Досить часто трапляється так, що люди із тим чи іншим захворюванням нехтують вчасним профілактичним обстеженням та плановим лікуванням. А іноді саме такі пацієнти, прийшовши до лікарень, зустрічаються із проблемою нестачі місць у стаціонарах медичних закладів Івано-Франківська.
Саме тому нещодавно головний лікар міста Тарас Масляк зініціював проведення наради, основним питанням якої стало врегулювання направленості планових пацієнтів у лікарні.
„Механізм поступлення планових хворих, які мають проходити оздоровлення у стаціонарах міста, не є відрегульованим, процес відбувається хаотично. І це створює чимало проблем як для хворих, так і для медичних працівників”, – пояснює Тарас Масляк.
За його словами, досить часто у літній період стаціонари медичних закладів міста є порожніми, проте одразу ж, як розпочинається осінньо-зимовий період і зростає сезонна захворюваність, у лікарні починають поступати, крім ургентних, і планові хворі. Як наслідок – переповнені стаціонари, відсутність комфортних умов перебування пацієнтів, у відділеннях не вистачає ліжок, і окремих хворих доводиться розміщати на додаткових ліжках у палатах, або й на коридорах.
Власне тому медики Івано-Франківська і вирішили впорядкувати практику планового оздоровлення окремої групи пацієнтів. Така методика, хоч і є доволі поширеною у багатьох країнах світу, зокрема у Сполучених Штатах Америки, Німеччині, Польщі, проте в Україні ця система є доволі хаотичною.
„Існують певні групи захворювань, скажімо, кардіологічні, шлунково-кишкові, офтальмологічні, які не є кризовими. Пацієнтам потрібно або оформити групу інвалідності, або просто пройти курс профілактичного оздоровлення. Саме такі пацієнти можуть проходити курси лікування у період, коли міські стаціонари не переповнені. Методика поступлення таких пацієнтів буде доволі простою. Основне навантаження ляже на дільничних лікарів, які добре знають своїх пацієнтів. Буде розроблений спеціальний графік оздоровлення, затверджений дільничними лікарями, заступниками головних лікарів поліклінік, спільно із завідуючими відділень і стаціонарів. Ці спеціалісти і будуть розписувати графік, коли хто із пацієнтів має поступити до лікарні і на скільки днів”, – каже Тарас Масляк.
Звісно, пацієнтів, із різкими загостреннями хвороби, така практика стосуватися не буде. Проте, чимало кризових ситуацій можна буде уникнути, пройшовши курс лікування заздалегідь, не чекаючи піку посилення хвороби.
А для того, щоб мешканці міста були більш зацікавленими у запропонованій лікарями системі, медики пропонують виділити для таких планових пацієнтів безкоштовне медикаментозне лікування.
Система планової диспансеризації ще потребує широкого обговорення. Поки що її нюанси на спеціальній нараді обговорювали заступники головних лікарів усіх медичних закладів міста, міські спеціалісти, заступники головного лікаря Івано-Франківська. Крім того, у лікарів заплановані виступи по телебаченню, під час яких медики у прямих ефірах будуть спілкуватися з людьми, пояснюючи суть цієї ідеї.
Але очевидним залишається те, що лікарі Івано-Франківська постійно шукають нових методів оздоровлення мешканців міста та прагнуть зробити усе можливе, щоб лікування, крім оздоровчого ефекту, мало і такий необхідний для кожної людини, комфорт.