Днями делегація івано-франківських лікарів повернулася з Угорщини, де відбувався другий етап Міжнародної конференції транскордонних країн. Ще під час проведення першої зустрічі, яка проходила минулого місяця в Ужгороді, на конференцію прибули представники Словаччини, Румунії, Угорщини та України. Зокрема Україну представляють Закарпатська, Львівська, Івано-Франківська та Чернівецька області. А основна мета конференції – допомогти медичним закладам, які приймають участь у написанні грантів і програм розвитку, в навчанні, в опрацюванні таких проектів, надання фінансової підтримки, тощо.
«Під час перебування в Угорщині, ми підписали меморандум про співпрацю. Івано-Франківські медики представляли декілька проектів. Один із них стосується запровадження екологічного опалення в закладах охорони здоров’я міста. Зокрема ми плануємо встановити повітряні теплові насоси в центральній міській клінічній лікарні та в поліклініці №2, адже вони дуже економічно вигідні та допоможуть у майбутньому заощаджувати чимало коштів.
Інші проекти стосуються оснащення лікувальних установ новітнім обладнанням, особливо це актуально для первинної медико-санітарної допомоги та для жіночих консультацій, для поліклінік, при яких ми плануємо встановити експрес-лабораторії.
Ще один проект піднімає актуальну для Івано-Франківська справу розвитку кардіології, зокрема ендоваскулярної кардіології та кардіохірургії.
Крім того, особливо важливий проект стосується сфери дослідження стовбурових клітин. Це дуже цікава тема, якою ми серйозно почали займатися. Це питання зараз активно підтримує Євросоюз і увесь науковий світ. Ми плануємо отримати спеціальну лабораторію по дослідженню стовбурової клітини. І це була б не лише наукова лабораторія, вона сприяла б і лікувальному процесу. Адже у майбутньому лікування не за антибіотиками, а за генними дослідженнями стовбурових клітин», - розповідає головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк.
В Угорщині івано-франківські лікарі відвідали декілька медичних закладів та поспілкувалися про систему охорони здоров’я в кожній країні. Не оминули увагою лікарі і актуальну на сьогодні тему процесів реорганізації медичної сфери.
«У багатьох країнах представники галузі медицини не задоволені тим, як саме була проведена така реорганізація. І днями, відвідавши конференцію у Києві, я піднімав це питання в Адміністрації Президента. Адже доцільно ретельно вивчити досвід країн пострадянського простору, врахувати їхні помилки, щоб не повторювати їх у нас. Такі країни, як Угорщина, Чехія, Польща, Румунія є близькими з нашою і в соціальному, і в економічному і в ментальному плані. Тому потрібно зробити усе можливе, аби не завалити реорганізацію медичної сфери, як це відбулося у них», - каже Тарас Масляк.
Уже незабаром угорські лікарі відвідають заклади медицини Івано-Франківська. Адже коли йде мова про вдосконалення своїх знань і умінь, коли існує потреба взаємообміну досвідом – не існує жодних кордонів. Головне – врятування людського життя.