Івано-Франківські медики пропонують врегулювати графік поступлення пацієнтів до лікарень

 

 

Досить часто трапляється так, що люди із тим чи іншим захворюванням нехтують вчасним профілактичним обстеженням та плановим лікуванням. А іноді саме такі пацієнти, прийшовши до лікарень, зустрічаються із проблемою нестачі місць у стаціонарах медичних закладів Івано-Франківська.

 

Саме тому нещодавно головний лікар міста Тарас Масляк зініціював проведення наради, основним питанням якої стало врегулювання направленості планових пацієнтів у лікарні.

 

 

„Механізм поступлення планових хворих, які мають проходити оздоровлення у стаціонарах міста, не є відрегульованим, процес відбувається хаотично. І це створює чимало проблем як для хворих, так і для медичних працівників”, – пояснює Тарас Масляк.

 

 

За його словами, досить часто у літній період стаціонари медичних закладів міста є порожніми, проте одразу ж, як розпочинається осінньо-зимовий період і зростає сезонна захворюваність, у лікарні починають поступати, крім ургентних, і планові хворі. Як наслідок – переповнені стаціонари, відсутність комфортних умов перебування пацієнтів, у відділеннях не вистачає ліжок, і окремих хворих доводиться розміщати на додаткових ліжках у палатах, або й на коридорах.

 

 

Власне тому медики Івано-Франківська і вирішили впорядкувати практику планового оздоровлення окремої групи пацієнтів. Така методика, хоч і є доволі поширеною у багатьох країнах світу, зокрема у Сполучених Штатах Америки, Німеччині, Польщі, проте в Україні ця система є доволі хаотичною.

 

 

„Існують певні групи захворювань, скажімо, кардіологічні, шлунково-кишкові, офтальмологічні, які не є кризовими. Пацієнтам потрібно або оформити групу інвалідності, або просто пройти курс профілактичного оздоровлення. Саме такі пацієнти можуть проходити курси лікування у період, коли міські стаціонари не переповнені. Методика поступлення таких пацієнтів буде доволі простою. Основне навантаження ляже на дільничних лікарів, які добре знають своїх пацієнтів. Буде розроблений спеціальний графік оздоровлення, затверджений дільничними лікарями, заступниками головних лікарів поліклінік, спільно із завідуючими відділень і стаціонарів. Ці спеціалісти і будуть розписувати графік, коли хто із пацієнтів має поступити до лікарні і на скільки днів”, – каже Тарас Масляк.

 

 

Звісно, пацієнтів, із різкими загостреннями хвороби, така практика стосуватися не буде. Проте, чимало кризових ситуацій можна буде уникнути, пройшовши курс лікування заздалегідь, не чекаючи піку посилення хвороби.

А для того, щоб мешканці міста були більш зацікавленими у запропонованій лікарями системі, медики пропонують виділити для таких планових пацієнтів безкоштовне медикаментозне лікування.

 

 

 

Система планової диспансеризації ще потребує широкого обговорення. Поки що її нюанси на спеціальній нараді обговорювали заступники головних лікарів усіх медичних закладів міста, міські спеціалісти, заступники головного лікаря Івано-Франківська. Крім того, у лікарів заплановані виступи по телебаченню, під час яких медики у прямих ефірах будуть спілкуватися з людьми, пояснюючи суть цієї ідеї.

 

 

Але очевидним залишається те, що лікарі Івано-Франківська постійно шукають нових методів оздоровлення мешканців міста та прагнуть зробити усе можливе, щоб лікування, крім оздоровчого ефекту, мало і такий необхідний для кожної людини, комфорт.


02.08.2012 2175 5
Коментарі (5)

так 2012.08.02, 20:00
так. і завтра першим, в розгар літа, хай масляк ляже, в духоті, і профілактично пролікується
Ne vagluvo!!! 2012.08.02, 21:21
До так. Це ти вірно підмітив - молодець!!! Від себе хочу додати - виходить, маєш, чи не маєш гроші іди лікуйся, бо тебе записали зараз на чергу. Чи може по даній програмі ліки виділять безкоштовно?
Тетяна,Калуш 2012.08.02, 22:44
Так постійно,щоб оформитись в оКЛ пацієнти перше повинні записатись на чергу,а потім в день поступлення по запису ,ще вистояти чергу за візою заввідділенням-це хворим людям!!!А хто може витримати оце лікування-перебування в душних кімнатах,немаючи можливості стати під душ,а в палаті по7-8 чоловік,деякі з них хропуть...,про тверді,незручні ліжка навіть згадувати страшно,а вночі на повну ввімкнений телевізор(хірургічне відділення),бо медперсонал його слухає,пацієнти,яких привозять вночі мали б хоч окремі палати-де там.Не спить тоді ціла палата,хворі,що після операції і ті ,що оперуються на наступний день! От після такого лікування-перебування, виходиш з тієї лікарні знесилений і ще більше хворий. Якщо не має можливості надати пацієнтам терпимих умов перебування в стаціонарі , то навіщо мордувати людей - проводити рейди на факт наявності пацієнта в лікарні вночі,а ми не бидло та ні певне таки ...
1 2012.08.03, 09:07
Порівняли Польщу, Німеччину, Америку... Так правий. Нехай хтось з медичного начальства ляже зараз на профілактичне лікування у палату міської лікарні , наприклад по вул. Матейка. В палату для простих смертних ,де лежить 8 чоловік. Та не забуде взяти гаманець.
Подорожній 2012.08.03, 09:48
І саме в літній період, який випаде по графіку, спеціалісти будуть гріти спину на морі, а лікувати буде санітарка...
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

568
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

2802 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2529
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6681 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2979
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2560

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

377

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1179

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2282

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

3089
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17034
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

639
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

913
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

256
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

687
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2037
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34576
21.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27350 1
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

146
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

373
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

459
16.10.2024

Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги.  

2197