Сьогодні в Івано-Франківську відбулася прес-конференція громадських активістів Прикарпаття, які з 20 по 28 вересня відвідали США побувавши у Арлінгтоні (місті-побратимі Івано-Франківська) та столиці США - Вашінгтоні.
Візит відбувся у рамках американської конгресової програми "Відкритий Світ". Група українських активістів перебувала в США за програмою "Розвиток недержавних організацій". Івано-Франківці проживали в сім'ях, тому відчули американський побут "в живу".
Як розповів учасник делегації, політолог та голова спілки молодих політологів України в Івано-Франківській області Андрій Фармуга, кожен мав можливість обмінятися досвідом та ознайомитися з реаліями життя американських колег відповідно до своїх професійних інтересів. "Вразило дотриманння законів американцями на всіх рівнях - починаючи від правил дорожнього руху, - не має значення хто ти - закон для всіх один. А ще - скромність високопосадовців. Зокрема в побуті. Інше, що було незвичним - якщо в США приходить до влади людина, яка каже: я хочу займатися таким-то бізнесом, - то чиновник починає займатися цією людиною стільки скільки треба - консультувати в законодавстві, в правилах сплати податків, в наданні статистичних даних, які потрібні підприємцю для оцінки свого потенційного бізнесу. І чиновник робить це в радість - він бачить своїм завданням допомагати тому, хто до нього звертається..."
За словами Голови Асоціації міст-побратимів Івано-Франківська Олександри Федорук, не зважаючи та не, що обласний центр Прикарпаття є найновішим містом-побратимом серед чотирьох українських міст, які підписали угоду про співпрацю з Арлінгтоном, він сьогодні є найактивнішим у питаннях програм обміну та співпраці. "Ми були здивовані тим, що в США зараз є свого роду "бум" зацікавленості Україною. Можливо це пов'язано втому числі з можливим підписанням угоди про Асоціацію з Євросоюзом. Також в нашому місті-побратимі Арлінгтоні дуже багато людей нам казали:Так! Україна! Ми знаємо, чули... Знаємо про Івано-Франківськ. Багато людей кажуть: ми хочемо до вас поїхати! Чули про Івано-Франківськ... Очевидно, що це є результат дії угоди про побратимство між нашими містами. З 2011 року, відколи в нас діє угода про побратимство між Івано-Франківськом та Арлінгтоном, в нас відбулося вже по кілька зустрічних візитів делегацій наших міст. Відбулися обміни студентів та школярів. Багато інших цікавих контактів в різних галузях - скажімо, наші ковалі зав'язали контакти з ковалями Арлінгтона. Тільки по програмі "Відкритий Світ" в США вже побувало більше двадцяти молодих прикарпатців, громадських активістів. Це неоціненний досвід", - поділилася враженнями Олександра Федорук.
Андрій Фармуга розповів про враження від перебування в США та про програму перебування: "Прогама була дуже насиченою. Ми мали багато зустрічей на високому рівні - в Посольстві України в США, в мерії Арлінгтона, в інститутах, мали зустрічі з конгресменами і сенаторами. Дуже цікавий досвід, враження. Безперечно, що з таких поїздок повертаєшся іншою людиною".
Загалом, Андрій Фармуга відмітив, що не зважаючи на гостинність американців, він надзвичайно радий повернутися додому. «Ми раді бачити нашу Україну і ледь не цілували аеропорт «Бориспіль», коли вийшли з літака. Набралися трохи вражень і маємо багато цікавих думок, які хочемо втілити у нас», - сказав політолог.
Андрій Цінцірук - голова Івано-Франківського комітету Асоціації Міст-Побратимів Арлінгтона, Волтер Тахеда - мер Арлінгтона, Леся Федорук - голова Асоціації Міст-Побратимів Івано-Франківська
Микола Гавриляк, Олександра Федорук та Олександра Сторож в Бібліотеці Конгресу США
Мер Арлінгтона Волтер Тахеда з футболкою збірної України з футболу, яку він привіз з України
Андрій Фармуга
Читайте також:
Політолога з Івано-Франківська вразила скромність американського мера (відео)
Сьогодні Віктор Анушкевичус візьме участь в інавгурації Обами (доповнено)
Прикарпатський університет налагоджує співпрацю із американським Арлінгтоном (фото)
Івано-Франківськ та Арлінгтон (США) стали побратимами (фото)