Івано-Франківський Карітас вшанував пам'ять померлих від СНІДу (фото)

 

16 травня біля пам'ятного знака Першій Українській церкві Івано-Франківський Карітас провів акцію “Вшанування пам'яті людей, які померли від СНІДу”.

 

Священнослужителі провели панахиду за душами померлих, після чого на знак пам'яті молодь запалила свічки, викладені у формі символічної стрічки.

Івано-Франківський Карітас вшанував пам'ять померлих від СНІДу

“З благословення владики Володимира Війтишина Карітас розпочинає проект по допомозі ВІЛ-інфікованим і по запобіганню поширення цієї недуги у суспільстві, оскільки церква ніколи не стоїть осторонь проблем, які людина зустрічає на своєму життєвому шляху, -- прокоментував директор БФ “Каріатс Івано-Франківськ УГКЦ”, отець-мітрат Володимир Чорній. -- Господь дає нам дар життя, ми повинні його цінувати і навчити інших цінувати його. Сьогодні неможливо знайти винних, у тому, що ВІЛ/СНІД так швидко поширився в Україні. Винні ми всі, бо ми створили це суспільство, у якому ця недуга прогресує. Винні також і священики, які недопрацювали, не пояснили, бо цією хворобою заражаються якраз через недотримання заповідей Божих. Ми змушені зупинити цю недугу, щоб не залишати майбутнім поколінням такий страшний спадок, як ВІЛ-інфекція”.

Івано-Франківський Карітас вшанував пам'ять померлих від СНІДу

Цією акцією Карітас хотів привернути увагу спільноти до проблеми ВІЛ/СНІДу і нагадати, що у людини завжди є вибір. Як зауважив Володимир Місюра, лікар-інфекціоніст Центру СНІДу, сьогодні переважає статевий шлях інфікування — 56% від усіх зареєстрвоаних випадків. Україна сьогодні є лідером серед європейських держав по темпах розповсюдження ВІЛ/СНІДу. В Україні зареєстровано — 223.500 інфікованих, але це тільки ті, які стали на облік. “На Прикарпатті діагностовано 1800 випадків ВІЛ-інфекції, але більшість з цих людей не стали на облік, бо повідомили про себе неправдиві дані. Сьогодні вони ходять серед нас і продовжують бути джерелом інфекції”, -- наголосив лікар. Найбільшою проблемою у лікуванні ВІЛ-СНІДу, на думку медика, є те, що хворих привозять в лікарню на останній стадії хвороби, коли допомогти вже неможливо. Щороку в Україні від СНІДу помирає майже 3000 людей, а на Прикарпатті — понад 300.

Щоб попередити смертельні випадки, соціальні працівники закликають здорових людей частіше обстежуватися (обстеження є анонімним), а хворих — не замикатися у собі, а звертатися по допомогу. “В особі соціального працівника ви завжди знайдете друга, який стане на вашу сторону навіть у найгіршій ситуації і надасть кваліфіковану допомогу”, -- наголошує Галина Боднар, Директор обласного Центру соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді. Її колега з міського ЦССДМ Леся Дикун зауважує, що День пам'яті померлих від СНІДу дуже важливий для живих: “У цей кожен повинен задуматися над вартістю життя, над тим, як прожити його правильно”.

Сусіпльстов має зрозуміти, що кожен має право на помилку, але також на шанс, щоб її виправити, вважає Олександр Гринь, представник БФ “Захід Шанс”, який опікується ВІЛ-інфікованими. “Колись ми допустились помилки і стали на неправильний шлях — вживали наркотики. Але ці люди такі самі, як усі, вони потребують співчуття і розуміння, бо стигма і дискримінація у суспльстві ВІЛ-інфікованих призводить до того, що хворі замикаються у собі, приховують свою проблему, і, як наслідок, щороку ми ховаємо наших друзів”.

Наприкінці акції волонтери Карітасу та організацій-партнерів роздавали перехожим інформаційні матеріали, а також провели ряд конкурсів та вікторин для молоді на знання небезпек ВІЛ-СНІДУ та шляхів убезпечення від цієї недуги. Акція відбулася за підтримки Івано-Франківської міськради. Співорганізаторами є Управління освіти та науки, обласний та міський центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, обласна інфекційна лікарня, обласний центр по профілактиці та боротьбі зі СНІДом, БФРЦ “Захід Шанс”. Захід відбувся за фінансової підтримки ВБО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ (Люди, які живуть з ВІЛ)”.




17.05.2013 1244 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

644
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2090
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33403
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2295
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3026
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5133 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

398

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1170

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

757

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

963
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

260
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

560
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

630 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1144
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

953
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1043
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

812
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30185 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

903
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3871
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

488
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

522