Івано-франківські гінекологи проводять унікальні операції


Про захворювання, пов’язані з гінекологією, завжди складно говорити. Адже такі хвороби загрожують не лише життю жінки, але й визначають, чи зможе вона, подолавши недугу, жити повноцінно, мати шанси стати матір’ю, тощо.

 

І особливо складно, якщо із хворобою потрібно боротися у операційній палаті.

 

Так, до першого гінекологічного відділення міського пологового будинку поступають, в основному, пацієнти, які потребують оперативного лікування. Спеціалісти надають їм допомогу, як у невідкладному, так і у плановому порядку. Тут проводять найрізноманітніші види операцій, проте найбільшої уваги заслуговують, запроваджені з 2007 року, технології малоінвазивної хірургії. Вони передбачають проведення великих операцій малим доступом. Хірурги роблять три, максимум чотири, невеликі надрізи шкіри. Вони справді маленькі, часто до одного сантиметра, а бувають, навіть, півсантиметрові. Усе це залежить від складності проведення операції.

 

Через такі проколи лікар вводить оптичні прилади, маніпулятори та спеціальну камеру. На моніторі хірург бачить зображення і таким чином виконує необхідну операцію. Такі методи оперативного втручання мають ряд переваг над традиційними лапоратомними операціями.

 

Завідуюча відділенням оперативної гінекології Галина Колісник розповідає: „Для пацієнтів такі операції є безпечними, насамперед, в тому плані, що при них відсутнє так зване операційне поле. Живіт не розрізаний, а значить, знижується вірогідність потрапляння через рану до черевної порожнини якоїсь інфекції. Якщо відсутні великі розрізи черевної стінки, то жінка значно швидше видужує. Адже сам розріз також є великою травмою для організму. При малоінвазивних операціях відсутні часті перев’язки, немає ускладнень рани, які іноді трапляються при звичайних операціях, наприклад, погане заживлення. Жінка швидше видужує, скорочується термін її перебування у стаціонарі, а це має як соціальний, так і економічний ефект. Адже термін перебування пацієнтки у стаціонарі скорочується до трьох днів, тоді як після звичайної операції жінка перебуває у нас 10-12 днів. Окрім того, такі операції мають органозберігаючий і косметичний ефект, що особливо суттєво для кожної жінки”.

 

Яким саме методом оперуватимуть пацієнтку, у відділенні оперативної гінекології визначає спеціальний консиліум. Насамперед хворій проводять повне медичне обстеження. Після цього і збирається власне консиліум у складі головного лікаря або його заступника, завідуючого відділенням, лікуючих лікарів, представників кафедр, доцентів, асистентів. Лікарі спільно визначають оптимальний об’єм операції і метод її виконання.

 

Звісно, за останні роки кількість операцій, проведених саме малоінвазивним методом, значно зросла. Адже з кожним роком покращується техніка виконання таких операцій, спеціалісти відділення періодично навчаються на різноманітних курсах.

 

Велику роль відіграє і апаратура. Якщо методи малоінвазивної хірургії у відділенні запроваджували ще на подарованій спонсорській апаратурі, то на сьогодні у лікарні працює новітня спеціалізована лапораскопічна операційна.

 

До першого гінекологічного відділення міського пологового будинку прибувають на лікування не лише мешканки міста. Тут лікуються пацієнти як з Івано-Франківської, так і з інших областей Західної України, адже саме у цьому відділенні проводять операції найвищого рівня складності.

 

„Багато жінок, після наших втручань, приходять до нас із нормальною вагітністю, навіть приносять маленьких діток, щоб показати, що вони благополучно народили після складних операцій”, – каже Галина Колісник.

 


02.11.2012 2067 1
Коментарі (1)

не українець 2012.11.03, 15:16
Ви забули дописати- скільки коштують такі операціі, і скільки треба дати "в кішеню" лікарям, медсестрам , щоб вчасно зробили уколи, тощо...
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

708
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11234 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1906
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1806
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2803
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4658

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

431

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1099

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1510

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1371
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1754
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1574
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1283
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

653
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

732
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1924
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2273 11
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20422
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

399
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

744 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

786
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1133