть це не допомогло.

 

Голосували в поіменному режимі. Підтримали питання про внесення змін: Віктор Анушкевичус, Микола Саєвич, Михайло Верес, Любомир Слободян, Любомир Романів, Владислав Ливинець. Не підтримали: Руслан Марцінків, Дмитро Демків, Олександр Кулик, Руслан Руско, Любов Атаманчук та Олег Гаркот.

Перший заступник мера Зіновій Фітель під час голосування взагалі вийшов із зали. Може, по справах, але виглядало, що навмисне.

Далі побачимо, чи дійсно команда спочине у Бозі, чи просто комусь було вигідно так говорити, тому що рішення треба було прийняти терміново? Початок турніру — 20 березня. Не за горами.

 

11


23.02.2011 2377 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

698
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11217 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1900
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1798
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2796
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4651

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

423

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1093

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1502

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1366
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1746
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1566
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1275
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

648
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

727
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1918
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2261 11
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20412
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

394
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

738 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

780
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1126