Івано-франківські гінекологи проводять унікальні операції


Про захворювання, пов’язані з гінекологією, завжди складно говорити. Адже такі хвороби загрожують не лише життю жінки, але й визначають, чи зможе вона, подолавши недугу, жити повноцінно, мати шанси стати матір’ю, тощо.

 

І особливо складно, якщо із хворобою потрібно боротися у операційній палаті.

 

Так, до першого гінекологічного відділення міського пологового будинку поступають, в основному, пацієнти, які потребують оперативного лікування. Спеціалісти надають їм допомогу, як у невідкладному, так і у плановому порядку. Тут проводять найрізноманітніші види операцій, проте найбільшої уваги заслуговують, запроваджені з 2007 року, технології малоінвазивної хірургії. Вони передбачають проведення великих операцій малим доступом. Хірурги роблять три, максимум чотири, невеликі надрізи шкіри. Вони справді маленькі, часто до одного сантиметра, а бувають, навіть, півсантиметрові. Усе це залежить від складності проведення операції.

 

Через такі проколи лікар вводить оптичні прилади, маніпулятори та спеціальну камеру. На моніторі хірург бачить зображення і таким чином виконує необхідну операцію. Такі методи оперативного втручання мають ряд переваг над традиційними лапоратомними операціями.

 

Завідуюча відділенням оперативної гінекології Галина Колісник розповідає: „Для пацієнтів такі операції є безпечними, насамперед, в тому плані, що при них відсутнє так зване операційне поле. Живіт не розрізаний, а значить, знижується вірогідність потрапляння через рану до черевної порожнини якоїсь інфекції. Якщо відсутні великі розрізи черевної стінки, то жінка значно швидше видужує. Адже сам розріз також є великою травмою для організму. При малоінвазивних операціях відсутні часті перев’язки, немає ускладнень рани, які іноді трапляються при звичайних операціях, наприклад, погане заживлення. Жінка швидше видужує, скорочується термін її перебування у стаціонарі, а це має як соціальний, так і економічний ефект. Адже термін перебування пацієнтки у стаціонарі скорочується до трьох днів, тоді як після звичайної операції жінка перебуває у нас 10-12 днів. Окрім того, такі операції мають органозберігаючий і косметичний ефект, що особливо суттєво для кожної жінки”.

 

Яким саме методом оперуватимуть пацієнтку, у відділенні оперативної гінекології визначає спеціальний консиліум. Насамперед хворій проводять повне медичне обстеження. Після цього і збирається власне консиліум у складі головного лікаря або його заступника, завідуючого відділенням, лікуючих лікарів, представників кафедр, доцентів, асистентів. Лікарі спільно визначають оптимальний об’єм операції і метод її виконання.

 

Звісно, за останні роки кількість операцій, проведених саме малоінвазивним методом, значно зросла. Адже з кожним роком покращується техніка виконання таких операцій, спеціалісти відділення періодично навчаються на різноманітних курсах.

 

Велику роль відіграє і апаратура. Якщо методи малоінвазивної хірургії у відділенні запроваджували ще на подарованій спонсорській апаратурі, то на сьогодні у лікарні працює новітня спеціалізована лапораскопічна операційна.

 

До першого гінекологічного відділення міського пологового будинку прибувають на лікування не лише мешканки міста. Тут лікуються пацієнти як з Івано-Франківської, так і з інших областей Західної України, адже саме у цьому відділенні проводять операції найвищого рівня складності.

 

„Багато жінок, після наших втручань, приходять до нас із нормальною вагітністю, навіть приносять маленьких діток, щоб показати, що вони благополучно народили після складних операцій”, – каже Галина Колісник.

 


02.11.2012 2186 1
Коментарі (1)

не українець 2012.11.03, 15:16
Ви забули дописати- скільки коштують такі операціі, і скільки треба дати "в кішеню" лікарям, медсестрам , щоб вчасно зробили уколи, тощо...
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

531
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

797
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

562
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5483
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1461
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1341

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

397

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1219

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1058

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

973
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

287
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10663
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

368
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

637
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5682
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1452
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

346
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

248
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

599 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1037
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

902