Івано-Франківський Карітас провів заходи з ідентифікації постраждалих від торгівлі людьми

 

/data/blog/109782/049ea6c4cc87b891dd955a4900a8abab.jpg

 

Щороку сотні тисяч людей у світі стають жертвами торгівлі людьми, але левова частина випадків торгівлі людьми так і залишається не виявленою.

 

Ідентифікація є ключовим і дуже важливим елементом системи протидії торгівлі людьми та надання допомоги постраждалим.

 

Згідно з міжнародними стандартами роботи з постраждалими, ідентифікація має відкривати їм доступ до негайної допомоги. При чому, це не мусить залежати від того, яка структура першою увійшла у контакт з особою, що ймовірно постраждала від торгівлі людьми.

 

21 червня на базі Калуської райдержадміністрації проведено семінар-тренінг «Ідентифікація постраждалих від торгівлі людьми» для фахівців соціальної роботи, працівників центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, працівників відділу центру соціальних служб Верхнянської об’єднаної територіальної громади. Адже саме фахівці соціальної роботи організовують виявлення та реєстрацію в мікрорайоні або зоні соціального обслуговування сімей, окремих громадян, підлітків та дітей, які потребують соціальної, медичної, юридичної, психологічної, педагогічної, матеріальної та іншої допомоги, охорони й захисту їх морального, фізичного та психологічного здоров’я.

 

Під частренінгу учасники удосконалили свої знання та практичні навики з питань ідентифікації постраждалих від торгівлі людьми за прямими та непрямими ознаками. На підставі даних, отриманих від особи, яка ймовірно опинилася в ситуації торгівлі людьми, аналізували отриману інформації і робили висновок: чи є дана особа постраждалою від торгівлі людьми, чи ні. Під час рольової гри учасники проводили первинне інтерв’ю в ході соціального інспектування виявленої особи, яка повернулась із закордону.

 

Акцентувалась увага на тому, що ймовірно постраждалі особи мають право вибору, до яких саме організацій звернутися за допомогою і отримувати пакет соціальних послуг. Такими установами є благодійний фонд «Карітас-Івано-Франківськ УГКЦ» та місцеві адміністрації.

 

Продовженням роботи з ідентифікації стала акція «Кожен постраждалий має право на допомогу!», проведена 22 червня в Богородчанах працівниками Івано-Франківського Карітасу, волонтерами та спеціалістами центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та управління соцзахисту населення. Мета акції - виявити осіб, постраждалих від торгівлі людьми. Волонтери роздавали перехожим буклети «Кожен постраждалий має право на допомогу» та розповідали, що таке торгівля людьми, куди можна звернутися та яку допомогу може отримати особа, яка постраждала від торгівлі людьми.

 

Під час акції волонтери запитували перехожих: «Чи знаєте Ви про торгівлю людьми?», « Чи маєте Ви чи хтось із Ваших близький досвід роботи закордоном?», «Яким був цей досвід?» , «Чи Ви потребуєте допомоги?» Близько 90% опитаних відповіли, що чули про торгівлю людьми. Більшість з них - близько 110 осіб не мають досвіду роботи за кордоном, як і їхні рідні; 46 осіб - самі мають досвід роботи за кордоном або ж їхні рідні, і цей досвід був вдалий: їх не обманювали і виплатили всі зароблені кошти. Були й такі, які говорили про те, що мають родичів, які виїхали до Америки, Іспанії, Польщі на постійне місце проживання.

 

Під час акції було виявлено 2 осіб, у яких хтось із родичів має негативний досвід роботи за кордоном, однак вони не виявили бажання контактувати з працівниками та детальніше розповідати про ситуацію, в яку потрапили. Їм надали інформаційні листівки та детальні описи про види допомоги, яку вони можуть отримати і куди їм звернутись за допомогою.

 

Заходи відбулися в рамках проекту «Підтримка діяльності мережі консультативних центрів для людей, що потерпіли від торгівлі людьми».

 

Не будьмо байдужими до себе, до близьких і оточуючих! Якщо ви самі потрапляли у схожі ситуації чи знаєте про можливі протиправні дії щодо інших людей, звертайтесь до БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» за телефоном (0342) 75-30-61, до Департаменту соціальної політики за телефоном (0342) 72-35-53 або телефонуйте на національну «гарячу лінію» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) та 527 (безкоштовно для абонентів Київстар, МТС, Лайф).


24.06.2016 529 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

721
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1507 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2256
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2137 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7489
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15210 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

255

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

985

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1058

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1846
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

241
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

615
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

862
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3092
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

872
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1914
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

958
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35104 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

195
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

443
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

585
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

913