Івано-Франківський виконком сварився через долю ФК «Прикарпаття»

Вчора, 22 лютого, на черговому засіданні виконкому говорили про футбольно-спортивний клуб «Прикарпаття», ТзОВ «Скорзонера» та спільне підприємство, яке утворюється спільно міською владою та «Скорзонерою».

 

Заступник мера Любомир Слободян запропонував внести на розгляд питання, яке стосувалося внесення змін до рішення сесії міської ради «Про участь у створенні господарського товариства». У четвер на сесії міський голова Віктор Анушкевичус планував внести ці зміни.

 

Проте, деякі члени виконкому навідріз відмовилися обговорювати це питання. Мовляв, воно не розглядалося на прогонці виконкому і є позачерговим. «Я вже маю три рішення по «Скорзонері», а це вже четверте, яке йде на сесію міської ради, — сказав секретар міськради Руслан Марцінків. — І виглядає, що на кожній сесії ще раз і ще раз вносяться зміни у питання». Він назвав цей підхід неправильним і сказав, що не впевнений у тому, що на наступну сесію «Скорзонера» не попросить ще раз внести зміни.

 

«Депутати мають розібратися, чому в одне рішення третій раз вносяться зміни, — продовжив Марцінків, — це є певні недопрацювання і нюанси підготовки такого важливого питання».

 

Любомир Слободян пояснив, що рішення міськради у попередній версії не передбачало передачі повноважень від ФСК «Прикарпаття» новоутвореному «Професійному футбольному клубу Прикарпаття» (ці повноваження стосуються права участі у змаганнях, подання заявки та обслуговування футбольного сезону тощо). А запропонованими змінами вже передбачається, що «Професійний футбольний клуб Прикарпаття» стане правонаступником ФСК «Прикарпаття». Далі він погодився з тим, що процедура внесення на виконком дійсно порушена, але усі зауваження інвестора («Скорзонера») все ж таки треба врахувати, повідомляє Репортер.

 

Руслан Марцінків стояв на своєму: в останній момент питання вносити не можна. Слід усе детально вивчити і обговорити. Міський голова Віктор Анушкевичус сказав категорично: «Якщо зараз не прийняти це рішення, то до наступної сесії міської ради команди уже не буде». Бо є питання сплати внесків. Мовляв, якщо «Скорзонера» до 1 березня не сплатить внесків, то команда не гратиме. Його підтримав член виконкому Владислав Ливинець: «Якщо ми не проголосуємо, то команда спочине у Бозі».

 

«Внесок на право участі у чемпіонаті треба внести до 1 березня, — сказав заступник мера Михайло Верес, — крім того, у нас ще є борг за 2010 рік. Команда зависла, нею ніхто не займається і в нас немає іншого варіанту. Тим більше, що інвестори диктують нам умови, а не ми їм».

 

Руслан Марцінків тут не погодився. Мовляв, у змінах до рішення є й питання, у яких зацікавлений інвестор. Зокрема, це «незавершене будівництво західної трибуни міського центрального стадіону «Рух», яке і далі знаходиться на балансі міського управління капітального будівництва. Тобто усе добудоване і закінчене передадуть «Скорзонері», а незакінчене і непотрібне — місту. Крім того, вносилися зміни, які стосувалися передачі земельної ділянки розміром 11,2 га. «Ми не маємо гарантії, що завтра «Скорзонера» не відправить п’ятого листа, — сказав Марцінків, — де повідомить, що вони хочуть і іншу частину майнового комплексу стадіону віддати на баланс міста, а вони хочуть тільки землю за стадіоном, на якій будувати будинки». Він запевнив: якщо потрібні кошти, то їх заплатить міський бюджет. І у резервній сумі на спортивні заходи вони є.

 

Віктор Анушкевичус навіть вдався у крайнощі: згадав, що не так давно міськвиконком теж порушував процедуру і приймав рішення, які стосувалися «Пласту» (Марцінків має відношення до цієї організації — Авт.). Але навіть це не допомогло.

 

Голосували в поіменному режимі. Підтримали питання про внесення змін: Віктор Анушкевичус, Микола Саєвич, Михайло Верес, Любомир Слободян, Любомир Романів, Владислав Ливинець. Не підтримали: Руслан Марцінків, Дмитро Демків, Олександр Кулик, Руслан Руско, Любов Атаманчук та Олег Гаркот.

Перший заступник мера Зіновій Фітель під час голосування взагалі вийшов із зали. Може, по справах, але виглядало, що навмисне.

Далі побачимо, чи дійсно команда спочине у Бозі, чи просто комусь було вигідно так говорити, тому що рішення треба було прийняти терміново? Початок турніру — 20 березня. Не за горами.

 

11


23.02.2011 2538 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

735
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1510 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2268
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2139 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7489
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15210 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

255

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

986

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1058

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1846
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

241
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

615
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

862
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3094
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

872
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1914
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

958
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35104 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

196
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

444
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

585
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

913