Перший заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Василь Плавюк підписав Меморандум про взаємодію та співробітництво з обласною організацією Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України”.
Текст самого документа подаємо нижче:
МЕМОРАНДУМ
про взаємодію і співробітництво
між Івано-Франківською обласною державною адміністрацією
та Івано-Франківською обласною організацією
Всеукраїнської громадської організації інвалідів
“Союз Чорнобиль України”
м. Івано-Франківськ 12 грудня 2011 року
Обласна державна адміністрація, з одного боку, та обласна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України”, з іншого боку (далі — Сторони), задля збереження злагоди в суспільстві, забезпечення гідного рівня життя громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, створення належних умов для їх життєдіяльності та шанобливого ставлення до них, усвідомлюючи необхідність посилення їх соціального захисту, домовилися:
І. Обласна державна адміністрація бере на себе такі зобов’язання:
1. Скерувати в Адміністрацію Президента України та Кабінет Міністрів України звернення щодо соціальної підтримки громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, про розробку на державному рівні програми поетапного підвищення соціального захисту чорнобильців.
2. Вжити у встановленому порядку заходів щодо комплексного медико-санітарного забезпечення та лікування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачивши необхідні кошти в обласному бюджеті на 2012 рік на 40 відсотків більше порівняно з 2011 роком.
Поновити в усіх обласних лікувальних закладах виділення палат або ліжок для цієї категорії хворих. Поновити безкоштовне проведення гормональних аналізів в обласній клінічній лікарні, на балансі якої знаходиться подарована обласною спілкою “Союз Чорнобиль України” необхідна апаратура.
3. Задля забезпечення подальшої взаємодії щодо розв’язання проблем соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема інвалідів ЧАЕС, дітей, вдів, вирішити питання про представника обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України” до складу Громадської ради при облдержадміністрації.
З метою попередження конфліктних ситуацій, пов’язаних із виплатами пенсій та виконанням Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” поновити практику проведення зустрічей керівників облдержадміністрації та її структурних підрозділів, які забезпечують цю ділянку роботи з чорнобильським активом, двічі на рік, використавши для цього обласну Координаційну раду громадських чорнобильських організацій Прикарпаття.
4. Продовжити збір матеріалів про постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи для створення “Книги пам’яті Жертв Чорнобиля Прикарпаття” та профінансувати її випуск в 2012 році.
5. Збільшити на 8 відсотків обсяг видатків на забезпечення житлом у першу чергу дітей-інвалідів, інвалідів із числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які мають статус інвалідів війни, вдів та дітей напівсиріт.
Взяти на контроль дотримання Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо поступлення на бюджетне навчання дітей інвалідів, сиріт та напівсиріт.
6. Збільшити на 15 відсотків обсяг коштів для оздоровлення у санаторно-курортних закладах постраждалих від Чорнобильської катастрофи, залучивши до цього місцеві санаторно-курортні та оздоровчі заклади, що дало б збільшення кількості оздоровлених, зокрема дітей Чорнобиля та снятинської зони.
7.Передбачити кошти для поновлення програми соціально-психологічної реабілітації дітей Чорнобиля із залученням фахівців Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника та обласний благодійний фонд “Допомога дітям Чорнобиля”.
8. Завершити спорудження пам’ятника жертвам Чорнобиля Прикарпаття в Івано-Франківську в 2012 році, залучивши кошти бюджету та пожертвування благодійних організацій і меценатів.
9.Профінансувати традиційний обласний конкурc чорнобильської пісні “Дзвони Чорнобиля” та дитячих робіт і малюнків “Чорнобиль очима дітей”.
10.Передбачити виділення коштів на статутну діяльність ОО ВГОІ “Союз Чорнобиль України”.
11.Забезпечити приміщенням та умовами для роботи ОО ВГОІ “Союз Чорнобиль України”.
II. Обласна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України” зобов’язується:
1. Брати участь у роботі Громадської ради при облдержадміністрації.
2. Сприяти виконанню в області Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
3. Задля зниження рівня соціальної напруги серед постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи провести інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо положень цього Меморандуму, а також Меморандуму між Кабінетом Міністрів України і ВГОІ “Союз Чорнобиль Україна”.
4. Проводити моніторинг виконання цього Меморандуму, пропозицій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та своєчасно вносити їх на розгляд Громадської ради при облдержадміністрації і керівництву облдержадміністрації для підготовки проектів відповідних рішень.
5. Поновити роботу обласної координаційної ради громадських чорнобильських організацій для колегіального вирішення питань, які можуть виникнути, задля попередження протестних акцій.
6. Взяти під особливий контроль умови проживання вдів, дітей-сиріт та напівсиріт, дітей-інвалідів та інвалідів І групи із числа інвалідів війни.
7. Сприяти забезпеченню житлом, транспортом, ліками та направленню у спеціалізовані лікувальні заклади АН України та безкоштовному перевезенню дітей на лікування. Для виконання соціально-психологічної реабілітації дітей продовжити зв’язки і спільні програми з Міжнародними та Всеукраїнськими організаціями.
III. Термін дії Меморандуму та внесення змін до нього:
1. Меморандум набирає чинності з дня його підписання Сторонами і діє протягом п’яти років.
2.Сторони за взаємною домовленістю можуть вносити до Меморандуму зміни, які становлять невід’ємну частинуу. Їх оформляють окремими протоколами.
3.Сторона може припинити виконання умов Меморандуму, надіславши іншій письмове повідомлення про такий намір за шість місяців до передбачуваної дати.
4.Припинення дії Меморандуму не впливає на стан і строки здійснення заходів, які не завершені на цей момент припинення його дії.
5.У разі, коли жодна зі Сторін не повідомить іншій про намір припинити дію Меморандуму, його дія продовжується на один рік.
6. Узгодження окремих положень Меморандуму здійснюється через проведення переговорів і консультацій між Сторонами.
7. У забезпеченні положень Меморандуму можуть брати участь всі бажаючі організації, дії яких відповідають вимогам меморандуму, та які активно діють з питань соціального та правового захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.