Івано-Франківський національний медичний університет розробить Концепцію розвитку охорони здоров’я області

Івано-Франківський національний медичний університет відзначено за вагомий внесок в удосконалення медичного забезпечення і зміцнення здоров’я населення області та визнано координуючою установою для здійснення моніторингу територій хімічного та радіаційного забруднення навколишнього середовища, розробки нормативних документів з питань забезпечення здоров’я населення. Відповідне розпорядження підписав голова ОДА Михайло Вишиванюк.

Головне управління охорони здоров’я ОДА, головне управління Міністерства з надзвичайних ситуацій України в області, управління Міністерства внутрішніх справ України в області разом з університетом проведуть навчальні тренінги з особовим складом відповідних управлінь з питань надання першої долікарської допомоги в умовах надзвичайних ситуацій (подій природного та техногенного характеру).

Головне управління охорони здоров’я ОДА, головне управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА разом з університетом здійснять розробку Обласної програми забезпечення здоров’я спортсменів та вболівальників при проведенні спортивних змагань.

Крім того, головне управління охорони здоров’я ОДА спільно з університетом розроблять Програму профілактики йододефіцитних захворювань населення області, систему методичного забезпечення в разі техногенних та природних катастроф, надзвичайних станів.

Також університету доручено розробити Концепцію розвитку охорони здоров’я області.

Фахівці університету залучатимуться до проведення науково-медичної експертизи проектів та програм, що стосуються зміцнення здоров’я населення, а результати досліджень вчених університету щодо медичного забезпечення використовуватимуться в разі техногенних та природних катастроф, надзвичайних ситуацій.

Довідка
Івано-Франківський національний медичний університет, будучи центром медичної освіти і науки на Прикарпатті, вносить значний вклад в удосконалення медичного забезпечення та зміцнення здоров’я населення області.

Вагомим фактором ефективної роботи університету є тісна співпраця з головним управлінням охорони здоров’я ОДА, завдяки якій область мінімізувала людські втрати у 2009-2010 роках під час епідемії грипу, спричиненого AH1N1. Спільними зусиллями вирішується питання створення обласного кардіохірургічного центру.

Науковці беруть участь у розробці та реалізації державних і обласних програм щодо зміцнення здоров’я населення. Вченими університету вперше в світовій практиці розроблена технологія біоіндикації хімічного та радіонуклідного забруднення ґрунтів та водних резервуарів з допомогою вирощених в лабораторії тест-рослин. Проведено моніторинг стану генофонду населення області.

Разом з практичними лікарями розгорнута активна антигіпертензивна діяльність та популяційна профілактика глобальних факторів ризику серцево-судинних захворювань.

Науковці університету досліджують лікувальні природні чинники Прикарпаття, зокрема Мізунського родовища мінеральних вод. З вивчених понад 20 лікарських рослин Карпат 15 доведено до реалізації фармацевтичних засобів, таких як «Уролесан», «Непета», «Калган», «Румекс», «Здоровець» та ін. Їх реалізація у 2010 році склала 7 млн. 692 тис. грн., а проектна на 2011 рік – 10 млн. 976 тис. грн.

Вчені університету входять до складу консультативних та дорадчих структур облдержадміністрації Така співпраця сприяє виробленню науково-обгрунтованих напрямків розвитку здорового Прикарпаття.

 

13


10.12.2010 2679 0
Коментарі (0)

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

984
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5513 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1821
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1805
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2960
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2565

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

506

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1707

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2448

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3178
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

280
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

834
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

1029
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

589
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

753
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16246
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3113
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

438
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

182
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1225
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1090 2