Івано-Франківський Карітас вшанував пам'ять померлих від СНІДу (фото)

 

16 травня біля пам'ятного знака Першій Українській церкві Івано-Франківський Карітас провів акцію “Вшанування пам'яті людей, які померли від СНІДу”.

 

Священнослужителі провели панахиду за душами померлих, після чого на знак пам'яті молодь запалила свічки, викладені у формі символічної стрічки.

Івано-Франківський Карітас вшанував пам'ять померлих від СНІДу

“З благословення владики Володимира Війтишина Карітас розпочинає проект по допомозі ВІЛ-інфікованим і по запобіганню поширення цієї недуги у суспільстві, оскільки церква ніколи не стоїть осторонь проблем, які людина зустрічає на своєму життєвому шляху, -- прокоментував директор БФ “Каріатс Івано-Франківськ УГКЦ”, отець-мітрат Володимир Чорній. -- Господь дає нам дар життя, ми повинні його цінувати і навчити інших цінувати його. Сьогодні неможливо знайти винних, у тому, що ВІЛ/СНІД так швидко поширився в Україні. Винні ми всі, бо ми створили це суспільство, у якому ця недуга прогресує. Винні також і священики, які недопрацювали, не пояснили, бо цією хворобою заражаються якраз через недотримання заповідей Божих. Ми змушені зупинити цю недугу, щоб не залишати майбутнім поколінням такий страшний спадок, як ВІЛ-інфекція”.

Івано-Франківський Карітас вшанував пам'ять померлих від СНІДу

Цією акцією Карітас хотів привернути увагу спільноти до проблеми ВІЛ/СНІДу і нагадати, що у людини завжди є вибір. Як зауважив Володимир Місюра, лікар-інфекціоніст Центру СНІДу, сьогодні переважає статевий шлях інфікування — 56% від усіх зареєстрвоаних випадків. Україна сьогодні є лідером серед європейських держав по темпах розповсюдження ВІЛ/СНІДу. В Україні зареєстровано — 223.500 інфікованих, але це тільки ті, які стали на облік. “На Прикарпатті діагностовано 1800 випадків ВІЛ-інфекції, але більшість з цих людей не стали на облік, бо повідомили про себе неправдиві дані. Сьогодні вони ходять серед нас і продовжують бути джерелом інфекції”, -- наголосив лікар. Найбільшою проблемою у лікуванні ВІЛ-СНІДу, на думку медика, є те, що хворих привозять в лікарню на останній стадії хвороби, коли допомогти вже неможливо. Щороку в Україні від СНІДу помирає майже 3000 людей, а на Прикарпатті — понад 300.

Щоб попередити смертельні випадки, соціальні працівники закликають здорових людей частіше обстежуватися (обстеження є анонімним), а хворих — не замикатися у собі, а звертатися по допомогу. “В особі соціального працівника ви завжди знайдете друга, який стане на вашу сторону навіть у найгіршій ситуації і надасть кваліфіковану допомогу”, -- наголошує Галина Боднар, Директор обласного Центру соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді. Її колега з міського ЦССДМ Леся Дикун зауважує, що День пам'яті померлих від СНІДу дуже важливий для живих: “У цей кожен повинен задуматися над вартістю життя, над тим, як прожити його правильно”.

Сусіпльстов має зрозуміти, що кожен має право на помилку, але також на шанс, щоб її виправити, вважає Олександр Гринь, представник БФ “Захід Шанс”, який опікується ВІЛ-інфікованими. “Колись ми допустились помилки і стали на неправильний шлях — вживали наркотики. Але ці люди такі самі, як усі, вони потребують співчуття і розуміння, бо стигма і дискримінація у суспльстві ВІЛ-інфікованих призводить до того, що хворі замикаються у собі, приховують свою проблему, і, як наслідок, щороку ми ховаємо наших друзів”.

Наприкінці акції волонтери Карітасу та організацій-партнерів роздавали перехожим інформаційні матеріали, а також провели ряд конкурсів та вікторин для молоді на знання небезпек ВІЛ-СНІДУ та шляхів убезпечення від цієї недуги. Акція відбулася за підтримки Івано-Франківської міськради. Співорганізаторами є Управління освіти та науки, обласний та міський центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, обласна інфекційна лікарня, обласний центр по профілактиці та боротьбі зі СНІДом, БФРЦ “Захід Шанс”. Захід відбувся за фінансової підтримки ВБО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ (Люди, які живуть з ВІЛ)”.




17.05.2013 1269 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2539
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1611 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3676
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5457
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1702
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2102

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

199

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

209

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

415

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

900
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

493
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

785
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2482 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

529
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

892
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4934
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

751
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

672
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

605
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

416
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

744
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

906 2