Івано-Франківський національний медичний університет відзначено за вагомий внесок в удосконалення медичного забезпечення і зміцнення здоров’я населення області та визнано координуючою установою для здійснення моніторингу територій хімічного та радіаційного забруднення навколишнього середовища, розробки нормативних документів з питань забезпечення здоров’я населення. Відповідне розпорядження підписав голова ОДА Михайло Вишиванюк.
Головне управління охорони здоров’я ОДА, головне управління Міністерства з надзвичайних ситуацій України в області, управління Міністерства внутрішніх справ України в області разом з університетом проведуть навчальні тренінги з особовим складом відповідних управлінь з питань надання першої долікарської допомоги в умовах надзвичайних ситуацій (подій природного та техногенного характеру).
Головне управління охорони здоров’я ОДА, головне управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА разом з університетом здійснять розробку Обласної програми забезпечення здоров’я спортсменів та вболівальників при проведенні спортивних змагань.
Крім того, головне управління охорони здоров’я ОДА спільно з університетом розроблять Програму профілактики йододефіцитних захворювань населення області, систему методичного забезпечення в разі техногенних та природних катастроф, надзвичайних станів.
Також університету доручено розробити Концепцію розвитку охорони здоров’я області.
Фахівці університету залучатимуться до проведення науково-медичної експертизи проектів та програм, що стосуються зміцнення здоров’я населення, а результати досліджень вчених університету щодо медичного забезпечення використовуватимуться в разі техногенних та природних катастроф, надзвичайних ситуацій.
Довідка
Івано-Франківський національний медичний університет, будучи центром медичної освіти і науки на Прикарпатті, вносить значний вклад в удосконалення медичного забезпечення та зміцнення здоров’я населення області.
Вагомим фактором ефективної роботи університету є тісна співпраця з головним управлінням охорони здоров’я ОДА, завдяки якій область мінімізувала людські втрати у 2009-2010 роках під час епідемії грипу, спричиненого AH1N1. Спільними зусиллями вирішується питання створення обласного кардіохірургічного центру.
Науковці беруть участь у розробці та реалізації державних і обласних програм щодо зміцнення здоров’я населення. Вченими університету вперше в світовій практиці розроблена технологія біоіндикації хімічного та радіонуклідного забруднення ґрунтів та водних резервуарів з допомогою вирощених в лабораторії тест-рослин. Проведено моніторинг стану генофонду населення області.
Разом з практичними лікарями розгорнута активна антигіпертензивна діяльність та популяційна профілактика глобальних факторів ризику серцево-судинних захворювань.
Науковці університету досліджують лікувальні природні чинники Прикарпаття, зокрема Мізунського родовища мінеральних вод. З вивчених понад 20 лікарських рослин Карпат 15 доведено до реалізації фармацевтичних засобів, таких як «Уролесан», «Непета», «Калган», «Румекс», «Здоровець» та ін. Їх реалізація у 2010 році склала 7 млн. 692 тис. грн., а проектна на 2011 рік – 10 млн. 976 тис. грн.
Вчені університету входять до складу консультативних та дорадчих структур облдержадміністрації Така співпраця сприяє виробленню науково-обгрунтованих напрямків розвитку здорового Прикарпаття.
13