Івано-Франківський арматурний завод встановлює на БТР-и захисні екрани

 

/data/blog/62319/d26aa8ecf0ecf22abaebb7ea992f39e7.jpg

 

Колектив ПАТ «Івано-Франківський арматурний завод» на прохання обласної ради виготовив і встановив на БТР-60, який команда волонтерів придбала для бійців батальйону «Івано-Франківськ», спеціальну решітку, що захищатиме водія і десант у бойовій машині від кумулятивних снарядів

 

У понеділок арматурники завантажили дообладнаний системою захисту бронетранспортер на платформу і передали військовим, які повезли його в зону АТО.

 

— Замовлення обладнати БТР для бійців батальйону «івано-Франківськ» системою захисту від кумулятивних снарядів надійшло від обласної ради: мені зателефонували і попросили виготовити її і встановити на бойовій машині, — розповів у телефонній розмові кореспондентові «Галичини» генеральний директор ПАТ «івано-Франківський арматурний завод» Зіновій Проців. — Враховуючи нинішню ситуацію я і працівники нашого підприємства на такі заклики відгукуємося моментально, тому що розуміємо, що коли є найменша можливість допомогти нашим військовим, добровольцям, які у нерівних умовах відстоюють незалежність України на сході, то це необхідно робити негайно. А особливо коли, як у нашому випадку, мова йде про захист наших бійців від можливих загибелі чи важких поранень. і ми це зробили!

 

— Яку функцію відіграватиме захисна решітка, яку встановили на БТР-60 фахівці заводу?


— Суть захисту, який створює решітка, полягає у тому, щоб перешкодити снаряду чи кумулятивній гранаті, випущеній з ручного гранатомета (РПГ), потрапити безпосередньо в броню бойової машини. Бо це дуже-дуже небезпечно для бійців, які перебувають у ній. Навіть якщо снаряд не проб’є броні, то такий удар може призвести до важких контузій вояків. Тому встановлюють решітки, які приймають, так би мовити, основний удар на себе. Вдаряючись у неї, снаряд розривається і вже броню самого бронетранспортера осипають лише його осколки.

 

— Зіновію Степановичу, коли ви бралися за виконання цього замовлення, то мали готовий проект захисної конструкції чи самі його створювали?


— Щиро зізнаюся, що сам уперше побачив у телепередачі, як наші хлопці — бійці і добровольці-зварники у польових умовах з підручних матеріалів обладнують бронетранспортери захисними решітками. В одному із сюжетів дивився, як для цього використовували навіть панцерні решітки, зняті зі старих металевих ліжок. Тобто якогось готового, стандартного рішення немає. Ми, коли виготовляли конструкцію, переглядали матеріали, що доступні в інтернеті, і весь час консультувалися з нашими військовими, які вже повезли БТР-60 в зону АТО. Враховували всі їхні рекомендації, а також і побажання. Наприклад, вони казали нам, що потрібно додатково захистити двигун чи іншу частину бойової машини. А решту вже наші зварники, токарі і слюсарі на місці вирізали, виточували, встановлювали і зварювали.

 

— Скільки часу знадобилося на виконання цього, по суті, оборонного замовлення?


— Над його виконанням постійно працювало п’ятеро фахівців. Передусім — зварники і токарі, бо потрібно було виточувати завіси. Їм допомагали слюсарі. БТР обладнали захисною решіткою від снарядів за чотири дні.

 

Галичина


31.10.2014 698 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

17527
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1582
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1123
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2166
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3708
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1412

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1824

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

593

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1216

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1371
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

717
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24319
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

572
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

537
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

680
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1576
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

736
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7782
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

700
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1824 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

671
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

579