Івано-Франківськ-Яремче. З мобільним телефоном

 

…По трасі за Надвірною зв'язок є, однак біля Делятина і в самому селищі зв'язок працює нестабільно як МТС так і Київстар, кожну хвилину розмови звязокзривається і треба передзвонювати. Напевно це невигідно людям, але операторам додаткові прибутки за нове включення.

За Делятином зв'язок пропадає взагалі і трохи відновлюється аж перед самим Яремче, в зоні видимості вежі з гори Маковиця. Дивно бачити працівників ДАІ, які кумедно ходять навколо посту ДАІ шукаючи місце зв’язку .

В’їжджаємо в місто, зупиняємось біля автостанції. Картина цікава, здається не має жодного пасажира, водія автобуса, таксистів, які вдивляються в монітори мобільників, що вони в них шукають – відомо. Підходимо до водія автобуса із Закарпаття, Ласло розгублено пояснює що не може передати інформацію про завантаженість. Пояснюємо йому що мобільний зв'язок тут і в центрі не працює, вихід в нього є – або повернутись в сторону Надвірної або проїхати Яремче і там з’явиться зв'язок….. Ласло висловлюється у виразах, які тут процитувати ми, нажаль, не можемо…

На автостанції розмовляємо з Василем, гідом-екскурсоводом, який чекає автобус із школярами з Києва. Він встиг попередити вчителів, що зв’язку немає, тому для розмов дітей з батьками водій зробив вимушену зупинку за Надвірною. Вчителі також попередили всіх батьків не хвилюватись в разі відсутності зв’язку з дітьми. Для екстреного випадку дав телефон гарячої лінії міськвиконкому Яремчі (03434) 2-23-27. Найнеприємніше, що він не знає де зараз автобус, напевне скоро під’їде, бо не в зоні зв’язку, а значить в Делятині або в Яремчі.

Бачимо щасливого пасажира, який додзвонився по мобільному до когось, всі біжать до нього і просять допомоги або інформації. Він додзвонився через МТС за сьомим разом, але зв’язок раптово перервався, пробує ще раз - не може. Пробуємо поговорити з таксистом, Ігор знає про ситуацію, про це вже говорили давно. Каже що просто жах, практично всі його колеги готові «порвати» мерію і депутатів. Але найбільше їх цікавить «ініціативна група» про яку говорять як про законспіровану мафію, яка управляє Яремчем, хоча всі кажуть, що нібито затіяли цю «громадську ініціативу» Іван Симчич – директор Делятинського лісгоспу та його сусід  Любко Ільчук, два сусіди з далекої вулиці на горі. А влада? Понабирались землі в Карпатах, а тепер не мають що дати операторам, щоб перенести базові станції і антени… - далі знову слова, які друкувати «не можна»..

Їдемо в центр - зв’язку не має ні по МТС, ні по Київстар. Люди з телефонами біля вуха, пробують щось шукати, місцеві розуміють і вже не дуже стараються, туристи ще «не в курсі». Заходимо на сувенірний базар біля мосту справа, продавець сувенірів, просить не називати її ім’я, бо власник базарутакий собі пан Квітчук є депутатом і членом «ініціативної групи» - то ж, може зразу і вигнати з базару. Хоча продавці вже обговорюють звернення до нього з вимогою знизити їм орендну плату, бо без звязку бізнес стає все менш ефективним.

Далі ресторан Гуцульщина, адміністратор при вході стурбований відсутністю можливості приймати замовлення по телефону, кухня не може працювати ефективно без завозу свіжих продуктів, від відвідувачів постійні прохання дозволу подзвонити по робочому телефону, загалом від такого «зв’язку» одні збитки. Знаменитий Яремчанський водоспад, за ним сувенірний базар, трохи працює Київстар, туристи шукають точки зв’язку та щось домовляються. Продавець Люба все розуміє, каже чоловік їде на гору за Яремче і там робить телефоном замовлення на нові сувеніри, плюється, нервується, бензин дорогий , згадує незлим тихим словом якогось «Любка».

Поруч житель міста хоче щось добавити, сідаємо пити чай і чуємо деякі подробиці мобільної епопеї: «Хочете вірте хочте ні, - каже Микола – все це гроші і боротьба за владу в місті, це вже підготовка до виборів. Квітчук хоче бути мером, Ільчук секретарем міста, Симчич чорним кардиналом і т.д. Міський голова боїться їм щось заперечити, а вони піаряться. А ще проблема землі, попробуй виділи шматок в центрі на горбі, а вперті оператори певне замало дають. Ми пробуємо заперечити, рішення сесії є і його потрібно виконувати, на що отримуємо відповідь, яка .….. Хто ці депутати, хай вийдуть по одному  до людей, а то разом руки підняли і сховались за колективне рішення. Мобільні оператори також трохи мляві і «дебільні» -  чому не йдуть до людей, де їхня ініціативна група, вони що думають, ми так гинемо їх захищати. Хай ставлять палатку в центрі міста і збирають підписи, буде багато підписів за зв’язок».

На цьому ми розпрощались, що тут скажеш, винним залишиться голова міста, бо влада мусить бути відповідальною. Напевно в рішенні сесії останнім пунктом мало бути «виділити земельну ділянку для перносу антен операторів», а так питання залишається відкритим. І ше, люди кажуть, що влада всю землю вже «подерибанили», що і нема куди пернести станції мобільного звязку….


01.11.2013 Петро Долішній 1867 8
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

729
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

734
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1243
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2608
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1414
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2119 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

742

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

793

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1693

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1688
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

408
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

487
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18399
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7523
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3693
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1088
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10811
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

465
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

350
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

534
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

480
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

720