Івано-Франківські лікарі просять мешканців міста повернути амбулаторні картки до реєстратури

 

На сьогоднішній день кількість мешканців Івано-Франківська налічує майже 240000 населення, з них 40000 – діти. Практично кожна людина хоча б раз у житті зверталася за допомогою до медиків.

 

Усі ці звернення зафіксовані у так званій амбулаторній картці пацієнта. Амбулаторну карточку заводять при першому зверненні хворого до лікаря. У ній відмічають дані про стан перебігу того чи іншого захворювання і, аналізуючи цю інформацію, медики можуть оперативніше зрозуміти причини певної хвороби чи скерувати  людину на ЛКК, де їй нададуть певну групу інвалідності.

 

Коли людина вперше приходить до певного спеціаліста, той може визначити, чим раніше хворіла людина, чи є у неї алергічна реакція на певні види ліків, яке саме обстеження необхідно провести в першу чергу.

 

Раніше усі амбулаторні карточки зберігалися в реєстраційних відділеннях поліклінічних закладів міста. Проте згодом запрацював певного роду пілотний проект, який передбачав право пацієнта зберігати амбулаторні карточки в домашніх умовах, як власність кожної людини. Все це призвело до того, що у медиків немає чіткого контролю за медичними картками, а доволі часто і сама людина не стежить за своєю карточкою.

 

«За останні роки ми спостерігаємо тенденцію до втрати амбулаторних карточок, – розповідає головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк. - Близько 30% пацієнтів кажуть, що загубили свої медичні картки. А в такому випадку усю втрачену інформацію вкрай важко відновити, адже на комп’ютерні носії дані перенесені не були і якщо тепер людина звертається до лікаря, усю роботу потрібно починати по-суті з чистого аркуша.

 

В майбутньому, я сподіваюся, будуть електронні карточки і вся інформація зберігатиметься на своєрідних чіпах. Проте зараз я хочу попросити усіх жителів Івано-Франківська повернути свої амбулаторні карточки на зберігання до реєстраційних відділень поліклінік. Кожен має зрозуміти, що ця карточка є медичною історією його життя, історією його здоров’я. І ці історії повинні належно зберігатися, архівуватися, щоб при потребі навіть правнуки могли підняти ці карточки і дізнатися, чим хворіли їхні предки».

 

На даний час медики працюють над створенням електронного реєстру пацієнтів. Тому будуть виділені окремі люди, які працюватимуть з амбулаторними карточками і переноситимуть інформацію з них на електронні носії, щоб сформувати згодом паспорт здоров’я тієї чи іншої людини.

 

Про необхідність повернення амбулаторних карточок до медичних закладів говорять і головні лікарі міських поліклінік.

 

«У нас є наказ Міністерства охорони здоров’я про повернення карточок в реєстратури поліклінік. Амбулаторні карточки пацієнта повинні зберігатися в медичних закладах. Я хочу звернутися до усіх пацієнтів і попросити їх поставитися до ситуації з розумінням. Ми обіцяємо, що їхні карточки будуть збережені, що ми за них відповідаємо. Але амбулаторна карточка повинна зберігатися лише в реєстратурі лікувальної установи», - каже головний лікар міської поліклініки №2 Оксана Ткачук.

 

Лікарі міста просять мешканців Івано-Франківська оперативно відгукнутися на їхнє прохання. Адже турбота за здоров’я людини – справа кожного з нас.


19.10.2011 2559 0
Коментарі (0)

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

570
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2697
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1686 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3771
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5567
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1765

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

275

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

273

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

446

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

965
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

541
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

562
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

845
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2056
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

608
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

937
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5003
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1081
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

444 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

678
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

465
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

788