Івано-Франківські ДАІшники перешкоджали пасажирському транспорту, який їхав до Києва непередодні акції "Вставай, Україно"?

 

Івано-Франківський журналіст Василь Карп'юк у своєму блозі на сайті "Галицького кореспондента" описав нічну "пригоду", свідком якої він став:

 

"...Був минулої п’ятниці, 17 травня, у Франківську гарний захід під назвою «Ніч у музеї». Такі штуки проходили по всій Україні, і у «Музеї мистецтв Прикарпаття» також. Лунає гарна класична музика, чудова атмосфера серед старовинних експонатів, година одинадцята чи дванадцята ночі… Аж тут телефонує приятелька. Ще здивувало, чого такий пізній дзвінок. А виявилося, були підстави.

Вона працює в університеті і разом зі студентами та іншими викладачами вирішила собі поїхати на шевченківські місця. Давно вже збиралися. Але в березні, коли це було б доречніше, випав сніг, тому поїздку перенесли. Потім ще щось не складалося, і от – нарешті!

Однак на виїзді з Франківська їхній автобус зупинила ДАІ з безглуздим формулюванням заборони перевозити пасажирів у нічний час. Ото й довелося мені з товаришем Максимом Кицюком брати таксі, їхати до них із журналістським посвідченням і диктофоном, аби ще раз спробувати зрозуміти формулювання затримання. Власне, даішники зупиняли весь пасажирський транспорт, який намагався виїхати з міста. Дякувати, після «перемовин» в хлопців переміг здоровий глузд і страх побачити себе в Інтернеті, тому автобус таки пропустили.

Тим не менше, нам з товаришем довелося їхати з шевченківськими прочанами аж до Тернополя, і не марно, бо на шляху ще два пости нас зупиняли. З таким настроєм студенти і викладачі вже не проти були змінити маршрут і таки поїхати до Києва на опозиційний мітинг, а вже відтак на шевченківські місця. Адже даішники саме на Київ людей намагалися не пропускати. Але покликав Канів. І студенти й викладачі успішно надихнулися місцями Тараса Григоровича. А ми з Кицюком отримали цікаву пригоду. Потім ще були гарячі бутерброди і холодне пиво на нічному тернопільському вокзалі. Далі були ще чотири години в поїзді до Франківська.

Наступного дня викладачеві-керівникові автобусної групи весь час телефонували. То був день Ірини, але оскільки професор – не Ірина, варіант з привітаннями відпадає. Насправді телефонували даішники різних рівнів і вибачалися.

Це правильно! Так має бути. Вибачатися – необхідно. Єдине, що лунали ці вибачення не так через щире каяття за поганий вчинок, як із людського страху. Бо в кінці обов’язково звучав ніжний натяк-прохання, щоб бува не засвітилися їхні прізвища, голоси, обличчя в Інтернеті.

Отже, страх публічності ще діє. Виходить, що з ними можна лише так, як вони з нами. Але ж, насправді, це неправильно. Недобре нести людині страх. Уявляю, як ті хлопці, що тої ночі спинили автобус, наступного дня вводили в пошукових системах свої імена і молилися, аби нічого не знайти з того, що можна було б.

Гаразд, не знайдете. Хоч ті ваші вибачення не такі, як мають бути. Це лише нещирі запобігання.

Не хотілося би вас лякати. Але ще менше хочеться вас боятися."


23.05.2013 1311 2
Коментарі (2)

Я 2013.05.23, 12:18
Треба було скористатись ситуацією і пообіцяти не розголошувати лише в обмін на признання, чому кілька нічних патрулів затримували автобуси на київському напрямі? Цікаво почути їхні казочки і розважитись трохи. А заодно тицьнути їх носом в їхню ж брехню.
Ю 2013.05.23, 15:41
Дешеви піар, як одні хотіли їхати на ту "акцію" так і другі перешкоджали, тепер усі задоволені чи не так? Це як в тому анекдоті: "Біжить пані від залицяльника в парку і думає, а чи не швидко я втікаю"
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2599
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1623 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3696
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5485
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1714
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2124

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

214

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

227

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

425

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

913
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

513
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

796
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2497 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

560
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

902
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4947
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

764
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

691
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

626
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

428
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

754
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

915 2