Івано-Франківський національний медичний університет розробить Концепцію розвитку охорони здоров’я області

Івано-Франківський національний медичний університет відзначено за вагомий внесок в удосконалення медичного забезпечення і зміцнення здоров’я населення області та визнано координуючою установою для здійснення моніторингу територій хімічного та радіаційного забруднення навколишнього середовища, розробки нормативних документів з питань забезпечення здоров’я населення. Відповідне розпорядження підписав голова ОДА Михайло Вишиванюк.

Головне управління охорони здоров’я ОДА, головне управління Міністерства з надзвичайних ситуацій України в області, управління Міністерства внутрішніх справ України в області разом з університетом проведуть навчальні тренінги з особовим складом відповідних управлінь з питань надання першої долікарської допомоги в умовах надзвичайних ситуацій (подій природного та техногенного характеру).

Головне управління охорони здоров’я ОДА, головне управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА разом з університетом здійснять розробку Обласної програми забезпечення здоров’я спортсменів та вболівальників при проведенні спортивних змагань.

Крім того, головне управління охорони здоров’я ОДА спільно з університетом розроблять Програму профілактики йододефіцитних захворювань населення області, систему методичного забезпечення в разі техногенних та природних катастроф, надзвичайних станів.

Також університету доручено розробити Концепцію розвитку охорони здоров’я області.

Фахівці університету залучатимуться до проведення науково-медичної експертизи проектів та програм, що стосуються зміцнення здоров’я населення, а результати досліджень вчених університету щодо медичного забезпечення використовуватимуться в разі техногенних та природних катастроф, надзвичайних ситуацій.

Довідка
Івано-Франківський національний медичний університет, будучи центром медичної освіти і науки на Прикарпатті, вносить значний вклад в удосконалення медичного забезпечення та зміцнення здоров’я населення області.

Вагомим фактором ефективної роботи університету є тісна співпраця з головним управлінням охорони здоров’я ОДА, завдяки якій область мінімізувала людські втрати у 2009-2010 роках під час епідемії грипу, спричиненого AH1N1. Спільними зусиллями вирішується питання створення обласного кардіохірургічного центру.

Науковці беруть участь у розробці та реалізації державних і обласних програм щодо зміцнення здоров’я населення. Вченими університету вперше в світовій практиці розроблена технологія біоіндикації хімічного та радіонуклідного забруднення ґрунтів та водних резервуарів з допомогою вирощених в лабораторії тест-рослин. Проведено моніторинг стану генофонду населення області.

Разом з практичними лікарями розгорнута активна антигіпертензивна діяльність та популяційна профілактика глобальних факторів ризику серцево-судинних захворювань.

Науковці університету досліджують лікувальні природні чинники Прикарпаття, зокрема Мізунського родовища мінеральних вод. З вивчених понад 20 лікарських рослин Карпат 15 доведено до реалізації фармацевтичних засобів, таких як «Уролесан», «Непета», «Калган», «Румекс», «Здоровець» та ін. Їх реалізація у 2010 році склала 7 млн. 692 тис. грн., а проектна на 2011 рік – 10 млн. 976 тис. грн.

Вчені університету входять до складу консультативних та дорадчих структур облдержадміністрації Така співпраця сприяє виробленню науково-обгрунтованих напрямків розвитку здорового Прикарпаття.

 

13


10.12.2010 2600 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1960
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1860
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1855
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5487 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2153 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1509

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

744

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

796

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

998

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1004
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1768
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3679
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10256
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26146
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10182 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7712
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

897
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

205
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

262
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

379
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1276
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

883