Івано-Франківські ДАІшники перешкоджали пасажирському транспорту, який їхав до Києва непередодні акції "Вставай, Україно"?

 

Івано-Франківський журналіст Василь Карп'юк у своєму блозі на сайті "Галицького кореспондента" описав нічну "пригоду", свідком якої він став:

 

"...Був минулої п’ятниці, 17 травня, у Франківську гарний захід під назвою «Ніч у музеї». Такі штуки проходили по всій Україні, і у «Музеї мистецтв Прикарпаття» також. Лунає гарна класична музика, чудова атмосфера серед старовинних експонатів, година одинадцята чи дванадцята ночі… Аж тут телефонує приятелька. Ще здивувало, чого такий пізній дзвінок. А виявилося, були підстави.

Вона працює в університеті і разом зі студентами та іншими викладачами вирішила собі поїхати на шевченківські місця. Давно вже збиралися. Але в березні, коли це було б доречніше, випав сніг, тому поїздку перенесли. Потім ще щось не складалося, і от – нарешті!

Однак на виїзді з Франківська їхній автобус зупинила ДАІ з безглуздим формулюванням заборони перевозити пасажирів у нічний час. Ото й довелося мені з товаришем Максимом Кицюком брати таксі, їхати до них із журналістським посвідченням і диктофоном, аби ще раз спробувати зрозуміти формулювання затримання. Власне, даішники зупиняли весь пасажирський транспорт, який намагався виїхати з міста. Дякувати, після «перемовин» в хлопців переміг здоровий глузд і страх побачити себе в Інтернеті, тому автобус таки пропустили.

Тим не менше, нам з товаришем довелося їхати з шевченківськими прочанами аж до Тернополя, і не марно, бо на шляху ще два пости нас зупиняли. З таким настроєм студенти і викладачі вже не проти були змінити маршрут і таки поїхати до Києва на опозиційний мітинг, а вже відтак на шевченківські місця. Адже даішники саме на Київ людей намагалися не пропускати. Але покликав Канів. І студенти й викладачі успішно надихнулися місцями Тараса Григоровича. А ми з Кицюком отримали цікаву пригоду. Потім ще були гарячі бутерброди і холодне пиво на нічному тернопільському вокзалі. Далі були ще чотири години в поїзді до Франківська.

Наступного дня викладачеві-керівникові автобусної групи весь час телефонували. То був день Ірини, але оскільки професор – не Ірина, варіант з привітаннями відпадає. Насправді телефонували даішники різних рівнів і вибачалися.

Це правильно! Так має бути. Вибачатися – необхідно. Єдине, що лунали ці вибачення не так через щире каяття за поганий вчинок, як із людського страху. Бо в кінці обов’язково звучав ніжний натяк-прохання, щоб бува не засвітилися їхні прізвища, голоси, обличчя в Інтернеті.

Отже, страх публічності ще діє. Виходить, що з ними можна лише так, як вони з нами. Але ж, насправді, це неправильно. Недобре нести людині страх. Уявляю, як ті хлопці, що тої ночі спинили автобус, наступного дня вводили в пошукових системах свої імена і молилися, аби нічого не знайти з того, що можна було б.

Гаразд, не знайдете. Хоч ті ваші вибачення не такі, як мають бути. Це лише нещирі запобігання.

Не хотілося би вас лякати. Але ще менше хочеться вас боятися."


23.05.2013 1195 2
Коментарі (2)

Я 2013.05.23, 12:18
Треба було скористатись ситуацією і пообіцяти не розголошувати лише в обмін на признання, чому кілька нічних патрулів затримували автобуси на київському напрямі? Цікаво почути їхні казочки і розважитись трохи. А заодно тицьнути їх носом в їхню ж брехню.
Ю 2013.05.23, 15:41
Дешеви піар, як одні хотіли їхати на ту "акцію" так і другі перешкоджали, тепер усі задоволені чи не так? Це як в тому анекдоті: "Біжить пані від залицяльника в парку і думає, а чи не швидко я втікаю"
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1040
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

850
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1975
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3350
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2602
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2597

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

327

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

780

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

741

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1694
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

428
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

782
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

662
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

407
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

438
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27092
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

887
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19730
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

487
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

446
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

778
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1470 5